Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok is kerülhetnek a...

Fiatalok is kerülhetnek a pokolba?

Figyelt kérdés
Úgy értem huszonévesek, harmincasok is? Mert szerintem az nagyon kegyetlen dolog lenne, ha valaki egészen fiatalon a pokolba kerülne...Szerintem ez egy komoly kérdés, hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi. Vagy őrájuk már úgy kell gondolni, hogy "úgy kell nekik", miért nem hittek? Szerintem mondjuk egy 23 éves fiatal akkor sem érdemli meg, hogy a pokolban gyötrődjön!
2011. ápr. 1. 09:40
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
Az ószövetségi idézetekkel az a baj, hogy akkor a pokol és a sír szót felváltva használták, mondhatni szinonimái voltak egymásnak. Mindkettő az élet ellentétét, a síron túli állapotot jelentette, ami a nemlétezés miatt volt "gyötrelmes" nempedig szószerint kínzások szerint, ahogy azt az újszövetség ábrázolja.
2011. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Az egyértelmű, hogy van pokol és, hogy a leírhatatlan örök gyötrelmek helye. Csak én egyszerűen nem tudom elfogadni, vagy elhinni, nem is tudom melyik a jobb szó, hogy miért kell ilyet tenni intelligens, értelmes, érző emberekkel. Természetesen azt értem, hogy nyilvánvalóan meg kell bűnhődnie azoknak, akik hátat fordítottak Jézusnak, és a bűnöket választották, de az örök leírhatatlan gyötrelem mindenképpen túlzás, és nem értem, hogy miért lehet, vagy miért kell olyat emberekkel megtenni. Jelenleg is emberek százmilliói gyötrődnek ott iszonyatos kínok között, pontosan ugyanolyan emberek, mint mi. Elszakítva Istentől és a szeretteiktől, anyák a gyermekeiktől, férj a szeretett feleségétől, testvér a testvérétől... Hogy bírják azt ki szegények...? :( Ők miért nem számítanak senkinek?
2011. ápr. 1. 12:33
 23/59 anonim ***** válasza:
55%

"Csak én egyszerűen nem tudom elfogadni, vagy elhinni, nem is tudom melyik a jobb szó, hogy miért kell ilyet tenni intelligens, értelmes, érző emberekkel."


Pedig egyszerű, Isten a világ diktátora, számára a Föld egy hangyafarm, mi pedig hangyák vagyunk, akikkel azt csinálhat, amihez kedve szottyan. Természetes, hogy nem foglalkozik olyan dolgokkal, hogy valaki "intelligens, érző ember" meg hogy "anyák vannak elszakítva a gyermeküktől", te gondolsz ilyenekre, amikor meglátsz egy hangyabolyt?


Megszabta a szabályokat amik szerint élnünk kell, aki ennek ellenvet az magára vessen.

2011. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
29%

Szia, kedves kérdező, és előttem lévő- ho zöld, hol nagyon zöld, hol már brutálisan

zöld - válaszolók!


AMIT IDEJE LENNE MÁR FELFOGNI:

>>>POKOL VAN!!<<<< Mintahogy menny is! Ezt nem szabad a tudatallatinkba tuszkolni!

Sőt most jön csak a lényeg: A pokol szó nem csupán egy egyszerű szót ölel fel,

hanem az univerzum összes, de ÖSSZES NEGATÍV TULAJDONSÁGÁT! Beleértve mindent

ami rossz (sírás, fájdalom, szomjúság, hiány, magány, félelem, reménytelenség..

