Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn az öngyilkosság?

Miért bűn az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Sose értettem ezt. Én nem kértem, hogy megszülessek és ha úgy érzem az életem egyre rosszabb, miért nem vethetek véget az életemnek és lehetek végre boldog (máshol)? Anélkül hogy Isten ferde szemmel nézzen rám ezért.

ma 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem az öngyilkosság a bűn, hanem az élet ajándékának az eldobása. Nem fogod fel a teremtés csodáját, és milyen szerencsés vagy. Lehetsz depressziós, de ha megnézed a természeti

környezetet neked lett teremtve.

Társadalmi frusztrációidat ne vetítsd ki Istene

ma 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Isten nem a holtak Istene, hanem az élőké. Lukács 20:38

A mi reménységünk is a feltámadás. A Hitvallas is így szól: "Várom a holtak feltámadását és az eljövendő örök életet."

A halál, mint vegső ellenség töröltetik el. A halál ellentétes Istennel és nem old meg semmit. Igazából elfordulás Istentől, az élet forrásától.


És talán az is fontos, hogy az öngyilkossággal a reményt is elveszíted. Azt, hogy Isten bármelyik pillanatban fordíthat a sorsodon. De tényleg! Olyan tragikus. A körülmenyek változnak és bármikor találkozhatunk valakivel, aki megváltoztatja az egész életünket. Elmehetünk tanulni, kapunk egy új állást, talalkozunk egy új baráttal, szerelemmel és mindezt a lehetőséget eldobja valaki és ez az ember, ha egy kicsit várt volna, ha kitartott volna, bízott volna, egyszer még hálás lett volna, hogy él! Amíg élsz, még változhatnak a dolgok.

ma 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyilkosság a bűn.Márpedig az öngyilkosság is gyilkosság.
ma 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért, amiért a gyilkosság is bűn annak ellenére, hogy más sem kérte, hogy megszülessen.
ma 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!