Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz ha nem járok hittanra...

Igaz ha nem járok hittanra akkor nem leszek bérmálkozó és nem lehet egyházi esküvőm?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 14:09
1 2 3
 11/23 Varsányi Gabriella válasza:
Te is tévedsz! Az igaz, hogy nem mindegy, hogy ki szedi az egyházadót, de szedik. A szomorú pedig az, hogy apósom halálakor kiderült, hogy ők nem fizették az egyházadót és amíg az nem volt rendezve, nem akarta a pap eltemetni. Továbbá mi sem fizettünk egyházadót és a gyermekünket nem keresztelte meg a pap addig, amíg szintén nem rendeztük. Hozzá kell tennem, hogy két teljesen különböző helyen volt a dolog, nem ugyanannál a papnál. Hogy hol tartják nyilván azt nem tudom, de valahol biztosan, mert az új lakhelyünkön is kiderült, hogy eddig nem fizettünk. Ja és igen, mikor rendeztünk kaptunk egy nyugtát a paptól, amin a befizetés mellett szerepelt, hogy egyházadó, tehát nem csalás!
2011. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:

nem kell szépíteni a katolikus egyházat, úgy pénzsóvár az ahogy van, mindig is az volt...

az ún. "más kereszténynek mondott gyülekezetek" meg, még az is lehet jobban bemutatják Istent mint a katolikus egyház a maga fényűző pompájával, külsőségeivel, hiearchiájával stbstb??

2011. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem tévedek!Amit írsz,az lehet,hogy igaz,nem tagadom,de senkit nem kötelezhetnek arra,hogy fizess olyanért,amiért nem kötelező.És ha ezért megkülönböztetnek,megint csak azt kell írnom,hogy szomorú,hogy vannak olyan egyházi személyek,akik ettől teszik függővé egy esemény lebonyolítását.Mivel nálunk ilyen nincs (40 000-es város)így logikus,hogy nem kötelező.10 éve vagyunk ebben az egyházközösségben.Volt már esküvő,keresztelő,bérmálkozás a családunkban,mind gyerek és felnőtt részről,de senki nem keresett meg az adóval kapcsolatban,sehol nem kellett tagnak föliratkozni és senki nem kérte számon rajtunk,hogy miért nem fizetünk.Sőt nem is mondta senki,hogy kéne.De fölkeltettétek a kíváncsiságom és meg fogom kérdezni,hogy miért működik egyes helyeken másképp.
2011. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Egyébként,hogy ki hogy mutatja be Istent hitelesebben,csak a Katolikus egyház tanítására tudsz hagyatkozni,hiszen Jézus Krisztus azt az egyházat alapította és nem az egyéb más gyülekezeteket,amik saját magukra úgy fordítják a tanítást,ahogy nekik tetszik.Függetlenül attól,hogy hogy pompázik és milyen pénzsóvár.(Bár ezt ahogy írtam,nem tapasztalom nálunk)
2011. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Édes Istenem! Nem!!! Nem kötelező fizetni! Már miért lenne az? Senki nem kerül az adósok börtönébe, mert nem fizette. Ellenben ha nem fizeted, akkor a gyermeke(i)dnek nem lehet egyházi esküvőjük, mindaddig míg a tartozásod nem egyenlítetted. Ééééés igen, a papbácsi nem temet el, ha nem perkáltál életedben, de attól még föld kerül rád, avagy meglesz a kis fiókod, kinek hogy tetszik, s a beszédet esetleg mondhatja egy olyan is aki ismer, nem pedig egy olyan aki eltolja azt a szöveget, ami kb. mindenkire ráillik. Amióta világ a világ, a hívő ember fizet az egyháznak, mostanában meg úgy ahogy mindent, ezt is megúsznák az emberek ingyen. Költségek is vannak, nem tisztán bevételi forrás az egyház!

