Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz ha nem járok hittanra...

Igaz ha nem járok hittanra akkor nem leszek bérmálkozó és nem lehet egyházi esküvőm?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
nem,egyházi esküvőd lehet, keresztszülő nem lehetsz
2011. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Még keresztszülő is lehet! Csak bérmaszülő nem.

A szüleim sem voltak bérmálkozók, mégis keresztszülők mindketten. Ahhoz csak megkereszteltnek kell lenni.

Az viszont igaz, hogy ha nem jársz hittanra, meg templomba, akkor nem bérmálnak meg. A húgom és én is azért lettünk "kirúgva" a hittanról, mert nem jártunk templomba rendszeresen. :)

2011. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Még ez sem feltétlen igaz, beszélni kell a lelkésszel. A húgom egy évvel a megkeresztelése után bérmálkozott, előtte soha nem járt hittanra, se templomba.
2011. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Ma már az egyházadó fejébe mindent lehet. És ez nem vicc !
2011. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Pontosan így van, ahogy az utolsó írta. Meghatározott összegért felvesznek rendes tagnak, és onnantól bármire jogosult vagy, amire egy hívő. Többek között lehet, hogy bejutsz a mennyországba is. Különben soha sem láthatod meg. Fekhetsz a föld alatt, egyedül.
2011. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

A két utolsó válaszadó írása téves.A katolikus egyházban nem kell tagnak lenni,hiszen nem is tartanak nyilván.Adót sem kötelező fizetni,senki nem ellenőrzi.Ne keverjük össze más kereszténynek mondott gyülekezetekkel.

Ha nem jársz hittanra,nem bérmálkozhadsz,de templomi esküvőd lehet,amennyiben előtte házassági felkészítésre eljársz a pároddal a helyi plébániára,ahol meggyőződik a pap,hogy tényleg komolyan gondoljátok azt,amit majd az esküvőn Isten színe előtt egymásnak fogadtok és nem csak azért akarjátok,mert divat,meg az jaj de szép.Hitbeli meggyőződés kell hozzá.Ha van olyan pap,aki ezt figyelmen kívül hagyja,az nagy baj.Az egyházi esküvő nagy áldás lehet és itt kapja meg a pár a házasság szentségét.Ehhez viszont hit kell.

2011. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Igaz, én nem vagyok tag, sem hívő. De nagyon jól emlékszem, amikor anyámat egy hölgy rendszeresen felkereste, egyházadó befizetése címen. És volt egy kis füzetecskéje is, ahova beírta. Aztán anyám valamiért berágott az istenre, és azt mondta, ő nem fizet többet neki. Aztán a hugom egyházi esküvőjére ki kellett fizetni valamilyen díjakat. Nem az esküvővel kapcsolatost, hanem elmaradt dolgokat. Szal nem igaz, hogy ingyenes. A mondás szerint még Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.
2011. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Én, felvilágosult emberként tudom, hogy az Isten ( ha van) nem lehet pénzsóvár. No, de a földi helytartói igen.
2011. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
52%

én sem jártam hittanra, nem is bérmálkoztam, mégis volt egyházi esküvőm és keresztszülő is vagyok !

Az egyházi esküvőnk előtt el kellett menni egy "tanfolyamra" amiért fizetni kellett, a tanfolyamon elpróbáltuk háromszor az esküvő menetét nagy vonalakban és ennyi !

2011. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

Szomorú,hogy Isten és az egyház nevében járkálnak emberek és pénzt szednek,a látszat kedvéért még föl is írják a nevet.Azt kell mondanom,édesanyád csaló(k) áldozata lett.Az egyházadó nem kötelező.Mi sem fizetünk,nem vagyunk fölírva sehová,nem is kérik számon se most,sem visszamenőleg.Ennek ellenére tudok olyan kereszténynek mondott gyülekezetekről,ahol igenis követelnek pénzt,de az nem a Katolikus egyház.Aki ilyet címen kér (mégha pap is),az csaló.De nem a gyarló emberek cselekedetei után kell Istent megítélni.

Az pedig,hogy az adott pap,minden előzetes meggyőződés nélkül összead,vagy megkeresztel valakit,az csak a papot minősíti,de hát ők is emberek.Nálunk ez nem fordulhat elő.Hogy van miért fizetni kell ez természetes,de ezt nem zsebre rakják.Mindennek ára van,de ez nem hasraütésre megy.Ahol ez előfordul,csak azt tudom mondani,amit fent: szomorú!

2011. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!