Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok is kerülhetnek a...

Fiatalok is kerülhetnek a pokolba?

Figyelt kérdés
Úgy értem huszonévesek, harmincasok is? Mert szerintem az nagyon kegyetlen dolog lenne, ha valaki egészen fiatalon a pokolba kerülne...Szerintem ez egy komoly kérdés, hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi. Vagy őrájuk már úgy kell gondolni, hogy "úgy kell nekik", miért nem hittek? Szerintem mondjuk egy 23 éves fiatal akkor sem érdemli meg, hogy a pokolban gyötrődjön!
2011. ápr. 1. 09:40
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

Mikor az Úr feltámasztotta Lázárt, hol volt Lázár?

A sírban. Nem a pokolban.


"Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig."


"A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő."


Tehát néhányan mennek a mennybe, a többi meg feltámad a földre.

2011. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Mivel a sírban volt a teste Lázárnak, és azt támasztotta fel Jézus a lelkével együtt, ezért csak a sírból jöhetett ki.


"És amint elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután pedig ítélet következik..." (Zsid. 9,27)


Ez alapján az ige alapján a halál után rögtön ítélet következik, tehát eldől, hogy a mennybe kerül az ember, vagy a pokolba.

2011. ápr. 3. 21:07
 43/59 A kérdező kommentje:

"Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig."


Hol található ez az ige? Gondolom a Jelenésekben,de pontosan hol?

2011. ápr. 3. 21:09
 44/59 A kérdező kommentje:
Az utolsó ítélet az 1000 éves birodalom után lesz?
2011. ápr. 4. 16:31
 45/59 anonim ***** válasza:

"Mennyország ugyanakkor van, de oda a Jelenések könyve szerint csak 144 ezren kerülnek."

Nem a jelenések könyve szerint, hanem a Jehova tanúi szerint. A 144 ezer az Izráel törzseiből lesznek a kiválasztottak, és különleges szerepük lesz, de a mennyek országa mindenkié, akinek a neve be van írva az élet könyvébe.

2011. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
Az is egy kérdés, hogy az Élet Könyvébe már előre be vannak írva a nevek, vagy közben írják be, ha valaki megtér...
2011. ápr. 9. 19:52
 47/59 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy úgy éljünk, hogy a Mennyországba jussunk. (és ne attól rettegjünk hogy jaj mi lesz ha a pokolba jutnánk?!)

Egyébként Istennél semmi sem lehetetlen. Én még azt is el tudom képzelni, de persze semmi teológiai alátámasztásom nincs ehhez, hogy Istennek akkora a kegyelme, hogy a pokolba senki sem jut, és a tisztítótűzben mindenki kap még egy esélyt..és itt jön a mi szerepünk, hogy imádkozzunk a halottainkért, hogy minél előbb bebocsátást nyerjenek..!:)

2011. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
Bár sem a tisztítótűz, sem a halottakért való imádság nem bibliai, Isten kegyeleme valóban nagy és a Biblia nem mond túl sokat erről a témáról. Talán azért, hogy tényleg mindenki úgy éljen,ahogy saját erejéből a legjobban meg tudja tenni, aztán a szerint is lesz megítélve. Én bízom az isteni igazságban.
2011. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Ugy látom kevésnek van elegendő tudásuk a bibliábol hogy itt kielégítő választ adjanak.

Ha van kérdés az első az hogy megnézzük mit mond a biblia, hisz az Örökké megmarad, és az az -IGAZSÁG, és nem emberi vélemeny.

Gondold el : Isten ha maga a SZERETET, vajon nem-e kéne GYÜLÖLJE A BÜNT , Gonoszságot?

Ha Isten maga az IGAZSÁGOS akkor nem-e kéne megbüntesse a bünt, mint az igazságos bíró?

A bibliában több mint 100 helyen is van utalva a pokolrol, és hogy az örökké tart, ha pedig hiszünk a bibliában higgyjünk el mindent ugy ahogy van.

Sajnos a pokol a bűn következménye, az Örök gyötrelem helye. Mi mind ide kerültünk volna a bününk megbüntetése miatt, de jött Jézus és Ö helyettünk elszenvedte minden bünnek a megbüntetését. -Igy azok akik elfogadják azt hogy Jézus helyettük mebüntetett(az Ök büneik miatt) azoknak nem kell mégegyszer megbüntetve legyenek.

Sajnos lehet bármilyen jo az ember, Isten kegyelmét mégsem érdemelheti ki , és JÉZUS KRISZTUS NÉLKÜL SEMMI ESÉLYE SINCS a menybe jutni, csak azoknak akik tul kicsik hogy ezt az ajánlatot(kegyelmet) elfogadják (pl.gyerekek), vagy fogyatékosok, -azokat elnézi az Isten.


Tehát ha nem jött volna el Jézus mi mind a pokolba kerültünk volna , de ISTEN inkább ELKÜLDTE FIÁT (vajon melyik szülö lenne képes erre hogy a másért szenvedni küldje fiát?)csak azért HOGY SZENVEDJEN HELYETTEM ÉS HELYETTED ,HOGY AZ Ö FIA KAPJA MEG HELYETTED A BÜNTETÉST, ÉS IGY KEGYELMET kapjál -ÖRÖKÉ A MENYBE LEHESS


NEM HIÁBA FIZETETT EKKORA ÁRAT JÉZUS !!!

2011. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Hol van benne a Bibliában kedves előző, hogy a gyermekek, és a fogyatékosok kivételezés alá esnek ilyen téren. Valamint, mi számít gyermeknek és fogyatékosnak, mert ezek a fogalmak olyan tágak, főleg, ha hozzávesszük, hogy anno mi számított gyereknek és fogyatékosnak, hogy aztán már megint nem jössz ki jól belőle. Isten ezek szerint lenézi a teremtményeit, mert konkrétan lesza.ja azt,hogy élt ezen életében, és az alapján ítél, amit anno 2 ember elkövetett, aki talán tudatában sem volt, hogy ezzel bűnt követ el. Nekik miért nem nézte el ezt Isten(Ádám és Évára gondolok), hisz ha úgy vesszük gyermekek voltak ők is, mert számomra a tapasztalatlanság, és az ingerek hiánya is gyermeteggé tehet valakit.

Tehát nevezhető e ez az Isten kegyelmesnek, hisz még az evilági börtönöknek is a célja legfőkébb a rehabilitáció, de úgy látszik istent ez hidegen hagyja...minek is teremtett az embert, ha a természetéből fakadóan bűnösnek és gonosznak tartja, és bevágja a Pokolba örökké, ha nem találja méltónak csak azért, mert ebben a földi zűrzavarban, ahol millió vallás van, rosszul döntött.

Kösz én ilyen Istenből nem kérek és akinek esze van szerintem az se.

2011. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!