Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfordultam istentől, Nagyon...

Elfordultam istentől, Nagyon csúnyán szidtam átkoztam mit tegyek?

Figyelt kérdés

nemrégen az élet teljesen ellenem fordult, semmise jött össze, ráadásul akkor mindent elkurtam , nem írok konkrétumomokat de az egész életem romokban hevert (mostis sajnos és a jővőben is.) és e miatt istent hibásztoltam és hosszú percekig átkoztam, szidtam olyanokat mondtam rá amit amit egész életembe bánni fogok.(sajnos nagyon durvákat..:SSSS . utána teljesen elfordultam istentől és minden rossz miatt istenre káromkoddtam. (rossz ember is lettem olyanokat csináltam másokkal és magammal amit nem kellett volna. egy darabig ment minden már azthittem h isten nélkül is így simán megvagyok.

Most épp emiatt büntet.mostmár az egézségem is romokban hever. Mit tegyek?????????? van rá esély h megbocsásson valaha?


2011. aug. 3. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Tehát elfordultál egy olyas valakitől, aki soha feléd sem fordult. Csak én nem értem a problémát?
2011. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de mellettem volt, hiszek istenben. de ellene fordultam .

egézségem miatt lehet hogy nemolyan sokáig élek még és megtud bocsájtani és befogadna ?

2011. aug. 3. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha őszintén megvallod és megbánod amit tettél Ő megbocsát.
2011. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Hát először is írd nagy kezdőbetűvel Isten nevét...


Ha hiszel benne, akkor minden bizonnyal azt is tudod, hogy van esély arra, hogy megbocsásson. Ha látja, hogy megbántad valóban és teljes szívedből, és hittel kéred imádságban a bocsánatát, akkor meg fog bocsátani és segít helyrehozni az életedet.


Nem tudom hívő ember vagy-e vagy az voltál-e vagy mi is a helyzet, de ha kéred Őt, biztosan meghallgat.

Minden ember életében vannak nehéz pillanatok és ezt Ő is tudja. Ha komolyan gondolod menni fog.


"Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik." (Mt7,8)

2011. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

22:44-es vagyok


Nem hiszem, hogy Isten emiatt büntetne Téged. Ne felejtsd el, hogy a rossz dolgok nem azért történnek velünk, mert Isten azt akarja, hogy szenvedjünk, hanem mert az ember bűnös és a gonosz ill. a bűn is teret nyert a világban.


Másfelől minden lehet Isten eszköze, hogy közelebb kerülj hozzá, lehet, hogy ez is éppen az. Nem haragjának jele, hanem éppen ellenkezőleg: nem szeretne elveszíteni.


:)

2011. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Isten megalkotott egy tökéletes világot, és hogy ne kelljen neki minden földi ember apróbb-nagyobb bűneivel, botlásaival stb. foglalkoznia, hát a világ működéséhez alkotott különböző törvényeket. Pl. a Föld forog a Nap körül, vagy a Földön a gravitáció törvénye.

Ugyanilyen törvény az emberek életére pl. az ok-okozat törvénye, és a szabad akarat törvénye. Ez a kettő nagyon szorosan összefügg.

Az ok = amit cselekszel, az okozat = annak következménye.

A szabad akarat abban nyilvánul meg, hogy te döntöd el, mit cselekszel, az ok-okozat törvénye alapján vagy megszívod a következményeit, vagy élvezed a helyes döntés gyümölcsét.


Isten olyan hatalmas, és annyival magasabban felettünk áll, hogy "lepereg" róla, ha néha-néha valaki "odamondogat" neki, nem haragszik és nem büntet miatta. Gondolj bele, a szülő is mindent megbocsát a gyermekének, akármit is tesz, vagy mond, akkor a Mi Atyánk miért cselekedne másként, hiszen az embert a

saját képére alkotta meg.


