Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai értelemben vett törvénye...

A mai értelemben vett törvények eredete isteni parancsokban keresendő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, a Kossuth téri nagy épületben, tudod ahol tüntetni is szoktak.
2011. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kezdetben a királyok, az uralkodók a hatalmukat istntől származtatták, erre hivatkozva hoztak törvényeket is, azért hogy elfogadtassák magukat és a törvényeiket is az emberekkel.

A viccedre visszatérve, mára változott valami is? :)

2011. júl. 15. 15:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Viccen kívül, a kérdésedre a válasz nem.
2011. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Viccen kívül, akkor hogyan keletkeztek az első törvények?
2011. júl. 15. 15:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Szokás útján, ez a szokásjog.
2011. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szokásokat viszont Isten törvényei nagyban befolyásolták, vagy Istent is a többé-kevésbé általánosan elfogadott szokások befolyásolták ebben a "tevékenységében"szerinted? :)
2011. júl. 15. 16:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem. Például ősi szokásból származik, hogy a földbirtok eladásánál a "szomszédnak" elővásárlási joga van. Vagy a 8 napos határidők is a szokásjogból erednek. Ezeknél nem tudom miféle isteni kapcsolat fedezhető fel.
2011. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy a keresztény uralkodók mikor törvényt hoztak figyelembe vették-e a szokást,akkor nagymértékben igen.
2011. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én az alapvető törvényekre gondoltam. Ha úgy tetszik, nevezzük ezeket erkölcsi törvényeknek. Nehéz rájönni, hogy mikre érthettem, a többi részletkérdés. Tehát mi tartotta először egyben a társadalmakat, a szokások, az istenek parancsai, vagy ezek is már egymásból következnek, vagy eleve párhuzamosan voltak jelen?
2011. júl. 15. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tehát mi tartotta először egyben a társadalmakat"


Szerintem többszereplős. Voltak szabályok melyek nem vallási eredetűek voltak, viszont kétségkívül a vallás(és az azon alapuló jog) minden közösségben összetartó erő volt. De hogy csak Isten és a vallás tartota össze az túlzás.

2011. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!