Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért furcsálják az emberek...

Miért furcsálják az emberek ennyire a vallásomat?

Figyelt kérdés
Attól, hogy valaki wicca, attól még ugyanolyan ember, mint más.
2010. nov. 17. 22:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
Mert ritka, és keveset tudnak róla.
2010. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%
köhm. én ezt inkább élet stílusnak nevezném, nem vallásnak. én legalábbis azért néznék rád furcsán, mert ezt te vallásnak mondod.
2010. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
13%
azert mert ellentetes sok tanitassal, de ne feledd 1 az ut 1 az igazsag 1 az elet,AZ UR JEZUS KRISZTUS.... ezt tartsd szem elott ,kovesd..., es mindig azt tedd a felebaratoddal amit te is elvarnal,tole imadkozz az ellensegedert, szeresd oketes ha tobbet akarsz tudni olvasd a BIBLIAT.
2010. nov. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Salx Narval ***** válasza:
39%
Én is inkább divatnak, életstílusnak tartom, de engem nem zavar.17:51 válaszára: Ez meg milyen hozzá állás, tessék normálisan csinálni, ha már belefogtatok.:D A fene vigye el, milyen dolog ez?:D Tessék mindent megtudni a választott istenekről és ugyan úgy áldozni előtte, mint az ősök.Ki hallott már ilyen féligeszem dolgot.:D
2010. nov. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%

Én is wicca vagyok, de mikor ezt elmeséltem egy ismerősömnek, az első kérdése az volt: akkor te meztelenül rohangálsz a holdfényben?

Szerintem a wicca "furcsasága" leginkább abban rejlik, hogy elüt a hagyományos, emberekbe berögzült vallási képtől, ami mindenit körülvesz gyermekkora óta. Az ember életébe többnyire a kereszténység elve épül be, az ünnepek, könyvek, hétköznapok miatt.


A másik ok a tudatlanság. Pár éve jött a Bűbájos boszorkák, aminek hatására a tinik harmada wicca-fan lett, és az a kép maradt meg az emberekben, hogy ez a wicca valami varázslós, átokszórós, tündéres, telefonos-jóslós hülyeség. Az emberek pedig valamiért szeretnek téveszmékben élni, és inkább hiszik ezt, semmint egyszer leülnének félórára, és a Való világ nézése helyett beütnék a keresőbe a Wicca szót...

2010. nov. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én tettem fel ehhez hasonlóan keményebb kérdéseket is, de elakartak égetni elevenen, mert önmagamat adtam!
2010. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Salx Narval ***** válasza:
54%
Végül is egy ilyen életstílushoz istenek sem igazán kellenének.Vagy csak azért választotok, hogy neve is legyen a gyereknek? Úgy vélitek a természet szeretetéhez, védelméhez elengedhetetlen a rituálé,az öltözék és egy pogány isten.Tény, hogy ezek érdekes dolgok egy tini számára, de a cifra cullang mögött, valódi értéket képviselő, szervezett munka is van? Vagy csak kiabáljátok, hogy szeretjük a természetet és megy a hókuszpókusz.Nem sértésnek szántam a kérdéseimet, csak érdekel, hogy vagytok vele, ha már beszélgetünk.
2010. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
8%

"Nem sértésnek szántam a kérdéseimet, csak érdekel"

De azért a sértegetésre megy ki a gondolatod??

2010. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%

"Végül is egy ilyen életstílushoz istenek sem igazán kellenének.Vagy csak azért választotok, hogy neve is legyen a gyereknek? Úgy vélitek a természet szeretetéhez, védelméhez elengedhetetlen a rituálé,az öltözék és egy pogány isten.Tény, hogy ezek érdekes dolgok egy tini számára, de a cifra cullang mögött, valódi értéket képviselő, szervezett munka is van? Vagy csak kiabáljátok, hogy szeretjük a természetet és megy a hókuszpókusz.Nem sértésnek szántam a kérdéseimet, csak érdekel, hogy vagytok vele, ha már beszélgetünk."


Ez nem életstílus, hanem hit, vallás. Sőt, van olyan wicca, aki nem is ad nevet a teremtő erőnek, amit imád. Ez attól függ, hogy ki hogyan érzi, hogy jut el "hatásosabban" az üzenete számára. Látszik, hogy nem igazán tájékozódsz a wiccáról, mert sok sületlenséget összehordasz... Hókuszpókusz, meg cifra cullang? Ilyen nincs. Megünnepeljük az ünnepeinket (pl. téli napforduló), és erőt kérünk az istenünktől a különböző élethelyzeteinkhez. Szerintem annál nem lehet jobban "értéket képviselni", hogy tiszteled a természetet, segítesz másokon, és boldoggá teszed magad. Egyébként is, ha ez nem sértegetés, akkor nem szeretnék a közeledben lenni, ha azt csinálod, ha már így beszélgetünk...

2010. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%

17:10


Ahogy írták, ez nem életstílus, hanem vallás, ünnepekkel, meghatározott elvekkel, ceremóniákkal.

Igazából ennyi erővel azt mondhatnánk, hogy egyáltalán nincs szükség vallásra, mert ott van pl. a kereszténység - egymást és Istent szeretni nem lehet a Biblia és Jézus nélkül? Vagy a buddhizmus - reinkarnációban hinni nem lehet Buddha nélkül?


Vagy minden vallás életstílus vagy egyik sem - esetleg mindkettő. Olyan nincs, hogy egyik hit a másiknál többet érne.

Ha nem sértésnek szánod a kérdésed, akkor nézz utána a neten, milyen információt találsz erről. Persze ne a g-portálos oldalakat nézegesd, mert azokat többnyire tényleg tinik készítették, akiket elbűvölt a Harry Potter... a wicca a tinik divatozásán túlmenően épp oly szervezett háttérrel bír, mint bármely más vallás. A tudatlanság nem bűn, de annak fényében véleményt formálni igen.

2010. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!