Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok is kerülhetnek a...

Fiatalok is kerülhetnek a pokolba?

Figyelt kérdés
Úgy értem huszonévesek, harmincasok is? Mert szerintem az nagyon kegyetlen dolog lenne, ha valaki egészen fiatalon a pokolba kerülne...Szerintem ez egy komoly kérdés, hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi. Vagy őrájuk már úgy kell gondolni, hogy "úgy kell nekik", miért nem hittek? Szerintem mondjuk egy 23 éves fiatal akkor sem érdemli meg, hogy a pokolban gyötrődjön!
2011. ápr. 1. 09:40
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
37%
Nincs pokol, ahogy mennyország sincs.A lelkek mind ugyanoda kerülnek.
2011. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
19%
valami oka csak van hogy oda került, és akkor biztos rosszat csinált.. szóval mondhatjuk hogy úgy kell nekik
2011. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
49%
Nincs pokol.
2011. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
76%

Ha lenne pokol, mondjuk. Hol húznád meg a határt? 40, vagy talán 50 felett?


"hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi."


A nem fiatalok között már nincsenek ilyenek? És a fiatalok mind ilyenek? Kissé zavaros az okfejtésed.

2011. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Istenben hívő ember is kerülhet a pokolba, ha nem volt élő hite, és bűnben élt. Szerintem nem szép dolog azt mondani, hogy úgy kell nekik, mert senki nem érdemli meg, egyetlen EMBER sem azt gyötrelmet, ami a pokolban vár rá.
2011. ápr. 1. 10:06
 6/59 anonim ***** válasza:
25%
miért mi vár ott rá? ott kiélheti a rosszaságait, azt csinálhat amit akar. és ebben van jó is..
2011. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Valóban zavarosnak tűnhet az okfejtésem. Az egyik dolog nem zárja ki a másikat persze. A fő kérdésem az, hogy kerülnek-e huszonéves fiatalok a pokolba?
2011. ápr. 1. 10:13
 8/59 A kérdező kommentje:
Elizabetlii, a pokolban az emberek kimondhatatlanul gyötrődnek éjjel-nappal. Nem élhetik ki a rosszaságaikat, mert nem élhetnek ki semmit. Ott olyan állapotban vannak az emberek, amit egy másodpercnyi ideig is nehéz kibírni, nemhogy éjjel-nappal...
2011. ápr. 1. 10:16
 9/59 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem hiszel abban, hogy az emberek megérdemlik a szenvedést, akkor miért hiszel a Pokolban? Ezt nem tudtam soha megérteni néhány emberben: valamivel nem ért egyet, és mégis ahhoz tartja magát... nem természetes,hogy ha nem hiszünk Jézusban, akkor nem hiszünk a menny-pokol változatban sem, és ha nem hiszünk a reinkarnációban, akkor a hinduizmusban sem?


Tényleg olyan nehéz felvállalni a saját véleményünket, önálló gondolatainkat, és elszakadni attól, amit tanítottak nekünk vagy amit a világ folyton belénk akar magyarázni?

2011. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 hollófernyiges ***** válasza:
72%
Az egyház szerint még a megkereszteletlen újszülöttek is a pokolba kerülnek ha meghalnak, szóval...
2011. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!