Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veletek történt már valami...

Veletek történt már valami valódi istentől származtatott csoda?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
NEM.
2009. jan. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Még élek, és nem hülyültem meg, ilyen családi körülmények között ez isteni csoda.
2009. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elváltam, elvesztettem a munkámat és ebbe bediliztem, a pszichiátriára kerültem lezüllöttem. Aztán eszméltem, elkezdtem dolgozni, megismerkedtem a mostani feleségemmel és a fiunk nemsokára iskolás lesz!!!
2009. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Rossz a kérdés !

A keresztény vallások számos alfaja sem tud abban megegyezni hogy Isten beavatkozik-e az életünkbe vagy sem, vagyis előidéz-e csodát vagy sem.

Sokan itt olyan stílusban értelmezik a Biblia ez irányú sorait, mintha erre Ők adnák az egyetlen abszolút pontos magyarázatot. Sokszor nem is az ateistákkal vitatkoznak, hanem egymással vesznek össze.

Amiről azt gondolod hogy isteni csoda, arról ezek az egymással szemben álló felekezetek teljesen mást fognak mondani. Így értelmezhetetlen az „isteni csoda” szóösszetétel.

A csoda szó az értelmező szótár szerint megmagyarázhatatlan jelenség, amelyet természetfeletti erő hozott létre. De ha higgadtan belegondolsz, minden mögött megmagyarázható jelenség húzódik meg.

2009. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
21:16 pedig nem a kérdésre válaszolt :-)
2009. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Szerintem a legtöbb emberrel már történt, csak elmondva 'pitiáner' dolognak tűnik, nem is szólva arról, hogy ez az embernek a saját, legbelső magánügye.

Sokan pedig nem veszik észre, hogy mennyire szeretve vannak, és képtelenek bízni. Ha ki tudod mondani, hogy "Legyen meg a te akaratod", és megteszel mindent a cél érdekében, s azt a fontos pluszt Istennek adod (a bizalmat), akkor már rengeteget léptél előre. Ha valami nem sikerül, az általában a te javadat szolgálja.

2009. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
csoda hogy élek :) :)
2009. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem minden "csodának" megvan a maga fizikai, kémiai, biológiai, stb. materiális magyarázata, esetleg a tudomány még nem tart ott, hogy kielégítő magyarázatot adjon rá.

Így hát beskatulyázzák az isteni csoda kategóriába.

Ahogy fentebb olvastam, az ember önmagába vetett hite, kitartása, önbizalma eredményezhet "csodát", de szerintem istennek ehhez semmi köze...

2009. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%
11:11 sem a kérdésre válaszolt. :-)
2009. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
istenhez imádkoztam egy jelentéktelen dologért és teljesitette kézzelfogható bizonyitékom is volt hogy nem hallucináltam és nem álmodtam! nem szerelem meg ilyen gondolati dolgok, nekem csoda mert ilyen az emberrel nem történik meg mégegyszer az biztos. nem láttam, nem halottam Istent arra kértem ezt holnapra tüntesse el és reggel felkeltem és eltüntette a rossz jegyeket angolból.
2009. jan. 21. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!