Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok mar szűz, akkor...

Ha nem vagyok mar szűz, akkor nem lehetek bérmálkozó?

Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvbe,ha valaki halálos bűnt követ el és tud róla és bérmálkozik,akkor szentségtörést követ el.
2011. febr. 8. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerinted a szüzesség elvesztése halálos bűn? :D

Amúgy rossz kategória.

2011. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előtte gyónd meg, és bérmálkozhatsz.
2011. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki halálos bűnt követ el ,és elkárhozik,akkor nem mindeggy hogy szentségtörést is elkövet-e?
2011. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi az a bérmálkozás?Mert hogy nem bibliai az biztos.
2011. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, most, hogy nem vagy szűz, már ígyis-úgyis a Pokolra jutsz, szóval menj és élvezd az életet, elvégre mostmár akkor is Pokolra fogsz jutni ha mostantól életed végéig szerzetes leszel!
2011. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,Isten irgalmas,ha megtérsz,újjászületsz,ugyanúgy üdvözülsz,mint bárki más!
2011. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy jut a pokolra hagyjad már! Egy bűnt elkövetett..belebukott..és?! Képzeld Pál apostol is bűnös ember volt,Péter (akinek az árnyékától emberek gyógyultak meg!) ő is bűnös volt. Senki nem tudott bűn nélkül élni,egyedül Krisztus.


A bérmálkodásról ne is beszéljünk,ajánlom keress magadnak egy másik közösséget ahova járhatsz. De ami a lényeg: Tiszta szívből bánd meg a bűnödet és többet ne tedd meg. - harcolj ellene ha a tesd kivánsága ismét felszínre akar törni,ne engedj neki


János evangéliuma 8.rész 1-11 Jézus és a házasságtörő asszony.


"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól." - János első level 1:9


Zsoltárok 103-at is olvasd el :)


Annak a kommentelőnek aki azt mondta,hogy a pokolra jut csak annyit üzenek,hogy "Ne ítéljetek, és nem ítéltettek. Ne kárhoztassatok, és nem lesz kárhoztatásotok. Bocsássatok meg, és nektek is megbocsáttatik."

2011. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennyi ostoba választ, pfff...és ez vonatkozik a kereszténységet szidókra ugyanúgy mint a nagy vallásbuzgókra is.

Tisztázzunk valamit: a szexuális aktus nem halálos bűn, és bűnnek is csak akkor minősül, ha nem a szerelmeddel csinálod, hanem alkalmi partnerrel. Másrészt, a bérmálkozás ettől teljesen független. Harmadrészt, ott a gyónás, amiben meggyónhatod, ha bűnnek érzed. Én mindenesetre nem érzem ezt bűnnek, és nem hiszem, hogy bármiféle kárhozat járna érte.

2011. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PT-Daniel ***** válasza:

Ha (öszinten) meggyonod es megbanod, nincs akadalya a bermalkozasodnak!


Nem tartom magam rossz embernem/keresztenynek, de ez az, ami nekem sem nagyon akar összejönni. Föleg azert, mert nem is ertek egyet ezzel a szaballyal. Miert kötnem össze az eletemet olyan emberrel, akit nem "ismertem" meg? Ettöl persze sajnalom, hogy elkövettem es minden bizonnyal a jövöben is elkövetek olyat, amit nem illene... gondolattal, szoval, cselekedettel es annal nagyobb elvezettel ;)


A fenebe is! Megint gyonnom kellene!

2011. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy az egész tiszta, hogy honnan vette itt mindenki, hogy a szexualitás halálos bűn? lehet hogy házasságon kívül bűn, de tudtommmal nem tartozik a HALÁLOS bűnök közé
2011. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!