Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahám honan tudta, hogy kik...

Ábrahám honan tudta, hogy kik jönnek hozzá?

Figyelt kérdés

Vagy mindenkhez így viszonyulhatott? Úrnak és magát az ő szolgájának hívta?


IMóz 18


"Megjelenék pedig ő néki az Úr a Mamré tölgyesében, és ő űl vala a sátor ajtajában, a hő napon.

És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy ímé három férfiú áll ő előtte. És látván, eléjök siete a sátor ajtajából, és földig meghajtá magát.

És monda: Jó Uram, ha kedves vagyok te előtted, kérlek, ne kerüld el a te szolgádat.

Hadd hozzanak, kérlek, egy kevés vizet, és mossátok meg a ti lábaitokat, és dőljetek le a fa alatt.

Én pedig hozok egy falat kenyeret, hogy erősítsétek meg a ti szíveteket, azután menjetek tovább, mert azért tértetek be a ti szolgátokhoz. És mondának: Cselekedjél, a mint szólál. ...."


2011. szept. 4. 23:44
 1/3 Sághegyi Csaba ***** válasza:
35%
Az a helyzet, ha Isten látogat meg, azt azonnal tudnád. Ha nem is testet öltve, de szellemben engem akkor látogatott/érintett meg, mikor teljesen ateista voltam! Azonnal tudtam, hogy ki az, csak pár napot igénybe vett, hogy intellektuális megerősítést is nyerjek.
2011. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen, a tiszta szív mindenben meglátja Istent.
2011. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

Igen, ahogy az első kommentelő is mondta. Isten számunkra felfoghatatlan módon egyszerűen a tudatunkba tudja helyezni ezt az információt olyan módon hogy annak aki ezt átéli semmi kétsége nincs afelől hogy az akivel találkozik az Isten. Én is átéltem ezt, amikor megtörténik akkor teljesen természetesnek érzi az ember.

Ha imádkozol érte talán neked is megadja Isten ezt a kegyelmet.

2011. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!