Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az normális, hogy az atya...

Az normális, hogy az atya megkért, ha nem muszáj ne járjak hittanra? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, 11 éves. Az a helyzet, hogy a szüleim mindig küldenek hittanra, azt akarják, hogy jó keresztény legyek, meg ilyenek, de engem az egész untat. Nem hiszem el az Isten teremtette a világot pár nap alatt, meg a hasonló meséket. Néha jókat szórakoztam, ha ilyeneket mesélt a pap bácsi. Amikor arról magyarázott Gábor atya (gatya), hogy szerinte (meg az emberek által írt biblia szerint) kik Isten kiválasztott népe kicsit kiakadtam. Ez már annyira nyilvánvaló hazugság volt, hogy nem bírtam szó nélkül hagyni. Miért kell a gyerekek fejét ilyenekkel tömni? A következő hittan órán eljátszottam, hogy nem vagyok túl jól, krákogtam, köhögtem, majd bevettem egy diliboltos vérkapszulát... A hatás nem maradt el, teljesen bepánikolt, ki akarta hívni a mentőt. Mondtam semmi gond, elmegyek a kórházba egyedül. Szépen felálltam és kimentem. Azóta megtudta, hogy csak eljátszottam az egészet. Egy héttel később a pap kért meg, hogy lehetőleg ne járjak többet hittanra. Ő Isten szolgája és nem tudott megbocsátani? Nem értem.
2010. júl. 26. 12:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
kamu
2010. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem kamu, teljesen kiborult, mikor azt látta, hogy vért hányok.
2010. júl. 26. 12:31
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
Te nem 11 éves vagy.
2010. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Valóban az elején kicsit ferdítettem a sztorin, mintha mostanában történt volna. Teljesen igazad van, a fentiek 4 éve, 11 éves koromban történtek. Most leszek 16, azóta sem jártam hittanon. Ettől függetlenül a többi igaz. Nem mintha hiányozna az a sok okosság, amit ott tanultunk, de csinálhat ilyet egy pap?
2010. júl. 26. 12:39
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát, elég kretén módon viselkedtél.:) Szerintem rosszul tette, hogy ennyiben hagyta a dolgot, leülhetett volna veled beszélgetni, hogy miért viselkedsz így, vagy mi bajod az óráival.
2010. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen, normális.

A hittantanárnak - magam is az vagyok- az a feladata, munkája,hogy tanítson. Magyarországon nem kötelező hittanórára járni. Akit ez nem érdekel ne járjon hittanórára.Nekem is volt olyan tanitványom akit megkértem, ha nem érdekli a tananyag ne jöjjön az órára, mert van akit érdekel(tényleg van). A végén még ministrálni is eljött, pedig az végképp nem kötelező.

2010. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Én nem téged, hanem szüleidet kértem volna arra, hogy ne járj hittanra. Te ateista vagy, ami nem bűn, de így nincs helyed egy hittanórán. Csak zavarod az órát, a példádban is leírtad. Szóval nem vagy odavaló. A pap meg biztosan megbocsájtotta a "bűnöd".
2010. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Es az normalis, hogy valami 4 evvel ezelotti baromsagon rugozol?
2010. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

Pár link, amit figyelmedbe ajánlok, hogy elolvasd:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen normális, én is megkértelek volna a helyében, pedig én nem hittant tanítok.

Az hogy nem érted meg ezeket a dolgokat, természetes, de kérdezni normális módon is lehet. Ahogy előttem írták, a hittan nem kötelező, miért zavartad a tanárt is és másokat is?

Ez nem megbocsátás kérdése, hanem a "disznók elé gyöngyöt szórni" tipikus esete. Ne érts félre, még megkomolyodhatsz, csak akkor nem voltál erre érett, és kész.

2010. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!