Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetbe járók, mit...

Hit gyülekezetbe járók, mit csináljak?

Figyelt kérdés

bocsánat, ha sértőt írok. megszeretnék térni, mert tudom, ha nem fogom követni Jézust elfogok kárhozni a pokolra meg egyebek miatt is. nem tudom, eljárjak-e az istentiszteleteitekre. ha nem így van, amit most leírok szerintetek, akkor légyszíves magyarázzátok is meg, hogy miért nem.

én azért nem emrek belépni, mert szerintem van egy zsidó háttérhatalom. mindenkit zsidóvá akarnak tenni szerintem. rákkal, és különböző újkori betegségekkel ritkítják a golyokat. érdekes, a zsidó sztárok egyike sem hal meg rákban, de a rokonaim közül elég sokan, köztudottan az családunk utálta a zsidókat. szerintem a Szent Szellemmel való betöltekezés is egy tömeghipnotizáció, hogy odacsaklják az embereket, a zsidók pártját fogják. viszont nem nehéz híveket találni, emrt iagázból szerintem jó rálátásotok van a normális élet éléséhez, a Biblia szerint éltek (bár abban sem vagyok biztos, hogy a Biblia nem meséskönyv). már nem tudom mióta, hogy gondolkodom, elmerjek-e menni, bár ha ezeket elmondom, kivágnának a p*csába, de szeritnem ebben is van valami, emrt akkor vajon miért csak ott a gyülekezet épületében "száll le rátok a Szent Szellem??" vagy amikor ott van a fő prédikátor?? ha nem hipnotizáció?? mit csináltok annyira jól, hogy ezt megkapjátrok, hogy betöltekezhettek Szent Szellemmel, ha egyszer erre nem képesek a római katolikusok, reformátusok, buddhisták, stb. stb.?? annyira rossz, nem emrek semerre menni, pedig a legjobban a Hit gyülekezete lenne a szimpatikusabb, dehát ezekben gondolkodva... sőt, hívtak is ezerszer már


2011. márc. 17. 21:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
a normális , értelmes választ meg köszönöm szépen
2011. márc. 17. 21:57
 12/36 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik nincs ebben konszenzus, mert én is oda járok néha (néha meg családi okokból a hgy-be), és nálunk az a vélemény, hogy nem az. :)
2011. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
ahha köszönöm :)
2011. márc. 17. 22:00
 14/36 A kérdező kommentje:
amúgy 21:55! ez az, hogy nem tudom, msot mi van. utálni nem szabad, de mégis lehet hogy kéne a zsidókat, vagy tök békességben élni,d e hagyni, hogy ritkítsanak, agy nem is ritkítanak.... kész őrület az egész világ, elegem van az életből
2011. márc. 17. 22:01
 15/36 anonim ***** válasza:
23%

21:55 nem, elsősorban azt látom a kérdezőtől, hogy nagyon keresi a helyét a világban, és ebben nem a "zsidógyűlölete" a fő. Elég divatos manapság ez a zsidógyűlölet dolog, nem csodálkozom, ha valakire könnyen ráragad.

A könyvről meg annyit, hogy egy volt hites írta, akit nagyon csúnyán kicsináltak a gyüliben, és a leírtak szerint nem ő az egyetlen... Tényleg nagyon cinikus, ironikus, szarkasztikus, de egy idő után rá lehet jönni, hogy nagyonis objektív. Vannak hites ismerőseim, akik példás életet élnek, és megtértek, és vannak olyanok is, akik otthagyták az egészet, mert rájöttek, hogy nagyon nincs valami rendben vele.

Ha a kérdező keresi az élete értelmét, és szeretné ezt keresztyén/keresztény berkekben megtenni, legalább valami sokkal kevésbé veszélyes helyet próbáltam csak ajánlani neki.

Ellenségem pedig nincs. Itt sem szeretnék gyűjteni magamnak.

2011. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

Ezek is elmondanak egysmást a hitgyüliről (ne lehessen azzal vádolni, hogy csak egy forrásom van): [link]

[link]

[link]


Azért tartom különösen hitelesnek ezeket a forrásokat, mert olyanoktól származnak, akik benne voltak, és nagy kínok árán esett le nekik, hogy a hgy nem éppen a paradicsom...

2011. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
amúgy 14 éves vagyok, de mielőtt még beetetné valaki a naív agyamat, feltettem ezt a kérdést :D bár lehet hogy így is bevan, ki tudja
2011. márc. 17. 22:18
 18/36 anonim ***** válasza:
21%
Te tudsz egyaltalan arrol, hogy a Hit Gyulekezeteseknek milyen komoly szabalyaik vannak? Nekem sajnos van rokonom, akit jol behulyitettek, hat abszolut nem ugy el, mint egy normalis ember es a korlatozasaiknak a vallasossaghoz vajmi keves koze van. Olvass utana, hogy milyen felteteleik vannak, ott egy igazi hivo hogy el. Egy romai katolikus elete semmi ahhoz a lekorlatozashoz kepest.
2011. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
47%

22.25!

Kérlek, említs csak egyet is a korlátozások közül! Légyszí!!!

2011. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
hát köszönöm olvastam, szerintem rendjén van, bebírnám tartani, sőt... úgy-ahogy meg is próbálom
2011. márc. 17. 22:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!