Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahám bűnös volt, vagy nem?

Ábrahám bűnös volt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Most csak részleteket olvasgattam a Bibliából. Nem kötözködni akarok, ne értsetek félre! :) Szóval egy szolgálójától született gyermeke, és felesége Sára a féltestvére, hiszen az apja lánya, de nem az anyjáé. Miért nem számít ő bűnösnek?
2011. jún. 14. 22:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"De mi nem a körülmetélkedett és kettős házasságban élő Ábrahám fiai vagyunk, hanem a körülmetéletlen, Isten szavának engedelmeskedő, hitből élő Ábrahám gyermekei vagyunk"

És ezt az új Ábrahámot, honnan jött, mert a Bibliában nem találom.


"Mert Ábrahámnak született két fia két nőtől. Az egyik egy szolgálótól szolgaságra, a másik a szabad asszonytól szabadságra."

Nem elég, hogy mindenki bűnösen születik, valaki még szolgaságba is?! :/


"Ábrahámnak pedig Izsákban hivatik el a magja, aki szintén egynejű volt."


Biblia:

1. És lőn ezeknek utána, az Isten megkisérté Ábrahámot, és monda néki: Ábrahám! S az felele: Ímhol vagyok.

2. És monda: Vedd a te fiadat, ama te egyetlenegyedet, a kit szeretsz, Izsákot, és menj el Mórijának földére, és áldozd meg ott égő áldozatul...


"Vedd a te fiadat, ama te egyetlenegyedet"!!!!

1. Izsák nem lehet egyetlen, mert ő a már a második.

2. Ha Izsákot kellet volna feláldoznia, akkor nem teljesül az igazi próbatétel, hogy a régen áhított, és végre megérkezett gyermeket képes e feláldozni!?


Gondolkoztató!

Ábrahám első gyermeke Izmael, és egyben ajándék az Istentől, hogy legyen utódja! Ha ez nem így van, akkor nincs értelme a Bibliának.

2011. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Direkt nem akarod megérteni a szöveget,ugye?
2011. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Mind a kérdést, mind a szöveget értem.


Ábrahám nem bűnös, mert nem félestvére Sára, és Hágár is a felesége.


A Bibliában változtatások vannak, ezért a prófétákról abszurdumokat állít.

2011. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
Tehát az egyetlen igaz mindenható Istennek arra sem volt ereje, hogy a Biblia könyveinek alakulását figyelemmel kísérje? Többet néztem ki belőle. Persze lehet, hogy azért mert a Bibliát olvastam. A Korán szerint Isten nem képes erre? Nem valami bíztató, és még ezt az isten-képet akarjátok elterjeszteni....
2011. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Tehát az egyetlen igaz mindenható Istennek arra sem volt ereje, hogy a Biblia könyveinek alakulását figyelemmel kísérje?"


Arra nem is gondoltál, hogy nem akarta megőrizni, mert pl ideglenes törvényeket tartalmaz, és bizonyos népeknek üzenet, és nem a világnak?


Jézus...visszavonult Tirusz és Szidon területére. És ekkor egy kánaáni asszony, aki arról a környékről jött, így kiáltott: „Uram, Dávid Fia! Könyörülj rajtam! Leányomat kegyetlenül gyötri a gonosz lélek!” Jézus azonban nem válaszolt neki egy szót sem. Erre odamentek hozzá tanítványai, és kérték: „Bocsásd el, mert utánunk kiáltozik.” De ő így felelt: „Én nem küldettem máshoz, csak Izráel házának elveszett juhaihoz.” Az asszony pedig odaérve leborult előtte, és ezt mondta: „Uram, segíts rajtam!” Jézus erre így válaszolt: „Nem jó elvenni a gyermekek kenyerét, és odadobni a kutyáknak.” Az asszony azonban így felelt: „Úgy van, Uram! De hiszen a kutyák is esznek a morzsákból, amelyek uruk asztaláról hullanak. ”Ekkor így szólt hozzá Jézus: „Asszony, nagy a te hited, legyen úgy, amint kívánod! ”És meggyógyult a leánya még abban az órában."


Ezzel szemben a Korán ezt tanítja Mohammedről!

"Az egész Világhoz, áldásnak küldettél"


"Többet néztem ki belőle."

Ahogy nézem, eléggé lenézed.


"Persze lehet, hogy azért mert a Bibliát olvastam."

Valószínűleg ezért sem voltál képes megismerni egy szabad akaratú, bölcs, tervező Istent.


"A Korán szerint Isten nem képes erre?"

Korán:

"Én küldtem le ezt a figyelmeztetőt(Korán), és én vagyok a megőrzője!"

