Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahám bűnös volt, vagy nem?

Ábrahám bűnös volt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Most csak részleteket olvasgattam a Bibliából. Nem kötözködni akarok, ne értsetek félre! :) Szóval egy szolgálójától született gyermeke, és felesége Sára a féltestvére, hiszen az apja lánya, de nem az anyjáé. Miért nem számít ő bűnösnek?
2011. jún. 14. 22:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
50-szer gyorsabban növekszik a kereszténység Afrikában, és 43-szor gyorsabban Ázsiában, mint Európában, ahol az iszlám a leggyorsabban terjedő vallás. Ennek az oka egyrészt az iszlám bevándorlás, másrészt Európa hedonizmusa és materializmusa, harmadrészt pedig a második világháborúban elkövetett emberiségellenes büntettek átka.
2011. jún. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges áltatni magad!


"According to Guinness Book of World Records, Islam is the world’s fastest-growing religion by number of conversions each year: Although the religion began in Arabia, by 2002 80% of all believers in Islam lived outside the Arab world. In the period 1990-2000, approximately 12.5 million more people converted to Islam than to Christianity” (Guinness World Records 2003, pg 102)."


Vagyis 1990-2000, 12,5millióval többen vették fel az Iszlámot, mint a kereszténységet!!!


És ez a betértek száma, és nem a szaporulat.

Ezen kívül nézd meg a wiki-t és okulj, ne pedig álmodozz!


[link]

2011. jún. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
91%

Kedves muszlim hívő felebarátom!

Engem az se érdekelne, ha egész Európa áttérne iszlám vallásra. Én nem azért vagyok keresztény mert sokan vagyunk, hanem mert nekem Jézus Krisztusba vetett hitem által üdvösségem van.

2011. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mindegy, Mohamed, vagy Jézus, mindkettő szeretetet tanított. Ebből a csatározásból is láthatjuk, amit Pál mondott: Az írás öl, a lélek él.
2011. jún. 16. 10:54
 25/28 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat, mind elgondolkodtató. Nekem a hitem erős, attól függetlenül, hogy mindig merülnek fel bennem kérdések. :)De azt hiszem, ez így van rendben :)
2011. jún. 16. 10:56
 26/28 anonim ***** válasza:

"Én nem azért vagyok keresztény mert sokan vagyunk, hanem mert nekem Jézus Krisztusba vetett hitem által üdvösségem van."


Ez nagyon szép, és tisztelem.

2011. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-14 22:56


akkor aki regen vetkezett annak el van felejtve?? ezert nem vagyok joba a fennvaloval

2011. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
A bűnnek az a lényege, hogy tudva, és akarva van elkövetve. Tehát ha valamiről tudod, hogy bűn elkövetni, mégis megteszed, akkor vétkezel. A tizparancsolat előttiek még nem tudták pontosan, mi bűn, és mi nem, aszerint éltek, amit Isten akkor kért tőlük. Nekik sincs elfelejtve, viszont meg van bocsátva, mert nem tudták, mit cselekszenek.
2011. jún. 20. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!