Kedves kérdező, ha nem jársz templomba, nem lehetsz bérmálkozó, amit nem veszel komolyan, abból nem lesz semmi! Ha pl. a suliban sem tanulsz megbuksz, ez így működik! Persze puskázni lehet, s az egyháznál is lehet sok mindent kiváltani pénzzel, de véleményem szerint ez gusztustalan dolog. S hogy ezt az egyház megengedi magának az nem az ő bűne, ez azon emberek bűne, akik azt hiszik, h tisztán pénzzel elintézhető minden, s úgy is az ő lelkén szárad a dolog, az egyház helyében én is pontosan így gondolkodnék, hogy csak had fizessen, ha ilyen hülye, hogy nem bír ki pár hittan órát, meg pár misét, ahol esetleg kapna egy normát, hogy miként kell viselkedni, mert nagyrészt baromság a hit ha túl komolyan vesszük, de van egy egészséges adag, ami nemesít. Ha pénzzel kiváltható, akkor nem megy hittanra meg misére a hülyéje, aki csak azért van ott, hogy lehessen egyházi esküvője, de amúgy szarik az egyházra. Ahhoz, hogy bérmálhass, ahhoz sem kell minden héten ott lenned a templomban, addig míg el nem jő a bérmálás ideje, de érdemes azért valamilyen szinten rendszeresen látogatni a templomot, s hittan óráról a szükségesnél nem többször hiányozni. Ha abszolúte humbuknak tartod már magát a vallást, akkor gondolkodj inkább egy szép polgári esküvőn! Nem kell annak a boldogság házában, egy ocsmány szocreál épületben történnie, lehet az akár a szabadban, egy szép parkban, egy vár udvarában, akárhol, ehhez nem kell Amerika, itt is ott tartod, ahol jól esik. S hogy egy pap ad össze vagy (akár) egy nyugodt hangú hölgy szép ruhában az már tényleg csak annak nem mindegy, aki vallásos. A kérdés mindkét verziónál is ugyanaz, akarod-e...

2011. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Érdekes!Mi nem fizetünk adót és a nyáron volt a lányom esküvője.Senki sem kérte számon rajtunk,hogy fizettünk e?!
2011. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Varsányi Gabriella válasza:

Jó nektek, hogy tőletek nem követelik! Tőlünk sem követelték, csak úgy gyengéden "megzsaroltak", hogy addig nem temeti el a pap az apósomat, amíg nincs kiegyenlítve az egyházadó tartozás. És igen, én megelégedtem volna egy szimpla polgári temetéssel, de apósom temetése volt, aki több évet betegeskedett, (mint utóbb kiderült azóta nem lett fizetve az egyházadó, mióta nem tudott kimozdulni) 81 évesen halt meg, és egész életében mélyen vallásos volt. Lehet, hogy neki már mindegy volt, de én azt vallom, hogy egy ember megérdemli azt a temetést, amit ő magának kívánt. Ő katolikus temetést szeretett volna pappal, így hát meg kellett fizetnünk az árát! Nem sajnálom az összeget, nem azért mondom, csak azt akartam ezzel, hogy ezek szerint vannak olyan helyek, ahol igenis kell bizonyos dolgokhoz az egyházadó!

Írtad, hogy 40 000 fős városban laksz. Gondolom ebben a "kis" 2000 fős faluban, ahol mi lakunk könnyebb behajtani az ilyen fajta dolgokat, mint egy nagyvárosban. Ha nem is kötelező, hiszékenyebbek az emberek, mindenki ismer mindenkit, és igen lehet, hogy mi vagyunk a hülyék, hogy kifizettük.

Mindamellett érdekes dolog, hogy a kislányom 3. osztályos éppen most mondja, hogy kapott egy misenaplót, magával kell vinnie minden héten a misére, a pap lepecsételi vagy aláírja vagy mit tudom én, hogy ott volt, és ha nem jelenik meg, akkor nem lehet elsőáldozó. Ha beteg vagy stb. igazolást kell vinni. Jó nem? Aki nem hiszi, annak priviben megírom, hogy hol lakunk és utána lehet érdeklődni!

(Lehet, hogy nem lesz elsőáldozó?! :D)

2011. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Sajnos elég nehéz eldönteni, hogy mely szervezet, vagy személy az igazi katolikus egyház, és melyik a nem igazi. Viszont a válaszolók többsége írja, hogy ők fizetnek, sőt utólag is fizettetnek, mert különben nem lehet esküvő, nem temeti el a pap a halottat. Kár, hogy nem jut most eszembe, valamelyik igen neves írónk ( Mikszáth, Móricz, Móra) foglalkozott ilyen történettel, amiben az volt a tanulság, hogy amíg más vallások papjai segítettek a szegényeknek addig a katolikus, a gyerek párnáját is elvitte. Nekem egyébként nagyon mindegy, mert hitetlen vagyok, és egy büdös fillért nem adnék az egész bagázsért.
2011. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Papja és perselye válogatja...Deni-papi
2011. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár csak azt nem értem, hogy aki nem jár templomba, nem hisz Istenbe, ne fizet egy fillért sem, az miért akar egyházi ezt meg azt, magának, a családjának?
2011. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!