A Koránra tett ígéretet az Úr, és nem a Bibliára. Ami nem kiváltság nekünk, mert ez neked is szól! A Koránt szánta neked az Úr, és nem a Bibliát, amire nem is vigyázott, szándékosan.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ateistaként nekem volt személyes megtapasztalásom Istennel, és Ő engem Jézushoz vezetett el.


A fenti idézetedhez Jézusról csak annyit hogy itt megpróbálta a tanítványok és az asszony hitét. Miért gondolom ezt? Mert Ésaiás próféta világosan leírta, hogy a messiás Dávid házából származik és világosságul adatik a pogányoknak, ill. elvezeti őket Izrael Istenéhez. Ez a leírás egyedül Jézusra illik rá.


Hála Istennek megtalálták a Holt tengeri tekercseket egy történelmileg jelentős pillanatban, amikor Izrael állam született. Az írások igazolják többek között Ésaiás próféta hitelességét, egy pontocska sem változott a kezdetektől.


Ne haragudj, de az egész Iszlám a Judaizmus plagizálása és egy erősen visszamaradt vallás. Pontozz le nyugodtan, úgyis a pokolban fogok égni szerinted. De ha a te Allahod az Isten és Mohamed az ő prófétája, akkor még a pokol is jobb hely lesz a sok kereszténnyel.....

2011. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

"Ne haragudj, de ateistaként nekem volt személyes megtapasztalásom Istennel, és Ő engem Jézushoz vezetett el."

Milliónyi keresztén lett muszlim. Vagyis az, hogy most Jézusig vezetett, az nem azt jelenti, hogy meg is kell állni. De ez szándék függő.


"A fenti idézetedhez Jézusról csak annyit hogy itt megpróbálta a tanítványok és az asszony hitét."

Semmit nem próbált meg! Világosan kimondta, hogy csak a zsidókhoz küldte az Úr! Aki ezt máshogy érti, annak az Istennel van problémája.


"Mert Ésaiás próféta világosan leírta, hogy a messiás Dávid házából származik és világosságul adatik a pogányoknak, ill. elvezeti őket Izrael Istenéhez. Ez a leírás egyedül Jézusra illik rá."


Csakhogy van különbség Messiás, és Utolsó Próféta között!!!

A messiást a zsidók várták, hozzájuk küldetik, és ő prófétájuk! Ez Jézus.

Az Utolsó Próféta, pedig a világhoz küldetik, a világé, és vele lezárul a Prófétaság láncolata.

Ez pedig Mohamed, aki Izmael házából származik, akit fel kellet áldoznia Ábrahámnak, aki az elsőszülött.

Ezért is hívja az Úr, a Koránban Jézust Messiásnak, Mohamedet, pedig az Utolsó Prófétának.


"Ne haragudj, de az egész Iszlám a Judaizmus plagizálása"

Az Isten küldi a prófétákat, ez nem ízlésed kérdése! Erre rá kéne döbbenned!


"és egy erősen visszamaradt vallás."

Jelen pillanatban, az egyetlen igazi monoteista vallás. Annál erősen visszamaradottság nem is létezik, hogy Isten meghal, meg földön jár, vécézik, gyenge, megverik... stb.


"úgyis a pokolban fogok égni szerinted."

Csak ha megértetted, hogy miről beszélek, és ennek ellenére elutasítod.


"De ha a te Allahod az Isten és Mohamed az ő prófétája, akkor még a pokol is jobb hely lesz a sok kereszténnyel....."

A pokol az tüzes szenvedés. Ha neked ez jobb, mint Istennel lenni a Mennyországba, akkor gratulálok. Bár valamit azért sejtet rólad!

2011. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Semmit nem próbált meg! Világosan kimondta, hogy csak a zsidókhoz küldte az Úr! Aki ezt máshogy érti, annak az Istennel van problémája.2


Fenti mondatod emberi nyelvre való lefordítása: aki másképp gondolja,mint mi, az Isten ellen gondolkodik. Te jó ég! De jó is elbújni Isten mögé, ugye? Ezt hívják fanatizmusnak.



Csakhogy van különbség Messiás, és Utolsó Próféta között!!!

A messiást a zsidók várták, hozzájuk küldetik, és ő prófétájuk! Ez Jézus.

Az Utolsó Próféta, pedig a világhoz küldetik, a világé, és vele lezárul a Prófétaság láncolata.

Ez pedig Mohamed, aki Izmael házából származik, akit fel kellet áldoznia Ábrahámnak, aki az elsőszülött."


