Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet való nekem ?

Melyik felekezet való nekem ?

Figyelt kérdés
Ateista családban nőttem fel. Meg sem vagyok keresztelve. Életemben nem voltam templomban. Nem is ismertem vallásos embert tizenéves koromig. Mégis ovis korom óta, titokban szoktam imádkozni. Hiszek egy felsőbb hatalomban. Hiszem és tapasztaltam, hogy az imáim olykor meghallgatásra találnak. Nem tudom eldönteni, hogy szükségem van-e gyülekezetre és ha igen, akkor melyikre. Nem vagyok kíváncsi a kormányt és Orbánt dicsőítő beszédekre a mise / istentisztelet helyett. Ismerőseim elmondása szerint, akik eljártak néha templomba, már nagyon undorítóan összefonódott a vallás és a politika. Sok hívő álszent. Engem csak Isten érdekel. Egy fantasy sorozat elgondolkodtatott a múltkor. Benne volt Isten is, aki köztünk élt embernek álcázva magát. A főhösöknek azt mondta, hogy őt nem érdekli ki jár templomba, meg van-e keresztelve, stb, csak éljen tisztességesen. Csak a cselekedeteink alapján kerülünk a Mennybe. Ezzel tudok azonosulni.
tegnap 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Első és legfontosabb kérésem az lenne, hogy írd le léci a sorozat címét, mert érdekesnek hangzik számomra. Köszi.


Másodszor és ez a lényeg:

Én is hasonló cipőben jártam. Melyik felekezetet is válasszam, Tulajdonképpen kell-e egyáltalán felekezetet választanom? nos, ez csak az én véleményem, de szerintem nem kell felekezetet választani. Nekem vannak a munkahelyemen is kollégák, akik keresztények. néha szoktunk meló közben is némelyekkel pár perces meetinget tartani. ha pedig nagyon kell, feljövök ide olvasgatok kérdéseket, válaszokat.

Ahogy írtad, engem kis csak Isten érdekel. Olykor embertársaim gondolataiban, mondataiban is felfedezem a legváratlanabb pillanatban is a bölcsességet, mely istentől származó. Mivel a belsőmben megsúgja a lélek, hogy ez most isten mondatja egy adott illetővel. Nem biztos, hogy jó a felekezethez tartozás.


Én szabad kereszténynek tartom magam. Hiszek Istenben, Jézusban és a tanításaiban. Hiszem, hogy minden keresztény felekezet legnagyobb közös kincse Jézus Krisztus. Ő pedig azt tanította, hogy:

"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket. Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!" (Máté 7:15-23)


Én a felekezetekre, mint ezekre a fákra tekintek. Ha nem lennének jók, már kivággattak volna. Mivel pedig van bennük jó ezért nem vágattak ki, hanem gyümölcsöt érnek. Én pedig mindenféle jó fa jó gyümölcséről eszegetek. Főleg, ha azt látom, hogy ezeknek a fáknak a közös gyümölcse Jézus.


Ha tehát egy felekezethez tartoznék, akkor a többi felekezetet hátrányban részesíteném azzal szemben, amelyhez tartozom. És igaz, hogy engem megkereszteltek katolikusra kisbabaként, de mégis ateistaként tengettem életemet vagy 20 évig. Aztán mégsem tudok csak a katolikusokkal azonosulni. inkább tudok azonosulni egy református pappal, akinek családja van. De Jehova tanúinak is megvan a saját bölcs szisztémájuk. Tulajdonképpen az összes jó. De én úgy fogom fel, hogy nem lehet, hogy az ember világ életében csak almát egyen a gyümölcsök közül, mikor van rengeteg más gyümölcs is, melyekben van olyan, amit az alma nem tartalmaz. Szerintem fontosabb, hogy az Isten kereső nyitott szemmel járjon és naponta elmélkedjen a Biblia bölcsességein, mint hogy felekezethez tartozzon.

Szerintem fontosabb Jézus Krisztus megismerése, mint valamely felekezethez tartozás. Jézus megismerése pedig jelenleg Biblia alapján lehetséges. Abból merít minden felekezet.


De ez az én véleményem. Én így konkrét felekezetet nem tudok javasolni, hanem javaslom az összeset!

tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok kíváncsi a kormányt és Orbánt dicsőítő beszédekre a mise / istentisztelet helyett."

Én rendszeresen járok, de a papunktól még egyetlen egy alkalommal se hallottam ilyet. Szóval nekem gyanúsok kicsit az ismerőseid, vagy mind Bese és Balogh istentiszteleteire járhatott.

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, ez igazabol toled fugg. Pl. attol, akarsz-e valamilyen kozossegbe tartozni, akarsz-e vallast gyakorolni vagy csak belul, a magad modjan hinni.

Ha nem tartozol sehova hagyomanybol, nem vagy megkeresztelve, akkor mindegy, melyik. Szerintem, ha erdekel, menj el templomba, mondjuk egy katolikusba, egy reformatusba meg egy evangelikusba, ha van a lakohelyeden, es meglatod, megszolal-e benned valami valahol vagy hidegen hagy.

Ha abban hiszel, hogy a cselekedetek alapjan kerul az ember a mennybe, akkor ez a felekezeti tanitas a romai katolikusokra igaz. Mas felekezetek szerint eleg a hit, a katolikusok szerint kellenek a hit melle a jo cselekedetek is. Bar ez kicsit bonyolultabb, mert azt az egyhaz hatarozza meg, mi a jo cselekedet. A legtobben Magyarorszagon romai katolikusnak vannak megkeresztelve, ez az egyhaz nagyon sok mindet megkovetel es eloir a hiveknek. A reformatusok es az evangelikusok "protestans" egyhazak, ok nagyon sok mindent az ember sajat lelkiismerere biznak. Pl. a katolikusoknal minden vasarnap kotelezo misere menni, es a nagyobb bunoket meg kell gyonnod a papnak ahhoz, hogy Isten megbocsassa. A masik kettoben rad van bizva, mennyit akarsz templomba jarni, es kozvetlenul beszelsz Istennel mindenrol.

Igen, a keresztenyek kozott rengeteg kepmutato van, az egyhazak meg ugyanolyan emberi intezmenyek, mint a tobbi.

Egyebkent en is hasonloan lettem felnevelve (bar engem megkereszteltek), de ugyanugy imadkoztam es mindig hittem Istenben neveles nelkul is. Engem egy ido utan erdekelni kezdtek az egyhazak, a kereszteny tanitasok, a templombajaras. Legalabb megtanultam sokfelekeppen es rendesen imadkozni, megismertem a Bibliat, es ezektol sokat gazdagodott a lelki eletem. De semmit nem "kell", es nem is lehet rad eroszakolni a vallast.

tegnap 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!