Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahám bűnös volt, vagy nem?

Ábrahám bűnös volt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Most csak részleteket olvasgattam a Bibliából. Nem kötözködni akarok, ne értsetek félre! :) Szóval egy szolgálójától született gyermeke, és felesége Sára a féltestvére, hiszen az apja lánya, de nem az anyjáé. Miért nem számít ő bűnösnek?
2011. jún. 14. 22:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
elvileg mind bűnösök vagyunk
2011. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

okéoké... De nem mindenki kap akkora szerepet a Biblában, mint Ábrahám...

Na, nem így értettem!

2011. jún. 14. 22:41
 3/28 anonim ***** válasza:
Akkoriban mások voltak a szokások.
2011. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Ozmium42 ***** válasza:
Ábrahám??? Hol élt ő még időben a mózesi 10 parancsolathoz és a krisztusi erkölcshöz képest? Ne mossuk össze az időrendet. Modern jogban sem szokás a törvényeket időben visszahatólag alkalmazni.
2011. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
erről még nem olvastam, hogy ez hogy van. Akkor Isten akkor még nem "adta meg" a 10 parancsolatot, és hiába nem volt helyes, nem ítélt miatta? Miért nem szólt, hogy az nem jó, ne tegye úgy?
2011. jún. 14. 23:10
 6/28 Ozmium42 ***** válasza:

Szólt, csak addigra a meghalt. És feltehetően a pokolba került - nem lehet tudni - ahonnan Jézus kereszthalála és feltámadása volt esélye kiszabadulni - talán. Erről szólt a megváltás. Nyilván aki azért vétkezett, mert nem tudta, hogy nem szabad, az Jézus után megváltásban részesült, még a pokolban is.


Erről szól a példabeszéd:


"És mondta Jézus: Ítélet végett jöttem a világra, hogy akik nem látnak, lássanak; és akik látnak, vakok legyenek. És hallották ezeket némely farizeusok, akik vele voltak és mondának neki: avagy mi is vakok vagyunk-é? Monda nekik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad."

2011. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Hát magát a többnejűséget a Tízparancsolat sem tiltja, a (mai értelemben vett) házasság intézménye nem igazán létezett az ószövetségi időkben. A monogámia kifejezetten keresztény tanítás. Sőt, a mózesi törvények a többnejűséget és válást egyaránt lehetővé teszik.


Ami pedig a féltestvérrel vonatkozó házasságot illeti, az Ószövetség nem titkolja, hogy a régebbi időkben más erkölcsi normák voltak. Ilyen szempontból Ábrahám bűnös volt, ahogy ilyen szempontból bűnös minden ember, aki nem követi a Parancsolatokat, még ha számára ismeretlen is a Biblia.

2011. jún. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

És hitt az Úrnak és tulajdoníttaték az őnéki igazságul. (I. Móz. 15:6)


Azaz mivel Ábrahám elhitte az Isten beszédét, ezért innentől kezdve nem bűnös embernek számított, hanem igaz embernek, az Isten igéjébe vetett hit által.

2011. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Álljon meg a menet! Miről beszélsz te?


"Szóval egy szolgálójától született gyermeke, és felesége Sára a féltestvére"


Sára nem a féltestvére, és a szolgálót, Hágárt pedig feleségül vette, tehát törvényes!


"12. De valósággal húgom is, az én atyámnak leánya ő, csakhogy nem az én anyámnak leánya; és így lőn feleségemmé."


Erről a részről beszélsz?

A Bibliában az is benne van, hogy Lót részegen paráználkodott a lányaival.


Ezért kell Koránt olvasni! Ott ezeket a történeteket, a valós formájában fogod megtalálni!

2011. jún. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező.


Isten az embert egynejűségre hívta, amikor azt mondta, hogy: "szerzek neki segítőtársat hozzá illőt", és nem segítőtársakat. A biblia azt mondja hogy mi hívők, Ábrahám leszármazottai vagyunk, mert akik hitből valók, azok az Ábrahám fiai. De mi nem a körülmetélkedett és kettős házasságban élő Ábrahám fiai vagyunk, hanem a körülmetéletlen, Isten szavának engedelmeskedő, hitből élő Ábrahám gyermekei vagyunk, akik esengve várjuk a megigazulás reménységét. Mert Ábrahámnak született két fia két nőtől. Az egyik egy szolgálótól szolgaságra, a másik a szabad asszonytól szabadságra. Ez jelkép is egyben. Ez két szövetség. Ábrahámnak pedig Izsákban hivatik el a magja, aki szintén egynejű volt. Mi ezt a vonalat követjük. Mi az igéret gyermekének leszármazottai vagyunk, ezért az egynejűséget követjük. Mózes megengedte a válólevéllel történő elbocsájtást, DE nincs különbség aközött hogy valaki egymás után vesz több feleséget, vagy egyszerre. Ábrahám is hitből igazult meg, és nem került pokolba, hiszen Mózesnek azt mondta Isten, hogy Ábrahám Istene vagyok. Ábrahám képes lett volna feláldozni Istennek engedelmeskedve az igéret gyermekét, ezért istenfélelme miatt mégnagyobb tisztességben részesült, és később Isten valóságosan feláldozta a maga Fiát Ábrahámért, és az ő magjáért, akik hitből valók.

2011. jún. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!