stb...) rengeteg, de millom egy rossz ott van, MINDEN. És ez nem tévhit, ez a valóság,

ami itt van az orrunk előtt! Ööö tudom, ezt nagyon nehéz elhinni, sajnos emberek

milliói néznek engem most hülyének, de maguknak csinálnak kárt! Nem is kárt, ez a

kárt messze megelőzi. Kár?? Már honnan! Ez nem kár egy gyötrelmek gyötrelme, ez

egyszerűen leírhatatlan Nyomorúség és MINDEN mocsok ott van, ott a POKOLBAN! Ez

egy horrorisztikai-valóságos valóság, ahova a HITETLEN EMBEREK kerülnek! Elhiszem

hogy még mindig nem győztelek meg benneteket, de Ne Adj Isten, annyira makacs vagy

hogy egyszer csak oda kerülsz, akkor mit csinálsz, onnantól nincs

visszaút, azt is bánni fogja az ember hogy megszületett. Onnnantól te

már a halál fia vagy, csak az a baj, hogy ott nem bírsz meghallni,

mert örökkévaló tested van, sőt hogy még Borzalmasabban idegtépő

legyen a hely, ez örökkön örökké tart. GOndolj bele.... GoNdolj!.. GONDOLJ CSAK.....

Érzed??? Örökké!!! Tudod mi az??? Nem, mert azt emberi aggyal lehetetlen elépzel-

ni, mint ahogy azt sem hogy milyen kínok kínja! Mondjuk képzeld el, hogy "egy

láncfűrésszel elvágják az alsó részed, levaágják a derekadnál mindenestől az

alsó testedet, mintha csak egy valami rongy lennél, leesne. Most képzlj bele!: Ezt

a fájdalmat annyira fájlalná az ember hogy belehalna, de a pokolban ezt a fájdalmat

szorozd meg 10× és ráadásul -mint mondtam- ott nem bírsz meghalni!

Sajnos ez a szín tiszta igazság. A pokol az egy szörnyű hely, ezt én ember

fiának nem kívánom. De ezt egyedül csak Isten segítségével lehet elkerülni!

Ajánlom olvassátok el a 23 perc a pokolban című könyvet. Egy emberről szól, aki a

pokolban töltött 23 iszonyatos percet. Ja és úgy kezdjetek

hozzá, hogy felér egy horror történettel!!!

A másik az hogy a pokolban nem hogy szenvedsz, ahnem még kínoznak is, hol ez-hol az!

Nem tudom ki hallott, ki nem: de vannak úgynevezett démonok, akik direkt arra

vannak a sátán által megbízva, hogy bennünket a pokolban kínozzonak! De még

hogy hoygan kínoznak? Ezt inkább nem emsélem, mert nincs idegem - meg amúgy

is szinte annyira abszurd így közvetelnül elmondani, hogy fele emberiség

lököttnek nézne.. Már lehet hogy így annak néz, de nem érdekel - ha

majd a pokolban fog szenvedni, akkor már késő lesz, akkor már csinálhat

bármit, megölhati magát bárki -úgysem hal meg. Ott nincs ilyen ige hogy

meghalni -ott az a szó van hogy folyamatosan halsz! Érted folyamatosan

annyira ki vagy szogáltatva a démonoknak, a szomjúságnak, a sötétnek, a

magánynak, a reményvesztettségnek, hogy egyszerűen beleőrülsz! A Földön is vannak démonok, csak ezeknek

itt nincs akkora erejük mint a pokolban, ahol Isten védelme totál nincs jelen. Pl. azok is démonizáltak akik

e levelem után lököttnek néznek, gyerekek ez valóság és nem akarok ennyire pesszimista lenni, de ha még nem

tudtátok, akkor tujátok, hogy a a pokol létezik! Azt hogy te ezt a tudatot a tudatalattidba helyezed, vagy

elfogadod és elfogadod Jézust megváltódnak és a poklot jó messze tudod, azzal a tudattal, hogy te tiszta ember vagy

aki oda soha sem kerül! Apropó: Ajánlom még1× olvassátok el a "23 perc a pokolban" könyvet, ha nem is azt, akkor

a rövid tartalmát, amit ingyen le lehet copizni az internetről. Ez sokkall jobb képekben mutatja meg neked a poklot

mint fizikailag létező helyet, ahova - HA NEM VAGY MEGTÉRVE ÉS MSOT HIRTELEN MEGHALNÁL AKKOR: - >>KERÜLNÉL<<<!

