Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetbe járók, mit...

Hit gyülekezetbe járók, mit csináljak?

Figyelt kérdés

bocsánat, ha sértőt írok. megszeretnék térni, mert tudom, ha nem fogom követni Jézust elfogok kárhozni a pokolra meg egyebek miatt is. nem tudom, eljárjak-e az istentiszteleteitekre. ha nem így van, amit most leírok szerintetek, akkor légyszíves magyarázzátok is meg, hogy miért nem.

én azért nem emrek belépni, mert szerintem van egy zsidó háttérhatalom. mindenkit zsidóvá akarnak tenni szerintem. rákkal, és különböző újkori betegségekkel ritkítják a golyokat. érdekes, a zsidó sztárok egyike sem hal meg rákban, de a rokonaim közül elég sokan, köztudottan az családunk utálta a zsidókat. szerintem a Szent Szellemmel való betöltekezés is egy tömeghipnotizáció, hogy odacsaklják az embereket, a zsidók pártját fogják. viszont nem nehéz híveket találni, emrt iagázból szerintem jó rálátásotok van a normális élet éléséhez, a Biblia szerint éltek (bár abban sem vagyok biztos, hogy a Biblia nem meséskönyv). már nem tudom mióta, hogy gondolkodom, elmerjek-e menni, bár ha ezeket elmondom, kivágnának a p*csába, de szeritnem ebben is van valami, emrt akkor vajon miért csak ott a gyülekezet épületében "száll le rátok a Szent Szellem??" vagy amikor ott van a fő prédikátor?? ha nem hipnotizáció?? mit csináltok annyira jól, hogy ezt megkapjátrok, hogy betöltekezhettek Szent Szellemmel, ha egyszer erre nem képesek a római katolikusok, reformátusok, buddhisták, stb. stb.?? annyira rossz, nem emrek semerre menni, pedig a legjobban a Hit gyülekezete lenne a szimpatikusabb, dehát ezekben gondolkodva... sőt, hívtak is ezerszer már


2011. márc. 17. 21:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
25%
Sztem hitgyülit hagyd, keress egy karizmatikus gyülekezetet, ott nicsn zsidóimádat, és ez nem gyűlölködés, mert amit ott csinálnak bálványimádat, semmivel nem különb a zsidó.
2011. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

05:18-cal teljesen egyetértek, és ezért is nem mondom meg a vallásomat. :)


És komolyan jó dolog szétnézni többfelé, és menj el kisegyházakba, történelmi egyházakba egyaránt, hogy a saját szemeddel lásd, és ne a "másik tábor" elmondásai szerint ismerd félre őket.


És sose embereket keress, mindig mindenek fölött és előtt Istent. Ha valamilyen emberek által pedig különösen is közel kerültél Hozzá, akkor érdemes elgondolkodnod, az ő útjuk-e a Te utad.


Az Istenhez közel kerülés pedig nem azt jelenti csupán, hogy érzed-e, hogy betölt, sosem az érzések az igazi mutatók. Az csak plussz kegyelem és ajándék, ha megkapod, eljátszani sosem szabad, és elkeseredni sem, ha Te nem úgy találkozol Vele, ahogy más. Mindenkit nevén szólít az Úr, és tisztában áll vele, kinek mik a vágyai és mire van VALÓSAN szüksége. (Lehet, hogy nem arra, amit az illető gondol magáról.) Imádkozni sem elég úgy, hogy kér az ember valamit, hanem úgy, hogy hozzáteszi, ahogy Jézus tanította: "legyen meg a Te akaratod".


Arra, hogy nem az a lényegi rész, hogy mit érzel meg Istenből, nagyon szép példa az 1. Királyok 19. fejezete. Illés próféta is kereste mindenhol az Urat, a nagy eseményekben, az erős élményekben, és Isten teljesen váratlanul, mondhatni az "utolsó pillanatban" szólította meg igazán, teljes csendben. A valódi megtérések általában nem nagy csinnadratták közepette történnek, bár minden lehetséges.


