Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy 1 km átmérőjű aszteroid...

Ha egy 1 km átmérőjű aszteroida száguldana a Föld felé, a becsapódás előtt valóban megtérnének az ateisták Isten előtt?

Figyelt kérdés
Hittan órán volt erről szó, az előadó szerint igen. Szerintem viszont nem, mert olvastam sok ateistától nem kiábrándult a hitéből, hanem egyszerűen így született.

tegnap 20:17
 1/7 b1812567 ***** válasza:

Csak a saját álláspontom tudom megmondani: nem.

De miért is tenne így valaki? Mindenki meghal végül, mennyiben más egy aszteroida mint egy autóbaleset, betegség, vagy más vég?

tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tobbiek neveben nem tudok nyilatkozni, biztos akadnanak akik igen, en tuti nem.
tegnap 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:

Egyrészt az emberek sokfélék, nem lehet általánosságban nyilatkozni róluk. Aki ezt mégis megteszi - lsd: minden ateista megtérne - az az emberi természet alapjait sem érti.

Másrészt pedig ha meg is térnének az ateisták - ami általánosságban biztosan nem igaz, és én még azt is megkockáztatom, hogy a többségükre valószínűleg nem igaz -, az mit jelentene? Isten léte, vagy nem léte szempontjából pont semmit, az Isten létébe vetett hitt racionalitása szempontjából is pont ugyanannyit, azaz semmit. Hiszen egy a biztos halál tudatában, végső elkeseredésben lévő ember döntéséről van szó, ami nem mondható épp az ember életútja során hozott legátgondoltabb, legjózanabb és legracionálisabb döntésnek. Ha azt kell bizonygatni a valakinek, hogy az emberek a lehető legrosszabb döntési helyzetben, amikor a legkevésbé valószínű, hogy értelmesen döntenek, ezt vagy azt teszik, és ezt kell felhozni valami alátámasztására, na ott már van baj. Bőven.

tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pont hogy nem. Egy eleve kiábrándult, gyakran dühös és csalódott (nem minden ateista ilyen, de sok olyan ember van, akik alapbol vallásosak voltak, csak kiábrándultak), őket nem fogja megérinteni, csak megerősíteni hogy nincs isten.
tegnap 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
Szerintem az előadó úgy értette,hogy sokak ajkáról röppenne egy "jajistenemmentsmeg" fohász
tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: Még többről az "Istenbasszameg" ¯\_(ツ)_/¯
tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 adenin ***** válasza:

A megtérés a bűnök megbánását, nem pedig a pillanatnyi megijedést jelenti, úgyhogy nem. Amúgy is, sok ember ilyet sem csinálna; egy részük inkább gyorsan enne/inna/szexelne egy jót, mások meg bűnbánat helyett szidnák Istent.

Illetve az is igaz, amit #3 ír, az emberek megtérése egy katasztrófahelyzetben nem bizonyít semmit.

tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!