A kulcsszó pedig, ide minden bűnös, 12 életévtől minden ember ide jut. Akár gyerek, akár öreg, akák közép osztály -

ha bűnös vagy akkor I~D~E J~U~T~S~Z!!!! És legalább mostmár rajtam keresztül, aki ezt elolvasta, az tudja hogy létezik POKOL!

Így nem mondhassa majd akkor, Istan színe előtt, hogy ő nem tudta hogy létezik pokol! Mostmár tudjátok, és ideje esz megtérnetek!

Ezzel nem azt mondom, hogy csak a tökéletes, kékszemű, aranynyaklácos csávók kerülnek a mennybe, a többi mind a pokolba! A pokolba azok

kerülnek akik egyáltalán nem hittek Istenben, mintahogy egyszerűen A TUDAT ALATTIKBA HORDOZTÁK!

2011. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólótól kérdezném: Ha örökké fog tartani a pokol, akkor egy idő után, ha ott van az ember szét fog rohadni a teste? Mert mivel romlandó testben lesz, annak akkor romolnia kell...

A másik kérdésem, hogy Isten, Aki az Örök Szeretet, ezt mégis, hogyan engedheti meg? Hiszen semmi sem történhet a világon, amit Ő nem engedélyez. Még a pokolban sem történhet olyan dolog, amire Ő nem adott engedélyt. Nem tudom elképzelni Róla, hogy megengedi, hogy ilyen gyalázatos, embertelen módon megkínozzák a teremtményeit, akiket a képmására teremtett, és akikért odaadta az egyszülött Fiát, mert azokért is meghalt, akik a pokolba kerülnek, akkor is, ha ők nem fogadták el. Nem tudom elképzelni, hogy egy aranyos 25 éves fiatalt, kitegyen olyan leírhatatlan borzalmas kínzásoknak, mert a diszkót választotta inkább Isten helyett, vagy egy idős nénivel tegye meg ugyanezt. Egy szülő sem kínozná meg a gyermekét, bármit is tenne, sőt ha elhagyná is, csak sírna utána...pedig az ember nem Isten.

2011. ápr. 1. 18:03
 26/59 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


10:35-ben leírtam egy választ, amit úgy tűnik, figyelmen kívül hagytál.


Most elmondom még egyszer, kicsit máshogy, magamra vonatkoztatva: én a szeretetben és megbocsátásban hiszek, és nem gondolom, hogy valaki a Pokolra kerülne, csupán mert nem hisz Istenben, akárhány éves. Nem hiszem, hogy bármelyik ember, tettitől függetlenül, megérdemelné az örökké tartó szenvedést.


Mivel így gondolom - és te is -, ezért logikus, hogy nem hiszek a Pokolban, mert azzal a saját véleményemet cáfolnám meg. Ha nem hiszek az égben, hogy hihetnék a felhőkben?


Tényleg nem veszed észre a gondolatmenetedben rejlő ellentmondást?

2011. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Mi az ellentmondás a gondolatmenetemben? Úgy gondolom, hogy van pokol, és azok jutnak oda akik hátat fordítottak Jézus Krisztusnak, nem szentelték Neki az életüket. Ugyanakkor valóban megfogalmazódott bennem az a költői kérdés, hogy vajon, hogy lehet azt intelligens, értelmes emberekkel megtenni, hogy örökké kimondhatatlanul gyötrődjenek. Vajon ki érdemelné meg azt? Elszakadva örökre a szeretteitől, anya a gyermekétől, ez már önmagában is kimondhatatlan gyötrelem...
2011. ápr. 1. 20:40
 28/59 anonim ***** válasza:

Hát épp ez az ellentmondás.