Valahol a Zsoltárok Könyvében (talán a 82. szakasz vagy még utána) van egy nagyon szép rész. Nem biztos, hogy szó szerint tudom, de ha rákeresel, megtalálod:


"HA kiállt hozzám, meghallgatom őt

Vele leszek a nyomorúságban és kiragadom onnan

Megdicsőítem hosszú élettel

Gyönyörködhet szabadításomban."


Ez egy nagyon szép kijelentés, minden benne van, amit tudnunk kell róla. A lényeg viszont a legelső szón van: HA kiállt hozzám... És tulajdonképpen ugyanezt mondta Jézus is: KÉRJETEK (és adatik).

Kérj tőle bocsánatot, kérj tőle egészséget, kérj tőle mindent, amire úgy érzed szükséged van. Ha nem kérsz, nem ad, mert úgy gondolja, hogy nincs rá szükséged.

Kérj tőle, és hidd el, meg is kapod!!

2011. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ennek a kérdésnek a megszületése azt mutatja, hogy megbántad, amit tettél. Az emberek sajnos sokan hajlamosak elfordulni Istentől a jólétben, és Őt hibáztatni, ha valami rosszul alakul.

Volt idő, mikor én is elfordultam Istentől. Most se vagyok egy szentfazék, de már rájöttem, hogy, mikor hátat fordítottam Neki, akkor sem szűnt meg törődni velem, és ez így van mindenkivel. Biztosra veszem, hogyha a megbánásod őszinte, Isten megbocsát neked - vagy már meg is tette.

Az életeden viszont elsősorban neked kell javítanod - akarnod kell, hogy változtass. Fel kell ismerned, mit és hol rontottál el, majd a gyökerénél fogva megoldani a problémát. Tenned kell érte, hogy a dolgaid jól alakuljanak, Isten pedig a gondok által is a megfelelő útra fog vezetni.

2011. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azoktól az emberektől akiket megbántottál kérj bocsánatot és próbáld meg helyrehozni ami rosszat tettél nekik.

Ezután ha őszintén megbántad amit tettél meggyónhatod. Ha olyan felekezetbe tartozol ahol nincs lehetőség gyónni akkor az is jó ha szívből, őszintén bocsánatot kérsz és komolyan elhatározod hogy igyekezni fogsz elkerülni a bűnöket és a bűnre vezető helyzeteket.

Ezt nem könnyű megtenni, de ezután egészen biztos lehetsz benne hogy Isten megbocsátott, ugyanis Isten irgalma végtelen! Ha ezután eszedbe jut amit korábban tettél, akkor már ne vádold magad, hanem inkább légy hálás azért hogy megbocsátott. Mária Magdolna Jézus egyik leghűségesebb és Jézus által nagyon kedvelt követője lett azért mert neki Isten nagyon sok mindent bocsátott meg, és ezért nagyon hálás volt. Ő ott volt a kereszt alatt, míg a többi tanítvány János kivételével elmenekült.


Ajánlom ezt az online könyvet ami Isten irgalmasságáról szól:

[link]


A betegséggel és a bajokkal kapcsolatban pedig ne gondold azt hogy Isten ezzel büntetni akar. Ha meg is engedi hogy ezek a rossz dolgok megtörténjenek az életedben, nem szívesen teszi, és csak azért hogy valami jót hozzon ki belőle.

Ha el tudod fogadni a szenvedést akkor ajánld fel Istennek és kérd hogy mentse meg a lelkeket, a rokonaidat, ismerőseidet. Mondjuk kérheted azokért is akiket korábban megbántottál.

Azt hiszem a legfontosabb az lenne, hogy Istenre úgy tudj gondolni mint aki nagyon szeret téged és nem úgy mint aki büntetni akar.


A tékozló fiú történtetét ismered? Olvasd el még egyszer, hátha most többet mond majd.

2011. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ismerem persze.

köszönöm a válaszokat. megteszek mindent.

még1x kösz

2011. aug. 4. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!