Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok is kerülhetnek a...

Fiatalok is kerülhetnek a pokolba?

Figyelt kérdés
Úgy értem huszonévesek, harmincasok is? Mert szerintem az nagyon kegyetlen dolog lenne, ha valaki egészen fiatalon a pokolba kerülne...Szerintem ez egy komoly kérdés, hiszen azok, akik a pokolban vannak, ugyanolyan értelmes, érző, emberi lények mint mi. Vagy őrájuk már úgy kell gondolni, hogy "úgy kell nekik", miért nem hittek? Szerintem mondjuk egy 23 éves fiatal akkor sem érdemli meg, hogy a pokolban gyötrődjön!
2011. ápr. 1. 09:40
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
Ha tényleg hinnél a végtelen szeretet Istenében,akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést,mert tudnád a választ.ebből indulj ki.kívánom,hogy megszabadulj a kínzó téveszméktől.
2011. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
09:50! Nem értem mire céloztál, fejtsd ki bővebben, köszi...
2011. ápr. 2. 10:19
 33/59 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdésemet azért tettem fel, mert úgy gondoltam, hogy egy húszévesnek sokkal kevesebb ideje volt arra, hogy megtérjen, mint egy 50-60 éves embernek. Ugyanakkor kiindulva abból, hogy Isten igazságos, biztos vagyok benne, hogy mindenkinek ad esélyt arra, hogy megismerje Őt.
2011. ápr. 2. 10:24
 34/59 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező, te nem érted, amit mi magyarázunk, mert görcsösen ragaszkodsz a nézeteidhez, és nem vagy hajlandó máson elgondolkodni.


Tényleg nem tudok a felhősnél jobb példát írni, de akkor kifejtem egy kicsit:

Tegyük fel, hogy te azt mondod, hogy ég márpedig nincs, mert egyszerűen értelmetlen, nem jogos és elképzelhetetlen a létezése, ugyanis abból az embereknek kára és fájdalma származok (ez szimbolizálja a szenvedést).

Ha tehát nem hiszek az égben, mert számomra felfoghatatlan, hogy valaki eget teremtsen, ha az rossz, akkor nyilvánvalóan nem hiszek a felhőkben sem, mert az már az éggel jár együtt, az ég meglétének következménye (a felhő a Poklot szimbolizálja, hisz a szenvedés következménye a Pokol megléte).


Szóval egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért hiszel egy olyan dologban, amit egyébként abszolút hülyeségnek tartsz - ezt hívják vakhitnek. Én sem hiszek a Pokolban, mert el sem tudom képzelni, hogy bármilyen isten örökké tartó szenvedésre akarná kárhoztatni az embereket. Ha te nem így gondolod, de mégis hiszed, az már vallási agymosás és semmi más.

2011. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

A menny és a pokol itt és most van. A pokol nem a büntetés helye, hanem az az állapot, amit te magad választasz vagy nem választasz.

Egyébként sem értem, a kornak mi köze ehhez. Olvatam már ilyen cikkeket: tizenéves gyerekek megerőszakolták(!) a 9 éves kisfiút, illetve megölték, öngyilkosságba kergették társaikat. Akkor hol is van a határ? Azoknak a fiataloknak a lelke halott, és nem tudom, hogy miért. Akinek él a lelkiismerete, akinek szeretet van a szívében,annak él a lelke, és a szívében lakó szeretet meg fogja menteni. Mert Isten maga a szeretet.


Egyébként is létezik egy olyan, hogy utolsó ítélet, amikor Isten megítél mindenkit cselekedetei szerint. Tehát a "pokol" nem örök hely vagy állapot. Ha megérted, hogy Isten jó, akkor nem kell félned a pokoltól.

2011. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

10:19 kérdező.

Fejtsd ki te,hogy mit nem értesz rajta!

2011. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

14:24

Úgy tudom, hogy a pokol örökké tart. De én sem egészen értem, hogy az utolsó ítéletkor akkor mégis vége lesz-e. De az utolsó ítéletkor, azok akik a pokolban vannak, nem hiszem, hogy a mennybe kerülhetnének utána, mert oda azok kerülnek, akiknek a neve be van írva az élet könyvébe, azt pedig kötve hiszem, hogy akinek be van írva a neve az élet könyvébe, az a pokolba került volna...De akiknek meg nincs beírva a nevük az Élet Könyvébe, azokat a tűz tavába vetik, ami a második halál állítólag, úgyhogy nem elég azoknak, akik a pokolba jutottak, hogy addig min mentek keresztül, még utána vár rájuk a neheze...

2011. ápr. 2. 19:49
 38/59 A kérdező kommentje:

15:26

Pontosan milyen téveszmékre gondolsz?

2011. ápr. 2. 19:50
 39/59 anonim ***** válasza:

arra,hogy igaznak tartod a vallás eltorzított Istenképét,miszerint a pokolra jut vki,ha nem engedelmeskedik neki,vagy nem követi Krisztust.ez pedig téveszme,mert

ami félelemből adódik,az nem jöhet Istentől,mert a félelemkeltés a Sátán eszköze.

2011. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
0%

Nincs pokol ;)

Az egy félreértelmezés. A poklot a Hádesz, vagy Seol szóból értelmezték félre, ami sírgödröt jelent.

Mennyország ugyanakkor van, de oda a Jelenések könyve szerint csak 144 ezren kerülnek.

2011. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!