Te nem hiszel abban, hogy az emberek örök gyötrelmet érdemelnek. De abban hiszel, hogy mégis megkapják ezt az örök gyötrelmet. Hogy tudod összeegyeztetni ezt a két dolgot? Eszedbe sem jut, hogy talán valójában nincs is Pokol, tehát nincs kárhozat sem?


Nincsenek olyan kérdéseid, hogy: "Isten elvileg szeret, és nem akar szenvedni. Akkor miért űzi mégis örök szenvedésre az embereket?

"Az emberek nem érdemlik az örök szenvedést. Lehet, hogy az nincs is?"

2011. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
Ja értem. Attól még, hogy nem értek egyet valamivel, még hihetek benne. Biztos, hogy van pokol, ugyanakkor iszonyatos abba belegondolni, hogy milyen borzalmakat élnek ott át EMBEREK...
2011. ápr. 1. 20:48
 30/59 anonim ***** válasza:

Üzenet küldője:

(az előbb írt regény írója ismét:p)


Figyeljetek már!

Főleg kérdező!

Látom benned, hogy te egy szerény és jószivű ember vagy - mert szereted az embertársaidat:) De Isten ránkbizza, hogy mit választunk - ránk bízza hogy pokol \/ menny: Őt, vagy bármi más egyéb dolgot, amit a Földön még megtehetünk, viszont leépülünk általa, mert Isten jelenléte hiábavaló dolgoknál nincs jelen! És Isten teremtette az egész mindenséget, isten alkottott mindent, érted, mindent amit el tudsz gondolni! Még a Sátánt is ő teremtette, csak akkor még ő is isten angyala volt (mint Lucufer, azaz Fényűző névvel) [remélem ezt azért nem kell elmesélnem] Viszatérve: Tehát Isten az aki minket egy szavával életben tart, ha gondolná [most egy hülyeséget mondok, mert ez baromság] szóval azt mondaná, hogy mostmár kész, elveszi a védelmet a Földről és ekkor: A sátán nagy pofával jönne és mindannyiunkat vinne a pokolba. A démonok meg csurgó nyaállal már beleznének is ki <SZÓ SZERINT> Szóval egyedül Isten védi még azokat is, akik sorozatgyilkosok, pedofilok, transzfesztiták, terroristák - egyszóval minden féle, minden embert a Föld színén; elnököket, színészeket, papokat.... értitek: MINDENKIT!

De ő ezt nem csinálja meg, még elragadtatás után [remélem tudod mi ez] szóval elragadtatás után is jelen lesz a Földön Isten békessége, de már nagyon-nagyon-nagyon kevésbbé, sőt már a szentszellem sem lesz itt aki még itt van és sokkal könyebben megtudunk térni Istenhez!

Nem Isten akarja, hogy a Pokolra menjünk, hát az tényleg [hadd ne mondjak már ilyet] az "oda való", aki olyat állít hogy Isten kegyetlen és megengedi, hogy -mert fiatal valaki- és oda menjen!

Hát Figyu: annak az illető fiatalnak is volt esélye megtérni! De ő inkább a drogot, a diszkót és egyéb hülyeségket választott! Ez a Földi pályafutásunk egy csöppnyi kis idő, az örökkévalóság előtt. Úgy is szoktam magamban nevezni hogy ez egy szelektáló határ: Eldönthessünk, hogy hova akarunk menni, a pokolba, vagy a mennybe?.. presze hogy mindenki a mennybe akar menni! De hogy, úy hogy előtte elszívta például a marihuána adagját:P A mennyet ki kell érdemelni, de egyáltalán nem nehéz, csak követni kell Istent és engedelmeskedni neki, betartani a Bibliában leírtakat!

HA szeretnéd velem felvenni a kapcsolatot, akkor msn-en ujhelyi.bence@hotmail.com néven elérsz:)

Vagy írj egy e-mailt!

2011. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!