Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? A szüleim tökretes...

Mit tegyek? A szüleim tökretesznek ha felvállalom a vallásomat.

Figyelt kérdés

A szüleim nap mint nap tettben és szóban kifejezik hogy mit gondolnak a vallásról és a vallásukat felvállaló emberekről.

Azt is éreztetik velem hogy ha én a vallásomat felvállalnám akkor ugyanúgy viselkednének velem szemben is.Tudni kell a szüleimről hogy vagy úgy lesz ahogyan ők akarják vagy tönkretesznek minden szempontból.A pszihiáterem azt mondta hogy tünjek onnan minnél hamarabb,dehát egyetlen hely van ahova mehetnék és ez az egyház.


2011. máj. 19. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Édes jó 17:07, azért mert valaki katolikus és a szülei még ettől is kiakadnak, nem jelenti azt, hogy zárdába akar vonulni. És a kérdező amúgy sem lehetne szerzetes, ha pszichiátere van, minden rendbe csak pszichésen ép ember mehet, tesztelik is.
2011. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 pelgrim ***** válasza:

„Miért ne lennék már római katolikus amúgy 22 éves lány vagyok de nincsen se szakma a kezembe se pénzem”


Ha így áll a dolog akkor előbb a szüleid fojtogató markolatából kellene kiszabadulnod, tegyél szert önállóságra, elvégre te nem a tulajdonuk vagy.

2011. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%

Úristen, ez nagyon gáz! Szerencsétlen csaj, úgy sajnálom.

Hát ezt mi nem fogjuk tudni megoldani itt a Gyik-on, az biztos.

Üdv: Anna

2011. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem hallgass a szüleidre és még időben térj észhez.
2011. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, ne haragudj, de te nagyon szemét vagy.

Ha ateista vagy, akkor inkább ne írj ide, ha meg annyira nem értesz az emberekhez, és annyira nincs empátiás készséged, hogy nem tudod átérezni, hogy milyen szar lehet az, amikor egy embernek nem engedik gyakorolni az általa választott vallást, akkor tényleg csak sajnálni tudlak.

Üdv: Anna

2011. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem. Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bõséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik elõttetek voltak"

(Máté Evangéliuma, 5: 1-12., a revideált Károli-fordítás)


Szerintem rendkívül szép dolog ha vki nő létére a meggyőződéséért szembe megy a fél világgal.



"A pszihiáterem azt mondta hogy tünjek onnan minnél hamarabb,dehát egyetlen hely van ahova mehetnék és ez az egyház"


Ha van jó barátnőd vagy párod,megkérheted hogy ideigelenesen rövid időre lakhass náluk.Addig keresel munkát és ha lesz pénzed elköltözöl majd egy albérletbe.Aztuán már szabad az élet.

2011. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

>> Szerintem hallgass a szüleidre és még időben térj észhez.


Szerintem ez a válaszoló rájött, hogy a kérdező nem mondott igazat és hites vagy jehovista. Hiszen az nem normális helyzet, hogy katolikus vagy hitehagyott szülők tiltakoznának az ellen, hogy felnőtt lányuk gyakorolja a vallását.

Ez a szituáció olyankor adódik, amikor a konzervatív vagy túlbuzgó katolikus szülők tiltakoznak az ellen, hogy a lányukat behálózták pl. a jehovisták...

(Sherlock Holmes)

2011. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

Hát, kedves utolsó, ne hidd el, hogy ezen is kiakadhatnak a szülők... Mint ahogy az én katolikus(nak keresztelt) öreganyám is kiakadt, hogy katolikus lettem. Református anyámról, nővéremről. nagybátyámról és adventista nagynénémről nem is beszélve. Van, aki már az Isten-hiten is kiakad. Akkor is, ha a gyereke nem tizenéves.

A keresztelő meg történhet felnőttkorban, na puff, akár katolikusékhoz. Vagy ha gyerekkorban volt, akkor lehet, a szülők csak nyomásból / megszokásból vitték el.

Én sem hites lettem vagy tanú, mégis hatalmas port kavartam, viszályt szítottam a váltással, pedig nem állt szándékomban.

2011. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid ezen kiakadnak akkor nem tudsz mit csinálni de pont nekik kéne a legjobban tudni, hogy mindenkinek joga azt hinni amit akar. Hisz akik általában elhatárolódnak az egyháztól vallástól mindig azzal védekeznek, hogy nem kell abban hinniük amibe a több embernek. Akkor neked se kell abban "nem" hinned amiben ők hisznek.
2011. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
8%

Sziasztok!

Látom, ebben a témában is megy még a beszélgetés, ezért én is beleszólok.

Hát az tényleg érdekesnek tűnik, hogy valakit azért akarnak tönkretenni a szülei, mert az illető katolikus lett.

Ez akkor szokott szerintem lenni, ha az illető szülei mondjuk nem keresztények, és úgy lesz a lányuk keresztény, pl. katolikus, ez nagyon rizikós ám, és inkább nem írom le, hogy miért, mert nem akarom megbántani egyetlen vallás követőit sem.

Ha meg szimplán ateista szülőkről van szó, akkor meg nagyon csúnyát tudnék az ilyen emberekre mondani.

Hazudni meg nem hiszem, hogy hazudik a csaj, vagy ha mégis ezt teszi, azzal saját hitét tagadná meg.

Egyébként olyan is van, hogy valaki keresztény volt, és egy másik világvallásra vált, ilyenkor is nagyon ki szoktak akadni a családtagok, és az illetőnek, aki vallást váltott, nagyon erős idegrendszerének, és nagyon erős hitének kell ahhoz lennie, hogy ezt úgy élje túl, hogy ne őrüljön meg.

Üdv: Anna

2011. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!