És ha nem az érzésre kell "utazni", akkor mi is a lényeg ebben az Isten-dologban? Ahogy a megtérés szó is mutatja: elfordulás attól, amerre addig mentél, hogy visszatérhess Teremtődhöz. A lényege tehát az, megváltozik-e valóban az életed. És a nagy mesterséges, vérverejtékes változások nem számítanak.


Hogy tudsz akkor megtenni mindent, amiket a parancsolatok kérnek Tőled? Szeretetből. Hogy tudod szeretni Istent, akit úgy érezheted, nem is ismersz? Ha bemutatkozik, és megmutat valamit az Ő szeretetéből a szívednek, nem lesz kérdés. Viszont légy nyitott bármire, és kérd naponta, hogy "Uram, legyen meg a Te akaratod. Mutasd meg Magad nekem úgy, ahogy nekem akarod, hogy észrevegyelek. És adj kérlek nyitottságot erre. És adj erőt és szeretetet, hogy ha megláttalak, meg tudjak maradni azon az úton, amerre hívsz." Vagy a saját szavaiddal. Nekem volt időszakom, amikor azt kiáltoztam Istenhez, hogy "Uram, ha vagy, mutasd meg magad....." És minden imám így kezdődött: "ha vagy, ha létezel egyáltalán". Nem sértődött meg rajta. Őszintén keresni nem bűn, sőt, bizonyos keretek között kételkedni sem.

Sőt, ha megkérdőjelezel valamit, és Magad jutsz el Istennel arra a megoldásra, amit mások már megfogalmaztak, legalább nem csak üres tanok lesznek a fejedben, hanem tapasztalat.


Légy TÜRELMES nagyon Magaddal és Istennel!!!!!! És ne feledd, hogy ha rálépsz az Úr útjára, csupa kalandokra számíthatsz. (És a kaland nagyon izgalmas és jó, de az izgalmassága nehézségeket is jelent. Sose add föl.)


Imádkozom Érted, Isten áldjon és töltse be a szükségeidet, mert Ő ismer legjobban, jobban mint Te Magad.

2011. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 yuda ***** válasza:
100%

Hit gyülis vagyok és elég régóta. Mielőtt valaki megvádolna, sem vezetői beosztásom, se fizetést nem kapok ezért a beírásért, sem meg nem kért rá senki... mert ezek szoktak következni :D


Nincs hipnotizálás, sem zsidóvá nem tesz senki senkit. Ezek rosszindulatú emberek felületes vádaskodásai.Most nem írták, de előre írom, szokták még mondani, hogy a pénzükből kiforgatják az embereket- nem is értem ez miért maradt le?! :D


Arról sincs szó, hogy valaki gyülekezeti tagsága miatt megmenekülne.

Itt is, és más teljes evangéliumot hirdető közösségben az egyedül üdvözítő utat hirdetik, és az nem más, mint Jézus krisztus. Benne kell hinni,hogy ő a világ megváltója,aki elhordozta mindannyiunk bűneit, nem közösségben kell hinni, nem a vezetőben, nem a zsidókban..stb..és a tagok bármilyen furcsa, de ezt teszik :D


Azért gyűlik össze heti rendszerességgel több tízezer ember, mert Istent dicsérik, igét hallgatnak -és nem másért.Az ide járó embereknek fontos a gyülekezet fennmaradása és szabad akaratukból és belátásukból szeretnék fenntartani továbbra is hogy működjön a gyülekezet, így pénzt adnak, ki- ki mennyit akar, de önszántából. Értsétek meg, vagy ha nem akarjátok ne higyjétek, de van még magyarországon olyan összetartó közösség, akik tudják, hogy csak úgy maradhatnak fenn, ha maga magukat eltarják. Sajnos, nem sajnos: ez van.

