Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Különböző világvallások...

Különböző világvallások történelmi/nagy felekezeteinek követői! Ünneplitek a születésnapokat? Szerintetek elvetendő megemlékezni róla?

Figyelt kérdés

Szinte mindegyik világvallásban vannak olyan hangok, amelyek ellenzik a születésnapok ünneplését. A buddhizmusban például sok korai buddhista irányzatban nem ünnepelték a születésnapokat, sőt, szélsőséges esetekben fel sem jegyezték, hogy ki mikor született, mivel úgy gondolták, hogy ez az egót erősítő ünnep, amikor egyedül saját magad vagy a középpontban. Emellett azt is kifogásolták, hogy minden érző lény, aki nem érte el a megvilágosodást a szamszárában kering, ezért előtte is létezett kb. a világ kezdete óta, szóval jelentéktelen, hogy mikor született az illető, valamint azt is kifogásolhatónak tartották, hogy ezáltal megfigyeljük az öregedésünket, ami a szenvedésekkel létforgatag jellemzője. Erre alapozva van néhány buddhista közösség, akik ellenzik a mai napig a szülinapok megünneplését. A kereszténységben hasonló történelmi hagyományokra visszavezetve vannak, akik elvetik a születésnapok megünneplését. Ők úgy gondolják, hogy mivel a korai keresztényeknél nem ünnepelték a születésnapokat (legalábbis vallási köntösben biztosan nem), a Biblia pedig negatív személyekhez és emberek emberek halálához köti (a fáraó, az amelekiták, Heródes Antipász stb.), ezért nem szabad ünnepelni a születésnapokat. Az iszlámban ugyanúgy vannak olyanok, akik azt mondják, hogy ez nem egy hithű muszlim szokás, ezért elvetendő. A zsidóknál szintúgy hasonló okokra hivatkozva van néhány személy, aki megkérdőjelezi a dolog legitimitását. A hinduizmus némely irányzata ugyanazon logikát követte, mint a buddhizmus, így ott is léteznek ilyen hangok.


Tényleg ennyire elvetendő dolog lenne? Ok, aláírom, hogy vallási szempontból nem egy fontos esemény, mert hát ok, mi van akkor, ha egy évvel idősebb lettél, de azért családilag szerintem nem feltétlenül ennyire egy gonosz esemény. Azért, mert lehet úgy ünnepelni, mint az ókori közel-keleti uralkodók, meg úgy is mint valami egoista hedonista, attól még nem azonnali velejárója a dolog. Legalábbis szerintem. Mi a családommal csak egyszerűen eszünk egy finom ebédet, eszünk rá egy kis tortát/sütit (mikor mit), beszélgetünk egyet, együtt vagyunk stb. Meg én át szoktam mindig gondolni az előző évemet, mi az amit jobban csinálhatnék, mi az amit ezentúl is szeretnék megőrizni stb. Hasonlóan az újévi ünnepekhez.



júl. 16. 02:02
 1/6 Potyondi Gergely ***** válasza:
88%

A születésnapok megünneplése nem bűn.

Nincs abban semmi rossz, ha megünnepeljük azt a napot, amikor Istennek köszönhetően az anyukánk a világra hozott.

júl. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:
86%
Nem bűn.
júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy új gyermek születése Isten ajándéka, erről megemlékezni nem bűn, hanem szép dolog.
júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MDaniel98 ***** válasza:
Én ünneplem, és nem is nagyon hallottam olyanról aki vallási okok miatt ezt ne tehetné meg.
júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ünneplem.
júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Most olvastam normálisan végig a kérdést. A kereszténység SOHA NEM VETETTE EL a születés napjának megünneplését. Csak a JW hazudja meglehetősen hamis és kontextusból kiragadott “forrásokkal.”

Nem ír erről elő semmit a Szentírás, sem a Szenthagyomány.

júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!