Oké, akkor csak sorban. Mint írtam, a messiás az, aki elvezeti a pogányokat is Izrael Istenéhez. Nem egy próféta. Főleg nem egy hamis próféta, aki homlok egyenest másról beszél, mint a teljes szentírás. Ábrahámnak a felesége gyermekét, az ígéret fiát, Izsákot kellett feláldoznia, akit Sára szült meg. A történet szerint pont azon mulatott magában, hogyan lesz gyermek az ő elszáradt méhéből. Isteni csoda által! A szolgáló Sára ötlete volt, Ábrahám nem vette feleségül és pontosan azt mutatja, az ember mennyire ki akarja venni Isten kezéből az irányítást hitetlenség miatt.....



"Ne haragudj, de az egész Iszlám a Judaizmus plagizálása"

Az Isten küldi a prófétákat, ez nem ízlésed kérdése! Erre rá kéne döbbenned!"


Jézust nem véletlenül nevezték így: kezdet és vég, alfa és omega.


"és egy erősen visszamaradt vallás."

Jelen pillanatban, az egyetlen igazi monoteista vallás. Annál erősen visszamaradottság nem is létezik, hogy Isten meghal, meg földön jár, vécézik, gyenge, megverik... stb. "


Nem érted az egészet. Senki sem állítja, hogy az Atya ment wécére. De mindegy, nem akarlak itt térítgetni. Felőlem abban hiszel, amiben akarsz. Csak az Isten mentsen meg minket az Iszlám terjedésétől....


Uff

2011. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

"aki másképp gondolja,mint mi, az Isten ellen gondolkodik."


Az a rész teljesen világos és egyértelmű, ezért aki máshogy értelmezi, az átmagyarázza, ez pedig probléma. Nem a szöveget kéne átfaragni az vágyaidhoz, hanem a szívedet, a szöveghez!

Még ha kétértelmű lenne azt mondanám ok, de nem az!!!


"Mint írtam, a messiás az, aki elvezeti a pogányokat is Izrael Istenéhez."

Akkor vagy egybegyúrtad a Messiás, és Utolsó próféta fogalmát, vagy nem akarod megértené, hogy a Messiás csak a zsidókhoz küldetett.


"Főleg nem egy hamis próféta, aki homlok egyenest másról beszél, mint a teljes szentírás."


A szentháromság tana, homlokegyenesen ellentétes az egész Bibliával. Nincs is kimondva benne!


"Ábrahámnak a felesége gyermekét, az ígéret fiát, Izsákot kellett feláldoznia, akit Sára szült meg."


Az elsőszülöttet, és egyetlent kellet feláldozni, ennek van értelme!

"Fogd a te egyetlened..."


"A történet szerint pont azon mulatott magában, hogyan lesz gyermek az ő elszáradt méhéből. Isteni csoda által! A szolgáló Sára ötlete volt, Ábrahám nem vette feleségül és pontosan azt mutatja, az ember mennyire ki akarja venni Isten kezéből az irányítást hitetlenség miatt....."


Lehitetlenezted Ábrahám próféta igazhitű feleségét, ezzel még messzebb kerültél az Úrtól!

Egy próféta nem követ el bűnt, senki tanácsára. Szánalmas, hogy neked ezek semmit nem jelentenek.


"Jézust nem véletlenül nevezték így: kezdet és vég, alfa és omega."

Jézus az Isten, akit agyonvernek? Értelmetlen.


"Nem érted az egészet. Senki sem állítja, hogy az Atya ment wécére."


De igen, mert ők egyek. 3 személy, egy lényegben.


"Csak az Isten mentsen meg minket az Iszlám terjedésétől...."


Az Isten terjeszti az Iszlámot mert ez az utolsó üzenete. Nincs értelme, hogy őt kéred arra, hogy ne terjessze az üzenetét. Ezen kívül a világ legnagyobb, és legjobban terjedő vallása. Ez Isten akarata! Jelen pillanatban, te a rossz oldalon állsz.

2011. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus a földi szolgálata alatt valóban csak Izrael fiaihoz küldetett, és csak feléjük is szolgált, kivéve amikor meghökkent egyes nemzetekből származók hitén. Még a tanítványainak is megtiltotta hogy idegen városokba menjenek:


" Ezt a tizenkettőt küldé ki Jézus, és megparancsolá nékik, mondván:

Pogányok útjára ne menjetek, és Samaritánusok városába ne menjetek be;

Hanem menjetek inkább Izráel házának eltévelyedett juhaihoz."


De a János evangéliumban elmondja magáról, hogy a keresztáldozatát minden ember bűnéért mutatja be az Atyának engesztelésül:


" Én pedig, ha felemelnek e földről, MINDENKIT magamhoz vonzok majd."

" Ha a földbe hulló gabonamag nem hal el, egyedül marad, de ha elhal, sok magot terem."


A feltámadása után pedig ezt mondta tanítványainak:


" Hanem vesztek erőt, miután rátok jön a Szent Szellem, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában, Szamariában, majd a Föld legtávolabbi pontjáig."

2011. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!