Ez sokaknak hihetetlen és botrány, ezért kitalálnak mindenféle manipulációt, mert épp ésszel felfogni nem tudják, ilyenre példát nem látnak sehol... valóban egyedülálló, vagy pontosabban elég ritka, de nem mágikus eszközökkel érik ezt el, hanem belátjuk: mindannyiunk közös érdeke és máshogy nem működhetne. ... de ismétlem, nem kötelező, de akik ide járnak, szeretnének még egy hónap múlva is, egy év múlva is... és így tovább... és megéri nekik anyagilag, főleg, ha saját életükben megtapasztalják Isten beavatkozását, és erre már senki nem mondhatja hogy hazugság, mert mindannyiunknak vannak tapasztalatai, és ebből senki nem tud kimagyarázni :D

2011. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, én is hasonlóan kezdtem a megtérésem. Szerettem volna segíteni az elesetteken, jótékonykodni, de nem bíztam senkiben, semmilyen egyházban vagy szervezetben. Szerintem kezdd azzal, hogy elkezded olvasgatni a bibliát. Meglátod, hogy nagyon sok múlt a zsidókon, pl. Ábrahám zsidó volt, Mózes is, stb, de a lényeg, JÉZUS is zsidó volt. Ez a nép kapta a kijelentéseket, a parancsolatokat. Az első apostolok, akik hirdették a megváltást, zsidók! Nagyon növekszik az antiszemitizmus mindenhol a világban, ez egy rossz eszme, ami belemegy az ember fejébe és nehéz tőle szabadulni. De Isten ebben is segít! Továbbá Isten minden embert szeret és ugyanúgy szeret! Nincs Nála személyválogatás. És a hívők, akik tényleg Jézust követik, nem utálják a zsidókat! Hidd el, el fog múlni ez a "gyűlölködésed"! ÉS mi csak egy zsidót imádunk és istenítünk, mégpedig JÉZUST!

És ahogy a többiek írták, nem csak "ott" száll ránk a Szent Szellem! Nyugodtan menj el és meglátod! De elmehetsz egy vidéki gyülekezetbe is, ott nincsenek több ezren és még beszélgetni is tudsz másokkal a gondolataidról! A linkelgetős válaszolóra meg ne is figyelj. Tele van gyűlölettel az a szöveg. Most képzeld el, hogy el kell menned egy munkahelyről, mert loptál, csaltál, hazudtál és ezt nem bírod megemészteni, igazságtalanságnak tartod, mert nem halt bele senki a csalásaidba, akkor miért kellett téged elküldeni? Most nincs munkád és lopni sem tudsz honnét. Dühös vagy és írsz egy könyvet, hogy a 10 év alatt, amíg ott dolgoztál, milyen sérelmeid voltak... Nna, körülbelül ilyen a Hit Gyülit leszóló kampány Bartus Lászlóval az élen, aki már bánja az egészet, biztos a lelkiismerete megszólalt. Hát ennyi hosszan, röviden nem tudtam válaszolni. Kívánom, hogy járjon át a szeretet, a béke és hogy az Úr töltsön be a Szent Szellemével!

János Evangéliuma:20:22 És mikor ezt mondta (Jézus), rájuk lehelle, és monda nékik: Vegyetek Szent Lelket

2011. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, meg a jókívánságokat is, megfontolok mindent, sokfélét leírtatok, sokféle nézettel :D
2011. márc. 19. 18:01
 36/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo !



Nekem ugy tunik ezeka kerdesek alapjan, hogy Isten probal szolni hozzad, es elhivni hogy megterj, amit csak egy modon tusz megtenni ha O benne bizol. Emberek soha nem fognak tudni teljesen tokeletes valaszokat adni a velemenyem szerint, hogy hova menj es miben hidj, ez kozted es Isten kozott van, O latja a szivedet, en azat ajanlanam, hogy nyugodj meg, vegyel egy nagy levegot es kerdezd meg O-t hogy mit tegyel, hova menjel, ha O-t keresed , mert ez az egyetlen ami szamit. Isten szeret teged es valaszolni fog, ne aggodalmaskodj , csak bizz benne es varj a valaszra.

Minden jot !-Eszti

2011. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!