Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szükségem van önkielégítésre,...

Szükségem van önkielégítésre, de viszont félem az Istent, és tudom, hogy ez bűn. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy önkielégíteni bűn. De viszont most csöppenek bele a tinikorba, a hormonok ugyebár, és szinte már szükségem van rá. De viszont félem az Istent is. Mit lehet így tenni? 1?/L
2011. ápr. 25. 19:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

" Ha annyira tiszta dolog lenne, akkor miért éreznek sokan bűntudatot utána?

Ha annyira tiszta lenne , akkor miért van, hogy sokan szabadulnának tőle, de nem akaródzik elmenni...? "


Az egyik válaszoló belinkelt egy kérdést..Csak amit írt a srác azt olvastam el.


És ez a kommentelő ezt írja még oda..

Nos nem akarok pofátlan lenni(bár lehet az vagyok) de én nem tudok felfogni, hogy lehet bűnnek számítani az önkielégítést. hiszen Isten adta nekünk a nemiszerveket, a testünket, a gyerekszülést és a hozzákapcsolód dolgokat. Akkor miért kell magunkban elnyomni? Azt, hogy bűn csinálni azt a papok találták ki nem Isten. Isten soha nem mondott ilyet!

Előszőr is azt kell megtanulni, hogyan kell kontrollálni. Ha ezt betudod folyásolni akkor nem lesz gond.

Másrészt pedig az jutott még eszembe, hogy talán azért érzik bűnnek az egész masztizás dolgot, azért éreznek utána vagy alatta bűntudatot, mert ez egy rögeszme ezt olvasta valahol és az agya ezt a téved rögeszmét állítja elő. Másrészt pedig , nem tudom hányan tudják de gyerekkorban ha nem is minden gyerek de biztosan csinált olyat, hogy (Elnézést ha durvát írok nem szándékom de másképp nem tudom leírni) izgatta magát ott lennt..Ez természetes dolog, a gyerekek kíváncsiak és ha véletlenül néha ott dörzsölte magát észrevette ,hogy milyen jó érzés. Ha tudtok vagy akarjátok akár net-en is utánanézhettek ,mert ez manapság elég nagy problémát okoz. Mert a gyerekre általában rá is szólnak, hogy miért csinálod?' 'hagyd abba , ne csináld ezt , most azonnal fejezd be.' Így a gyerekben már akkor kialakul egy bűntudat érzés, ami később tini korában jön elő mikor épp a testét fedezi fel. Sok oldalon olvastam, hogy soha nem szabad a gyereknek ezt megtiltani! , mert később okozhat némi problémát, pontosabban bűnnek fogja felfogni a maszturbálást és a szexet is.

És megintcsak kihangsúlyozom, hogy csak kontrollálni kell az egészet. Akár éveket is kilehet bírni masztizás nélkül, de ha mittudomén pár hónap múlva megkívánod akkor nyugodtan csinálhatod nem követsz el vele bűnt.

2011. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Az ókori Rómában a híres orvos, Galenus azt javasolta, hogy az orvosok maszturbálják női pácienseiket a természetes egészség érdekében. A 18.században Samuel Tissot, a „felvilágosult” svájci orvos kijelentette, hogy sok súlyos betegség oka a maszturbáció, s a 19.századi Európában és Amerikában a nőket a maszturbáció egészségtelen és természetellenes szokása miatt is kezelték, gyakran clitoridectomiával.A maszturbáció széles körben elterjedt,az emberek azt sem tudják hogy ez mennyire egységtelen csak csinálják mert mindenki számára természetes. Pedig orvosilag igazolt hogy menyi probléma és lelki dolog okozója a maszturbáció!A férfiak mintegy 97 százaléka és a nők több mint 90 százaléka maszturbál 21 éves korára!De ki mondta hogy nem egségtelen?NEM MINDEN AMI JÓ EGÉSÉGES IS!Dr.William Masters és kutató Virginia Johnson hozzáfűzi :a maszturbáció lelki betegséghez vezethet.Azonkivül ezt a gyakorlatot okolják mindenféle megbetegedésért a szemölcstől és vörös szemhéjaktól kezdve a lelki betegségekig.Ha jól bele gondolunk maszturbáláskor az ember a SAJÁT önző testi érzésébe mélyed bele teljesen énközpontuan!A a sex így elkülönül a szerettöl es csupán egy olyan reflex lesz amely enyhíti a feszültséget.A maszturbáló egyén esetleg hajlamos lehet arra hogy a másik szexuális kielégülés puszta eszközének tekintse.Ez egy párkapcsolat végét is okozhatja sőt nagyon sok problémát előidézhet!
2011. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

" dr.andrassy válasza:


