Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megünnepelhetem a születésnapom?

Megünnepelhetem a születésnapom?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok, történelmi egyház követője (nem beerőszakolt történelmi egyház, valójában szekta, hanem valóbban nagyon régóta jelen van a történelmünkben: római katolikus).


Megtarthatom a saját, illetve ismerőseim születésnapját? Ma van a születésnapom.


Hallottam olyat, hogy pogány dolog, meg olyat is, hogy az egónkat erősíti, hiszen mindenki minket vagy azt a másik ember ünnepeli. Persze nem akarok hedonista, világraszóló, lerészegedős lakodalmat rendezni, csak a családdal, barátokkal, ismerősökkel megemlékezünk arról, hogy már mennyi ideje taposom ezt a gyönyörű Föld nevű bolygót. Ezt én is meg szoktam tenni, illetve fel szoktam köszönteni őket. Ugyanakkor Jézusnak is megünneplik a születését a pásztorok, valamint a királyok, illetve az ókeresztény közösségekben is megünnepelték a karácsonyt. Sőt, a muszlimok is megünneplik Mohamed születését, ahogy a buddhisták is Buddháét. De ők mégis csak szent emberek voltak, a mi hitünkben, a kereszténységben Jézus pedig még magasabb tituluson van, hisz Ő a Megváltó.


De valahogy mégis megakadt a fülemben ez a két érv a születésnap ellen.


A zsidók anno megünnepelték a születésnapot? Ma tartanak? Jézusnak mi lenne a véleménye? Egyébként tényleg erősíti az egónkat, és önző ünnep? Tényleg teljesen pogány? Arról is olvastam, hogy a sátánisták legnagyobb ünnepe a saját születésnapjuk.



2022. júl. 13. 01:02
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Meg persze olyat is hallottam, hogy a vallási személyek születésnapját is bűn megtartani...
2022. júl. 13. 01:06
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Végsősoron semmilyen ünneplést nem tartok kártékonynak, és jogod van megünnepelni hogy évente egyszer a tested megkerüli a napot.
2022. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
meg
2022. júl. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
eddig nem ünnepeltétek?
2022. júl. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem hallottam róla, hogy bűn lenne.
2022. júl. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem igen.
2022. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben a plébánosunk az elbocsátást megelőzően azt mondta: "akinek a héten lesz a születés-, vagy névnapja, azt Isten éltesse". Ő biztos jól tudja. Tény, hogy ez még nem ünneplés, de még soha nem hallottam, hogy ellenezné bármelyik keresztény egyház a születésnap megünneplését. Egyes protestáns felekezetek a névnap ünneplését ellenzik, de ez már más kérdés.
2022. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 qkker1 ***** válasza:
63%

"Soha az életben nem hallottam róla, hogy bűn lenne."


JT szekta szerint bűn.

2022. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Prókátor ***** válasza:
100%

A szentek ünnepe tulajdonképpen a mennyei születésnapjuk (vagyis a haláluk napja). Arról nem is szólva, hogy vannak olyan dolgok, amikhez a születés időpontja adja meg a lehetőséget (pl választási- és választhatósági jog, házasság, stb). Vagyis fontos a születés napja.

A protestánsok eljezdték megtagadni a szenteket például. Így az a pénz, amit szentek szobrainak, kápolnáinak a kárbantartására fizettek volna, benne maradhatott a zsebekben. A neoprotestáns szekták ezt tovább fejlesztették: amit az ember s szülinapi ételre, italra, ajándékra költene, az sokkal jobb helyen is lehet, pl a pásztor lányának autójára is el lehet költeni. Természetesen bibliai példákat is adtak indoklásul: nem zsidó királyok gyakran tettek gonosz dolgokat a születésnapjuk alkalmából.

Szóval nyugodtan ünnepeld meg, hogy öregebb lettél (és bölcsebb is talán), családdal, barátokkal. Sőt! Ha esetleg különösen fontos számodra, akár misét is mondathatsz köszönetképp az eddig megélt évekért!

2022. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nincs benne semmi rossz. Tedd úgy igazi ünneppé ezt a napot, hogy hálát adsz Istennek, mert világra jöhettél és hálát adsz a már megélt évekért.


"Hallottam olyat, hogy pogány dolog"

Ezzel gyakran érvelnek a szekták sok minden kapcsán (melyik szektának mi nem illik bele elképzeléseikbe), de ha jobban mélyére nézünk a kifejezésnek, akkor nagy hülyeség. Nincs kifejezetten olyan, hogy pogány dolog, egyes vallások ezt, mások azt tartottak. Például sokan húsvétra is azt mondják, hogy pogány ünnep, mert a tavaszi napéj-egyenlőséghez van közel.


Hogy lenne pogány, amikor még a köszöntés is olyan szép; Isten éltessen! Szóval kívánom neked, Isten éltessen sokáig!

2022. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!