Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért furcsálják az emberek...

Miért furcsálják az emberek ennyire a vallásomat?

Figyelt kérdés
Attól, hogy valaki wicca, attól még ugyanolyan ember, mint más.
2010. nov. 17. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
Mert a sok tudatlan azt hiszi, hogy boszorkánykodásról meg ördögidézésről szól és olyan boszorkány vagy, mint ami a filmekben van.
2010. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Hát inkább wicca légy, mint szcientológus.

Amúgy azért furcsállják, mert tényleg furcsa. De ha másokat ez nem "bánt", vagy nem akarod őket is beszervezni, akkor felőlem bármilyen vallású lehet egy ember.

2010. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Mert az ökörségek között is feltűnően ökörség.
2010. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy ugyanolyan ember, de mindenesetre furcsa, szokatlan vallást választott :).
2010. nov. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Keresztényeknek ne mond, mert azok biztos furcsálják. Mivel ez a vallás a földi elemek és materiális alapra épül, nagyon közel áll a sátánhoz. Pl. vegyük a kört és benne a csillag alagzatot. Ráadás, hogy ez egy ősi kelta, bálványimádó vallás.
2010. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

Mert az ember nem bírják elfogadni, ha valaki más, mint a többi.

Én már nem törődöm velük.

Egy másik wicca

2010. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

utolsónak.


igazából az emberek azt nem tudják még elfogadni, hogy senki sem más, senki sem különböző...inkább különleges. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Mert más, mint a megszokott 5 nagy világvallás. Én is wicca vagyok, és pont azért nem reklámozom, mert rögtön nekem esnek, hogy a sátánt imádom, és átkokat küldök mindenkire... Pedig ez pogány vallás, ami az egymás, és a környezet iránti tiszteletre épül. Miért fáj az bárkinek, ha én a természetanyát imádom, és nem pl. a keresztény istent? Semmivel sem rosszabb más vallásnál, sőt én is azért választottam ezt hitemnek, mert a feltétlen tiszteletre, és szeretetre épül.
2010. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Salx Narval ***** válasza:
59%
Tégy amit akarsz, de ne árts.Nekem ennyi elég ahhoz, hogy ne rosszalljam a vallásod.Bár ennyi erővel,a Magyar történelem pogány isteneit is választhattad volna.De ha ez, akkor ez.
2010. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Bár ennyi erővel,a Magyar történelem pogány isteneit is választhattad volna"


A wicca pont arról szól, hogy úgy nevezed az isteneid, ahogy jónak látod, mert "mind ugyanahhoz imádkozunk, csak máshogy nevezzük". Szóval egy wicca az ősmagyar isteneket is imádhatja, csak nem ugyanúgy gondol rájuk, mint anno a magyarok (mint ahogy imádhatja pl. Diánát is, csak nem úgy fogja tenni, ahogy rég egy római tette).

2010. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!