Az ókori Rómában a híres orvos, Galenus azt javasolta, hogy az orvosok maszturbálják női pácienseiket a természetes egészség érdekében. A 18.században Samuel Tissot, a „felvilágosult” svájci orvos kijelentette, hogy sok súlyos betegség oka a maszturbáció, s a 19.századi Európában és Amerikában a nőket a maszturbáció egészségtelen és természetellenes szokása miatt is kezelték, gyakran clitoridectomiával.A maszturbáció széles körben elterjedt,az emberek azt sem tudják hogy ez mennyire egységtelen csak csinálják mert mindenki számára természetes. Pedig orvosilag igazolt hogy menyi probléma és lelki dolog okozója a maszturbáció!A férfiak mintegy 97 százaléka és a nők több mint 90 százaléka maszturbál 21 éves korára!De ki mondta hogy nem egségtelen?NEM MINDEN AMI JÓ EGÉSÉGES IS!Dr.William Masters és kutató Virginia Johnson hozzáfűzi :a maszturbáció lelki betegséghez vezethet.Azonkivül ezt a gyakorlatot okolják mindenféle megbetegedésért a szemölcstől és vörös szemhéjaktól kezdve a lelki betegségekig.Ha jól bele gondolunk maszturbáláskor az ember a SAJÁT önző testi érzésébe mélyed bele teljesen énközpontuan!A a sex így elkülönül a szerettöl es csupán egy olyan reflex lesz amely enyhíti a feszültséget.A maszturbáló egyén esetleg hajlamos lehet arra hogy a másik szexuális kielégülés puszta eszközének tekintse.Ez egy párkapcsolat végét is okozhatja sőt nagyon sok problémát előidézhet!"



Ez egy nagy ba.romság. Akkor az emberek fele csupán maszturbáció miatt már rég kihalt volna. De sosem ez volt az okozója, hanem a mérhetetlen nagy ost.obaság, mint ahogy ez is.

Milyen lelki betegséghez vezethet? Ha bűnnek veszi, amit leírtam az egyik kommentemben,hogy miért, akkor az lelki betegség igen. És ha megvonja magától, az nem vezethet lelki betegséghez?

Mindig csak az egyik végletet nézzük, de a másikat soha.


"A maszturbáló egyén esetleg hajlamos lehet arra hogy a másik szexuális kielégülés puszta eszközének tekintse"


Francokat. Mindig segítőkész ember voltam, és vagyok, jószívű de attól még végeztem önkielégítést. Önkielégítés- benne van a szóban is, saját magunknak okozunk örömöt, ez még nem feltétele annak ,hogy az ember így önző és agresszív lenne. Ha így lenne, akkor egyetlen egy db ember sem lenne a FÖldön, aki segítőkész lenne. De nem így van..Úgyhogy már itt megbukott.

Valóban vannak önző , és agresszív emberek de azok személyiségben is olyanok amilyenek..

2011. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"Nos nem akarok pofátlan lenni(bár lehet az vagyok) de én nem tudok felfogni, hogy lehet bűnnek számítani az önkielégítést. hiszen Isten adta nekünk a nemiszerveket, a testünket, a gyerekszülést és a hozzákapcsolód dolgokat. Akkor miért kell magunkban elnyomni? Azt, hogy bűn csinálni azt a papok találták ki nem Isten. Isten soha nem mondott ilyet!"


Jézus mondta ne paráználkodj, az ifjúkori vágyaktól tartózkodj! Nem hiszem, hogy a papok találták ki.

Az ember azért ember, hogy megtartóztassa magát. Pl. el tudom képzelni, hogy valaki nagyon szeret gyilkolni és imádja a vért kifolyni embertársából. Tegyük fel még genetikailag is igazolható, mert dupla kromoszómája van. Neki vajon szabad gyilkolászni?

Azért aki keresztény, ne írja át az ősi törvényeket. Jézus sem szerette, ha valaki elbagatelizálta a törvényeket.


Pl. nem minden ami jó esik, jó is a szervezetnek. Ez is igaz. Az édességzabálás nagyon jól esik, szeretem, lelki felüdülés egy doboz bonbont befalni, de ha minden nap ezt tenném cukorbeteg lennék.

2011. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Jézus mondta ne paráználkodj, az ifjúkori vágyaktól tartózkodj! Nem hiszem, hogy a papok találták ki. "


Nem Jézus és nem is Isten írta a Bibliát. Amik benne vannak azok emberek írták, és bármit kitalálhat az ember.


"Az ember azért ember, hogy megtartóztassa magát. "


Igen ezt én is írtam, de úgy látom komoly bajok vannak itt a szövegértéssel.


"Pl. nem minden ami jó esik, jó is a szervezetnek. Ez is igaz. Az édességzabálás nagyon jól esik, szeretem, lelki felüdülés egy doboz bonbont befalni, de ha minden nap ezt tenném cukorbeteg lennék.

"


De ami jólesik azt nem érdemes titlólistára tenni, csak kontrollálni. Bármikor eshet jól, csak nem kell túlzásba vinni és akkor nem unjuk meg.

2011. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Amire ugyanis a törvény nem volt képes, mert a test miatt erőtlenné vált, azt Isten véghezvitte: elküldte tulajdon fiát a bűn miatt a bűn testének hasonlóságában, hogy elítélje a testben levő bűnt,

Róm 8.4

és hogy a törvény beteljesedjék rajtunk, akik már nem a test, hanem a lélek szerint élünk.

Róm 8.5

A testi ember bizony testiekre vágyik, a lelki ember ellenben lelkiekre törekszik.

Róm 8.6

De a test kívánsága a halálba vezet, a lélek vágyódása ellenben élet és béke.

Róm 8.7

A test vágya ellene mond Istennek, nem veti alá magát Isten törvényének, sőt nem is képes rá.

Róm 8.8

Ezért aki test szerint él, nem nyerheti el Isten tetszését.

Róm 8.9

De ti nem test, hanem lélek szerint éltek, ha valóban Isten Lelke lakik bennetek. Akikben nem lakik Krisztus Lelke, azok nem az övéi.

2011. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!