Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az normális, hogy az atya...

Az normális, hogy az atya megkért, ha nem muszáj ne járjak hittanra? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, 11 éves. Az a helyzet, hogy a szüleim mindig küldenek hittanra, azt akarják, hogy jó keresztény legyek, meg ilyenek, de engem az egész untat. Nem hiszem el az Isten teremtette a világot pár nap alatt, meg a hasonló meséket. Néha jókat szórakoztam, ha ilyeneket mesélt a pap bácsi. Amikor arról magyarázott Gábor atya (gatya), hogy szerinte (meg az emberek által írt biblia szerint) kik Isten kiválasztott népe kicsit kiakadtam. Ez már annyira nyilvánvaló hazugság volt, hogy nem bírtam szó nélkül hagyni. Miért kell a gyerekek fejét ilyenekkel tömni? A következő hittan órán eljátszottam, hogy nem vagyok túl jól, krákogtam, köhögtem, majd bevettem egy diliboltos vérkapszulát... A hatás nem maradt el, teljesen bepánikolt, ki akarta hívni a mentőt. Mondtam semmi gond, elmegyek a kórházba egyedül. Szépen felálltam és kimentem. Azóta megtudta, hogy csak eljátszottam az egészet. Egy héttel később a pap kért meg, hogy lehetőleg ne járjak többet hittanra. Ő Isten szolgája és nem tudott megbocsátani? Nem értem.
2010. júl. 26. 12:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Így logikus, ha zavarod az órát, haragtól és bosszútól függetlenül.
2010. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, persze hogy megkért:D Egyébként a nézeteiddel teljesen egyet értek, én is így gondolom, de ha belegondolok, akkor végülis miért kellett volna hittanra járnod, ha nem hiszel benne, nem érdekel? Ezzel csak megkönnyítette a dolgodat. Ez olyan, mintha engem vagy téged megpróbálnának beültetni egy francia nyelvű atomfizikai előadásra...(bocsi, ha téged érdekelne:D) Bár ebben mondjuk lenne értelem és igazság...;D No mindegy, szóval persze, hogy elküldött. Te meg örülj neki!:D Úgyis ez volt a cél nem?
2010. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De, ez volt a cél, ha így jobban meggondolom. De nem hittem, hogy ilyen könnyen összejön. :) Amúgy az eset után otthon is megértették, hogy ez a zsidókeresztény "hogyan legyén jó birka" hittanoktatás nem nekem való.
2010. júl. 26. 22:04
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

persze teljesen hihető, hogy egy 11 éves gyerek látszólag vért hányt, egy felnőtt mentőt akart hívni hozzá majd elengedte egyedül, hogy elmenjen a kórházba egyedül. És egy héttel később pedig TÉGED a 11 éves gyereket kért meg, hogy ne járj oda.

Mi vagy te valami utcalakó árvagyerek? Hol vannak/ voltak a szüleid, gondozóid?

Ugyan már. Kicsit dolgozz még a sztorin, mert cseppet sem hihető. Provokációnak is igen gyenge.

2010. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utcagyerek a nénikéd. Akár hiszed, akár nem, de a szüleim háza a sulitól néhány méterre, a kórház pedig 150 méterre van. A szüleim a hittan idején dolgozni szoktak. A pap nem ismerte a szüleimet, csak az anyámat. Bármennyire is ijedt volt amiatt, hogy " vért hányok ", én sokkal jobban beparáztam azon, hogy rám hívja a mentőket. Ezért álltam fel azonnal, és mondtam neki menet közben, hogy sokkal gyorsabban beérek a kórházba gyalog. Mi ebben a hihetetlen? Te a helyemben -ha már olyan hülye vagy, hogy poénból horrort csinálsz egy hittanból- megvártad volna a kiérkező mentőket? Lehet, hogy még nálam is hülyébb vagy akkor.
2010. júl. 27. 07:34
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

persze, persze. Mondom tök hihető, hogy egy vért hányó GYEREKET! elenged a pap egyedül meg vele beszéli meg, hogy mi legyen a hittannal. Mondjuk persze az is lehet ismerte anyádat ahogy írod és tudta ő sem csinálna ügyet ebből, átküldene a x méterre lévő kórházba. És a hittanról is felesleges vele beszélnie- mert sajnos ilyen az anyád- hogy egy 11 éves gyerekkel kell megbeszélnie ezt.

Hát ilyen családi háttérrel nem csoda, hogy így viselkedtél. Úgyhogy nem is hiszem, hoy igazán haragudott rád.

2010. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

" Ő Isten szolgája és nem tudott megbocsátani? "


A bocsánatot ki kell érdemelni! Kikövetelni nem lehet, mint ami jár!

Szükség van az igazság érvényesítésére.

Szükség van a krisztusi irgalomra is.


[link]

Ha van időd és kedved nézd meg a filmet.

2010. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

"Nem hiszem el az Isten teremtette a világot pár nap alatt, meg a hasonló meséket."


Hát akkor tényleg nagyon nem figyelhettél azon az órán, mert ilyenről szó sincs. Megint a félműveltségből ácsolt pulpitus... :)

2010. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
8%
akik itt nagyban lehülyézik satöbbi: miért nem feszítitek meg?
2010. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
9%

Örülj neki,hogy nem alkalmazott rajtad ördög űzést....a szent boxerek előkerülnek és szétverte volna a pofád.


Hallejúja és jön a jobb horog.

2010. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!