Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legjobb felekezet,...

Melyik a legjobb felekezet, és mért?

Figyelt kérdés

Szerinted melyik a legjobb, és mért?


Hívőket kérdezem.


tegnap 03:31
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a reformátuson kívül bármelyik nagyobb felekezet, pl. evangélikus, katolikus.
tegnap 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Ahol nem kunyerálnak pénzt. Csak olyan meg nincs.
tegnap 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Én nem vagyok vallásos, de van több ilyen emberrel kapcsolatom.


Nekem a katolikus tetszik a legjobban. Egyrészt a protestánsoknak már hatalmas mínusz, hogy Orbán is református, illetve Tőkés László. Az eleve elrendelés elve elborzaszt és hülyeségnek is tartom, meg kegyetlenségnek. Úgy látam, hogy a katolikusok jobban igyekeznek a házasságukat megmenteni, ápolni, nem válnak el simán. Szebbek a templomaik. Valamint a protestáns ismerőseim közül többen tiltják a gyermekeiknek a Harry Pottert, Gyűrűk Urát, stb. Szerintem összességében betegebb az elméjük, több a valláskárosult köztük. Katolikusok között is akad néhány díszpáldány, de ennyivel ott nem találkoztam eddig.

tegnap 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A legjobb gyülekezet, amikor ketten vagy hárman összegyűlnek Jézus nevében, lásd Mt 18:20

Ellenben az nem gyülekezet, hogy több száz vagy több ezer képmutató bűnös ember összegyűlik dalokat énekelni Jézusnak, meg prédikációt hallgatni a Bibliából.

Sokszor elég 2 vagy 3 ember, hogy Jézus ott legyen, és vezessen, és megnyilvánuljon a szellemi szinten minden résztvevőnek, és az imáik meghallgatásra kerüljenek, de könnyen lehet, hogy több ezer ember gyűlik össze névlegesen Jézus nevében, Jézus mégis távolmarad, és az imáikat legfeljebb az ördög hallgatja meg.

üdv, a javuló Stefán

tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Thunderfairy ***** válasza:
23%
Egyik sem. Semmi bizonyíték nincs isten létezésére. Az összes vallás eltűnhetne már. Mindenki úgy magyarázza ahogy akarja.
tegnap 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fidesz

Money

tegnap 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kürtőskalácska ***** válasza:
0%
Ezt nem lehet eldönteni,hogy melyik a legjobb.
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
A Katolikus Egyház. Krisztus alapította, az Ő földi képviselete, tanításainak őre.
tegnap 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan pontozzatok le, nekem nem ártotok, megvan a megfelelő hitem és a meggyőződéseim. Csöppet sem érdekel, hogy ti hogyan ítélkeztek felettem ma vagy bármikor. Csak azoknak ártotok, akik keresik az igazságot, és az ilyen GyK-s hasznossági pontszámok alapján próbálják kiválasztani, hogy ki a megbízható válaszadó. Ők nyilván engem megbízhatatlannak fognak tartani, és nem fognak hallgatni rám. Úgyhogy én nem ítéllek el titeket, majd ők ítélkeznek felettetek, amikor rájönnek, hogy tévútra mentek, és örökre elvesztek miattatok, lepontozóim! Hozzatok igazságos ítéletet!

üdv, a javuló Stefán

tegnap 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

9

Részben egyetértek Stefánnal.


Kedves Kérdező

Javaslom, hogy Isten szavát a Bibliát vedd alapul, mivel abban minden le van írva, hogy mi azonosítja azokat, akiket Isten támogat, és felhasznál a céljaira.

Vannak "vallások", akik néhány dolgot helyesen, Bibliával összhangban tesznek, de nem mindegyiket.

Senki nem mondhatja meg neked melyik a helyes, kérd Isten szellemének a segítségét, hogy helyesen tudj dönteni. A Bibliában Írtakkal összhangban pedig ismerd fel.

tegnap 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!