Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tórából és más Ószövetségi...

A Tórából és más Ószövetségi Írásokból igazolható a Szentháromság?

Figyelt kérdés
aug. 17. 18:25
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

És egy példa a Tórából is a szent sátor hármassága:


-A Szentek Szentje jelképezi az Atyát

-Szentély jelképezi Jézust

-Pitvar pedig a Szent Szellemet

aug. 18. 05:53
 32/45 anonim ***** válasza:
58%

"A Tórából és más Ószövetségi Írásokból igazolható a Szentháromság?"

Nem. Ha másképp lenne, a zsidó vallásban is megjelent volna a Szentháromság fogalma.


Vannak olyan helyek, ahol említésre kerül a három entitás, de ezekben csak felsorolásként szerepelnek, nem mint szentháromság, pl. Máté 28:19.


Az első konkrét említés a Szentháromságról: 1 János 5:7 (i. sz. 90 és 110 közé becsülik a keletkezését).

aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 IstenGyermeke1 ***** válasza:
48%

Vannak rá utalások, de alapvetően nem válik nyilvánvalóvá, ha csak az Ószövetséget olvassuk.


#22

Én viszont tudok egy bizonyos Egyházat, ami megőrizte a hitet évezredeken át és a mai napig tesz az Isten a hívei által csodákat. Ez a Katolikus Anyaszentegyház.

A sok neoprotestáns egyházacskával pedig az a bajom, hogy egy-két dolgot igencsak félreértelmeztek. Meg a szokásos dolgok, amelyek a nem katolikusokkal (pl.: Eucharisztia, apostoli jogfolytonosság hiánya stb.).

Mondom ezt én katolikus karizmatikusként.

aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
A zsidó vallásban hogyan tudott volna megjelenni ha a zsidóság vallási vezetői és nagy részük még nem jutott a Messiás felismerésére
aug. 18. 11:02
 35/45 A kérdező kommentje:
Már írtam néhány bizonyítékot de ne is foglalkozz vele mert nem a JW vénei mondták ezért számotokra említésre sem méltó így legalább meg lehet maradni félrevezetett állapotban.
aug. 18. 11:05
 36/45 anonim ***** válasza:
35%

#22

Ki és mikor alapította ezt a szerinted egyetlen hiteles egyházat? Ezt az un. "Pünkösdi Karizmatikus Egyház"-at?

aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
20%

#36.


Isten és Egyszülött Fia nem alapított egyetlen felekezetet sem.


Jézus eklézsiát alapított,ami NEM felekezeti szervezet, hanem olyan emberek közössége,akik Őt tartják Uruknak,életük meghatározójának,függetlenül felekezeti hovatartozásuktól.


Minden felekezet annyiban legitim,amennyiben hirdeti,illetve segíti hirdetni Krisztus örömhírét. Minden hitelét elveszti,amint ahelyett vallásos dogmákat,szokásokat,kirekesztést hirdet.(Pl.csak az üdvözül,aki...... vallást követi.)


Csak annak van örök élete,aki Krisztust követi tudatosan,vagy lelkiismerete vezérlésére.

aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
66%
Választ nem kaptam a kérdésre.
aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%

#38.


Én válaszoltam:


"Isten és Egyszülött Fia nem alapított egyetlen felekezetet sem."

aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
46%

Igen.

A teremtés könyve egyértelművé teszi az Atya és a Szentlélek létezését, a próféciák és főleg a Példabeszédek könyve pedig egyértelművé teszi, hogy Istennek van Fia.

aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!