Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért furcsálják az emberek...

Miért furcsálják az emberek ennyire a vallásomat?

Figyelt kérdés
Attól, hogy valaki wicca, attól még ugyanolyan ember, mint más.
2010. nov. 17. 22:03
1 2 3
 21/25 Salx Narval ***** válasza:
27%
Mint írtam, valóban nem sértésnek szántam, sajnálom, ha így is annak tűnt.Elnézést.Viszont nem írtatok semmit arról, hogy miben nyilvánul meg a természet szeretete.Nem kell fennakadni azon, hogy életstílusnak értelmeztem, hiszen ti írtátok, hogy olyan istent választotok amilyent akartok, úgy hívjátok ahogy akarjátok és úgy is imádjátok ahogy jól esik.A hókuszpókuszt és a cifra cullangot, képletesen értettem és ezzel sem a sértés volt a célom.Megnyugtatlak kedves válaszoló, én nem bántottam még senkit, gyerekeket főleg nem.Csak reméltem, megtudok valamit anélkül, hogy oldalakat elolvasnék róla, mert azért annyira nem vagyok kíváncsi, hogy órákat szánjak erre.Még egyszer bocs, ha nyersnek tűnt amit írtam, nem célom senkit a hitében megbántani, még akkor sem, ha nem értek vele egyet.
2010. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
69%

12:15


"olyan istent választotok amilyent akartok, úgy hívjátok ahogy akarjátok és úgy is imádjátok ahogy jól esik"


Ez nem teljesen így van, de akkor röviden elmondom az isteni rend lényegét.

A wicca alapvető gondolata, hogy mivel minden duálként jelenik meg a földön (éjjel-nappal, férfi-nő,anya-apa, fekete-fehér), ezért az Istenség is Istennő és Isten egyszerre. Kettő és mégis Egy (kicsit olyan ez, mint a kereszténységben az Atya-Fiú-Szentlélek motívum).

Mindenki az Istennőben és az Istenben hisz (ők nem kifejezetten személyek, hanem princípiumok), csupán más néven hívják őket a különbözö vallásokban. Merthogy a wicca elismeri, hogy a vallásokat emberek alkották. Lehet,hogy isteni sugallatra, isteni szeretetből - de mégis az emberek műve, és a különböző tapasztalatok különböző eszméket szülnek, azok pedig eltérő vallásokat.

Ez nem azt jelenti, hogy az egyik jobb vagy rosszabb, csupán hogy más. Az Istenekhez mindegyik úton el lehet jutni.


Mikor egy wicca elkötelezi magát valamelyik pogány vallás mellett, az nem azt jelenti, hogy úgy véli, hogy a sajátja az egyetlen igaz út, hanem hogy véleménye szerint az emberek abban fogták meg leginkább az Istenek lényegét. Attól függetlenül, hogy az egyik Arádiának és Cernunnosnak, a másik Zeusznak és Hérának, a harmadik pedig Odinnak és Friggnek nevezi őket, alapelvként megtartják azt, hogy ezek a nevek és istenek mind-mind csak az Istennő és az Isten egy-egy aspektusa.

Kicsit olyan ez, mint a fehér: egy szín és mégis benne van az összes többi.


Tehát a wiccán belül ennyit jelent a szabad választás. Nem azt döntik el, hogy melyik istenben hisznek (mert mindet létezőnek vélik), hanem hogy melyik útról vélik úgy, hogy elvezeti őket az Istenekhez. És ennyiben különböznek a szertartások is: van, aki görög boráldozatot mutat be, van aki skandináv valkűrköszöntőt.

De ez csak épp olyan, mint ahogy valaki katolikus, református vagy baptista. Elvileg mind abban hisznek, és mégis különbözőképp cselekszenek - eltekintve a közös szertartásoktól, amiket mindenki elvégez.


Ha a kereszténységet nem furcsállod, igazán különös lenne a wiccát furcsállni... :)

2010. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Salx Narval ***** válasza:
Köszönöm szépen, hogy leírtad nekem.Én nem vagyok vallásos, de nem zavar senki hite, amíg tiszteletben tartja mások hitét,világnézetét.Úgy vélem a leírtak alapján, a tiétek ilyen.Azt lehet tudni, hogy az ősi kettős istenséget, hogy nevezik? Van erre valami szó, vagy csak Isten és Istennő?
2010. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Szeretem, ha el lehet oszlatni a félreértéseket a vallásom felett. :)


Nos, a női-férfi istenkép jó pár ezer éve alakult ki, amikor a társadalmak még meg sem születtek, tehát nem rendelkeztek kifejezett mitológiával vagy hiedelemrendszerrel. Éppen ezért keveset tudunk róluk, pl. hogy a Nagy Anyaistennőt mint a termékenység úrnőjét tisztelték, tulajdonképpen ő volt a Földanya. A férfiistenséget a Szarvasisten szimbólummal ruházták fel, mert akkoriban a Vadászat urának tekintették.

A különféle vallások különféle istennevekkel csak később alakultak ki.

2010. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
58%

Én sámánista vagyok, szóval nagyon közeli a vallásunk, engem is kinevetnek , és azt mondják , hogy csirkét áldozom egy kőnek.

De az emberek ilyenek , ha valami más az nem jó, és azt mondják hogy kár a gyerekeimért , hogy erre a vallásra nevelem őket.

én nem kötelezem őket arra , hogy kövessenek.

Sok kitartást kíván egy barátod !

2012. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!