Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? A szüleim tökretes...

Mit tegyek? A szüleim tökretesznek ha felvállalom a vallásomat.

Figyelt kérdés

A szüleim nap mint nap tettben és szóban kifejezik hogy mit gondolnak a vallásról és a vallásukat felvállaló emberekről.

Azt is éreztetik velem hogy ha én a vallásomat felvállalnám akkor ugyanúgy viselkednének velem szemben is.Tudni kell a szüleimről hogy vagy úgy lesz ahogyan ők akarják vagy tönkretesznek minden szempontból.A pszihiáterem azt mondta hogy tünjek onnan minnél hamarabb,dehát egyetlen hely van ahova mehetnék és ez az egyház.


2011. máj. 19. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
meg szabad kérdezni, milyen vallású vagy?
2011. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
római katolikus
2011. máj. 19. 15:57
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolom, van lelkivezetőd, vagy gyóntatóatyád. Próbálj meg tanácsot kérni tőle, mit tehetnél. Van-e valami egyházi kollégium, ahova költözhetnél, netán valami önkéntességi lehetőség, ahova mondjuk egy évre elmehetsz, vagy nyárra... Lehet, hogy ha hosszabb ideig nem látnak a szüleid, könnyebben megbarátkoznak azzal, hogy vallásos vagy. Azokat az oldalait próbáld a vallásodnak felvállalni előttük, amik a világ szemében is értékesek lehetnek. Én is így teszek a családommal. Nem mondom, hogy ujjonganak, de néha elismerik, hogy oké, nem rossz. Pl. mindenfelé vannak ismerőseim az Egyház által, így bármilyen segítség kell (ottalvás, jó orvos ajánlása stb.), rövid időn belül segítenek.
2011. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
És bár sokszor nem eléggé vigasztal, de tudod, hogy Jézus azt mondta, hogy Őérette üldözni fognak... Amúgy hány éves vagy?
2011. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
És fiatalkorú vagy még vagy már van önálló megélhetésed?
2011. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Attól tartok, hogy a kérdező nem római katolikus !
2011. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 pelgrim ***** válasza:

16:30

„Attól tartok, hogy a kérdező nem római katolikus !”


Lehet, erre bizony nagy az esély, a római katolikus vallás markolata ma nem olyan szoros, hogy tűzzel-vassal kellene védekezni ellene, de vannak más veszélyesebb felekezetek.


Én azt ajánlanám a kérdezőnek, hogy egy időre tegye félre vallásos törekvéseit, az ő számára a cselekvésre érett idő napja még nem jött el.

2011. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Miért ne lennék már római katolikus amúgy 22 éves lány vagyok de nincsen se szakma a kezembe se pénzem
2011. máj. 19. 17:00
 9/20 anonim ***** válasza:
Vállald fel és menj el egy zárdába,nővérek közé ahol megélheted a hited.
2011. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%
Ha felvállalod hogy Isten hívő vagy, és valaki emiatt meg gyaláz, te kétszer akkorára nősz Jehova szemében, én a helyedben felvállalnám nagyon szívesen, nekem az a legfontosabb hogy Istennek megfeleljek, a többi nem igazán érdekel tedd te is ezt! : )
2011. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!