Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szükségem van önkielégítésre,...

Szükségem van önkielégítésre, de viszont félem az Istent, és tudom, hogy ez bűn. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy önkielégíteni bűn. De viszont most csöppenek bele a tinikorba, a hormonok ugyebár, és szinte már szükségem van rá. De viszont félem az Istent is. Mit lehet így tenni? 1?/L
2011. ápr. 25. 19:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

"Létszükséglet"


Borzasztó....ezt általában azok az emberek írják, akik nem tudnak uralkodni a saját ösztöneiken, és így könnyítenek a lelkiismeretükön, hogy "létszükséglet".


Az én egyik barátom is ilyen.... önkielégítés, szexelés, nem számít hány személlyel, nála az nem bűn, merthogy "Isten szeret minket, és mi az ő gyermekei vagyunk, és Isten annak örül, ha mi jólérezzük magunkat"... ilyen szintre lealjasítani a vallásos életet, döbbenetes...

2011. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

"

Az én egyik barátom is ilyen.... önkielégítés, szexelés, nem számít hány személlyel, nála az nem bűn, merthogy "Isten szeret minket, és mi az ő gyermekei vagyunk, és Isten annak örül, ha mi jólérezzük magunkat"... ilyen szintre lealjasítani a vallásos életet, döbbenetes...

"


Ő a masztizásról beszélt, nem arról, hogy szégyenszemre mindenkivel összefeküdjön ha úgy érzi.

A maszti pedig tényleg olyan, hogy létszükséglet ha az emberre rájön jobb, ha könnyít magán. Visszalehet tartani de az még rosszabb. Ja és nem kell mindennap masztizni, mert az meg túl gyakori. Elég ha 2 hetente 2x maximum vagy 3x. Ez egy egészséges szexuális étvágy ,igény, kívánás, amit hiába próbáltok magatokban elzárni, korlátozni az mindig előfog jönni. Épp ezért felesleges a masztizást bűnnek venni, mert Isten így teremtett minket.

2011. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
Nyugi isten nem fog bantani, szabad akaratot kaptal azt csinalsz amit akarsz,max halalod utan nem mesz a menyekbe hanem vissza josz a foldre h.meg fejlodj.a pokol itt van a foldon
2011. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

"szexelés, nem számít hány személlyel, nála az nem bűn, merthogy "Isten szeret minket, és mi az ő gyermekei vagyunk, és Isten annak örül, ha mi jólérezzük magunkat"... ilyen szintre lealjasítani a vallásos életet, döbbenetes...

"


Még ehhez annyit, hogy van benne igazság, Isten így teremtett minket ha nem így lenne akkor kihagyta volna a nemzést, a szexet.

Viszont azzal nem értek egyet, hogy ha kívánod akkor feküdj össze akárkivel..Ez nem így működik ez addig oké. Nekem végülis mindegy ki mit csinál.

De ha a masztit visszafolytod, azzal mire méssz? Semmire.Mint ahogy az előttem lévő kommentben leírtam, hogy ez egészség ha valaki kívánja. Ha könnyít magán természetes, mert ez az emberi lét mivoltának a lényeges funkciója, a maszturbáció.

2011. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

önkielégítés = a test kívánalma


Minden bűn megbocsájtatik!

2011. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Ne félj Istentől, mert Ő a mi Mennyei Atyánk és pontosan ismeri a gyengeségeinket. Az ima segít abban, hogy fejlődj és idővel legyőzd magadban a természetes ember tökéletlenségeit.

A Szentlélek megtagadásán kívül minden bűn megbocsátható Isten szemében. Az önkielégítés miatt ne legyen bűntudatod, ne szorongj, eljön az ideje amikor már nem lesz szükséged rá. Addig igyekezz más dolgokban fejlődni, tanulmányozd a világot és a szentírásokat, imádban beszélgess a problémáidról Istennel és kérd a segítségét, tanácsát. Istentől választ fogsz kapni arra, hogy hogyan fejlődhetsz lélekben leghatékonyabban.

2011. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Fuss egy kört a ház körül, vagy menj el úszni, biciklizni, szóval vezesd le a fölös energiáidat, akár takaríthatsz is otthon, na meg persze végezd el a feladataidat tisztességgel, és meglátod, eszedbe sem fog jutni, hogy ilyesmire szükséged lenne, mert alapvetően nincs is, ez nem olyasmi, mint az anyagcsere.
2011. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

"mert alapvetően nincs is, ez nem olyasmi, mint az anyagcsere."


Alapvetően van, csak elnyomjátok magatokban. hogy helyes-e nem helyes az tök mindegy.

És de van, tudod miért? mert minden emberi testben vannak hormonok, nemi hormonok amik fiatal korban termelődnek. ezért van. szóval igen olyan mint az anyagcsere. :)

Isten így teremtett minket, nem tökéletesnek. Fejleszthetjük magunkat tökéletessé, de sosem leszünk azok. Inkább fogadd el azt ahogy teremtett minket Isten.

És itt mégcsak nem is a szexre gondolok tehát...

2011. ápr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
55%
Bocsánat, nem jól fejeztem ki magam, nem a nemi ösztönök, hormonok létét kérdőjelezem meg, hanem azt, hogy önkielégítésre feltétlenül szükség lenne.
2011. ápr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

"Bocsánat, nem jól fejeztem ki magam, nem a nemi ösztönök, hormonok létét kérdőjelezem meg, hanem azt, hogy önkielégítésre feltétlenül szükség lenne."


Ja hát az úgy más :) Én elvagyok akár hónapokig,vagy fél évekig is önkielégítés nélkül. Szóval igaz. De ha valaki nagyon úgy érzi, és márpedig a tinikben tombolnak a hormonok akkor legalább ő saját maga fedezze fel a testét. aztán később rájön arra, hogyan tudja kontrollálni ezeket a vágyakat mert lehet. De nem úgy, hogy közben elfojtom. Szóval, az nem megoldás, ha elfojtja magában.

2011. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!