Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok is kerülhetnek a...

Fiatalok is kerülhetnek a pokolba?

Figyelt kérdés
Úgy értem huszonévesek, harmincasok is? Mert szerintem az nagyon kegyetlen dolog lenne, ha valaki egészen fiatalon a pokolba kerülne...Szerintem ez egy komoly kérdés, hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi. Vagy őrájuk már úgy kell gondolni, hogy "úgy kell nekik", miért nem hittek? Szerintem mondjuk egy 23 éves fiatal akkor sem érdemli meg, hogy a pokolban gyötrődjön!
2011. ápr. 1. 09:40
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltesszük, hogy létezik pokol, akkor csak az ember tettein, és jellemén, semmiképp sem a korán múlik, hogy oda kerül-e.
2011. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy aki nem hisz Istenben, az a pokolra jut? Ne vegyünk márbe ilyen hülyeségeket, nem az emberek dolga, hogy ezt megszabják. Majd Isten eldönti, hogy ki hova kerül, és elhiheted, hogy ő igazságosan fogja megítélni.
2011. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
Ha a tettein és jellemén múlna csaka az embernek, hogy a pokolra jut-e, akkor Pál Apostol, mondjuk 25 évesen a pokolba került volna, hiszen üldözte, bebörtönöztette, megköveztette a keresztényeket stb. De nem 25 évesen halt meg, hanem utána megtért, és Istent szolgálta egész hátralévő életében. Isten formálja az emberek jellemét. Csak az a borzasztó, ha valaki nagyon fiatalon hal meg, és úgy kerül a pokolba egészen fiatalon.
2011. ápr. 1. 11:05
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

1. "Úgy értem huszonévesek, harmincasok is?"

-Mi a különbség a 20-30, vagy a 40-50-60 évesek bűnei, vagy bűntelensége között?

2. "Mert szerintem az nagyon kegyetlen dolog lenne, ha valaki egészen fiatalon a pokolba kerülne."

- Az nem lenne kegyetlen dolog, ha valaki középkorúan, vagy öregként kerülne a pokolba?

3. "Szerintem ez egy komoly kérdés, hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi."

- Ez nem nagyon értelmezhető az előbbiek tükrében...

4. "Szerintem mondjuk egy 23 éves fiatal akkor sem érdemli meg, hogy a pokolban gyötrődjön!"

- Ha nem 23, hanem 43, 53, 63 éves, az már megérdemli az örök gyötrődést?

Tényleg nem értem, hogy mit akarsz ezzel a korosztályi pokolra kerülési dologgal!

2011. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
Valóban logikus , amit írsz. Hiszen egy 63 éves ember sem érdemli meg, hogy a pokolra jusson ilyen alapon. Esetleg a 23 évesnek kevesebb ideje volt a megtérésre.
2011. ápr. 1. 11:27
 16/59 A kérdező kommentje:
Visszatérve arra, hogy azok, akik a pokolra kerülnek ugyanolyan értelmes, érző emberek mint mi... De valóban úgy gondolom, hogy az emberek nem foglalkoznak ezzel a dologgal komolyan. Úgy értem, azzal, hogy a pokolban valóságos emberek vannak, akár a szeretteik köréből is lehetnek ott, és embertelen kínok között gyötrődnek. Miért kell ezt intelligens, értelmes, érző emberekkel megcsinálni? Annál már az is jobb, ha egyszerűen meghal az ember végleg. Miért kell kínozni embereket? Mi értelme van ennek? Szerintem ezt senki nem érdemli meg!
2011. ápr. 1. 11:36
 17/59 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán honnan tudják olyan biztosan a keresztények, hogy a pokol az egy olyan hely ahol "szenvedés vár az emberre"? Kísérteties a hasonlóság a keresztény vallás pokla és az ógörög vallás alvilága, Hádesz között. Erős a gyanúm, hogy a keresztények a görög vallásból vették át az egészet, mivel a görög vallás régebb óta létezett, mint a kereszténység,a zsidó vallásban, amiből a kereszténység kialakult pedig nem létezett pokol.


Én inkább úgy gondolom, hogy a kereszténységben eredetileg arról volt szó, hogy a rossz lelkek egy afféle "tároló helyiségbe" kerülnek, ahol semmit sem tudnak magukról, "hibernálva" maradnak a végítélet napjáig, mintha számukra állna az idő, akkor meg majd úgyis kiderül, hogy mi lesz velük, Isten tervei szerint.

2011. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:

"Ki mondta, hogy aki nem hisz Istenben, az a pokolra jut?"


Jézus: Márk 16:15 És monda nekik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtésnek.

Márk 16:16 Aki hiszen és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.

2011. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
Aki nem hisz Istenben, az miért foglalkozik vele, hogy az Istenhívők abban hisznek, hogy ő pokolra fog jutni? Számára úgyis mindegy, hogy valaki istenhívő-e vagy nem, ugyanúgy a föld alatt fog feküdni kihunyt tudattal, miközben a kukacok rágcsálják.
2011. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:

"zsidó vallásban, amiből a kereszténység kialakult pedig nem létezett pokol."


4Móz 16:30 Ha pedig az Úr valami új dolgot cselekszik, és a föld megnyitja az ő száját, és elnyeli őket, és mindazt, ami az övék, és elevenen szállanak alá pokolba: akkor megismeritek, hogy gyalázták ezek az emberek az Urat.

4Móz 16:31 És lőn, amint elvégezé mind e beszédeket, meghasada a föld alattuk.

4Móz 16:32 És megnyitá a föld az ő száját, és elnyelé őket és az ő háznépeiket: és minden embert, akik Kórééi valának, és minden jószágukat.

4Móz 16:33 És alászállának azok és mindaz, ami az övék, elevenen a pokolra: és befedezé őket a föld, és elveszének a község közül.

4Móz 16:34 Az izraeliták pedig, akik körülöttük valának, mind elfutának azoknak kiáltására; mert azt mondják vala: netalán elnyel minket a föld!


Jób 24:19 Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, akik vétkeznek.


Péld 9:17 A lopott víz édes, és a titkon való étel gyönyörűséges!

Péld 9:18 És az nem tudja, hogy ott élet nélkül valók vannak; és a pokol mélyébe esnek az ő hivatalosai!


Péld 15:24 Az életnek útja felfelé van az értelmes ember számára, hogy eltávozzék a pokoltól, mely aláfelé van.


Péld 27:20 [Mint] a sír és a pokol meg nem elégednek, [úgy] az embernek szemei meg nem elégednek.


Luk 16:22 Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám keblébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

Luk 16:23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak keblében.

Luk 16:24 És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

Luk 16:25 Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vigasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

2011. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!