Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Figyelt kérdés

Nem beleszületett vallásos vagyok, hanem most kezdem ízlelgetni a dolgot. Eddigi életem során - nem vagyok rá büszke - de jó pár férfival voltam együtt, és minden egyes kapcsolat kudarcba fulladt, mindig sérültem lelkileg.

Pár hónapja találtam Youtube-on egy magyar lányt, aki Istenről beszél és nagyon tetszik amiket mond.

Említi, hogy azért kell várni a szexualitással a házasságig, hogy biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban. Azért, hogy se testileg se lelkileg ne sérülj. Mert Isten szeret és megakar óvni. Nekem ez a monológja nagyon tetszett, és habár én már elkéstem ezzel, szeretném innentől kezdve ezt követni.

De mégis hogyan lehet ellenállni a vágynak? Tegyük fel megismerek valakit, aki remek ember, de ugye előre nem tudhatom hogy ő lesz-e majd a férjem. Ha vágyok rá, mert annyira túltengenek bennem a hormonok, mit tegyek hogy ellenálljak a kísértésnek?

Olyan választ nem várok, hogy engedjek a kísértésnek mert sajnos mindig itt rontottam el eddigi életem során és mindig kihasználtak a férfiak!



aug. 7. 17:14
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok de miért akkora baj hogy nem lehet tudni mi a vallása? Nem az a lényeg csak hogy hisz Istenben vagy nem? A többi miért lényeges? Miért probléma? Miért nézitek le? Énse tartozom sehova, pogány vagyok, és ateistából épülök fel az istenhit felé. Eszembe se jutott eddig hogy melyik vallás érdekelne, lehet egyik sem. A cselekedeit nézem nem azt, hogy hova tartozik. Alapból ellenszenves nekem aki ilyenek alapján dönti el kit kedvel és kit nem...
aug. 8. 11:52
 32/39 anonim ***** válasza:
56%

#31


Vannak szélsőséges vallási felekezetek, ezért is írtam neked privátban, hogy kiktől óvakodj.

Nem, nem elég az, hogy valaki hisz Istenben. Mert ha hisz ugyan Istenben, de egy szélsőséges/téveszmés vallási felekezet tagja, csak kárt okoz az embernek.


A korai kereszténységben Tertullianus egy komplett könyvet írt az eretnekek ellen.

aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
65%
Jól írja a 32-es. Meg vannak azért teológia különbségek. Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki mondjuk vaskalapos református, aki nagyítóval vizsgálja a Szentírás minden betűjét; vagy mondjuk valami önjelölt felekezet nélküli neoprotestáns prédikátor. Vagy mondjuk katolikus, de ha komolyan veszi a hitét, akkor még attól függetlenül, hogy pont ugyanazt vallják, lehetnek hatalmas szemléletmódbeli különbségek.
aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#30

Nem azt mondja, hogy “Szent Szellem,” hanem, hogy “Szentlélek;” ezzel egy csomó kisegyház kizárható. De ettől még lehet valamelyik egyháznélküli gyüli tagja.

aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
23%

1. Erdekes kerdes. Ha az eddigi kapcsolataid mindig kudarcba fulladtak, es hasonloan, akkor tenyleg erdemes elgondolkodnod rajta, hogy mi lehet az oka. (Bar azt tudod, hogy aki az otodik vagy tizedik parjahoz megy felesegul es el vele boldogan - neki is minden korabbi kapcsolata kudarcba fulladt, amig meg nem talalta azt, akivel osszeillenek? Tehat onmagaban ez a teny nem rendkivuli. Hogy elhagy valaki es ez lelkileg megvisel.)

Olyan modszert keresel es velsz megtalalni, ami biztositekot ad arra, hogy ne tortenjen meg veled, hogy elhagynak? Ilyen nincs.

Akik megtartoztatjak magukat, azok is szakitanak tobbszor es/ vagy szakitanak veluk, mielott az igazit megtalaljak. Csak nem eltek elotte szexualis eletet.

Masok meg szeretkeznek egy het utan es a 25. hazassagi evfordulojukon vannak tul, es sosem csaltak meg egymast es boldogok. Mindenfele van.

Ha erre a lanyra hallgatsz, akkor (ha jol ertem) egy olyan valakire hallgatsz, akinek semmilyen sajat tapasztalata nincs a temaban, azt mondja, amit neki az egyhaza tanit. "Biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban" - de hat ez nem igaz. Sokan valnak el olyanok, akik vartak a hazassagig, illetve serulnek a hazassagban testileg-lelkileg vagy a szex miatt vagy barmi mas miatt.


Ha varsz a hazassagig, akkor nem fognak kihasznalni szexualisan az eskuvo elott. De adodhat azert ebbol is szamtalan problema, amit Anna nem mond el.

2. De ha mar ezt eldontotted - akkor hogyan allj ellent a vagynak? Semmikeppen ne aludj egy fiuval egy agyban, azt mondjak, hogy igazabol ne is erjetek egymashoz nyaknal lejjebb, kiveve kezfogas. llletve majd kitapasztalod, mik azok a helyzetek, amelyeket neked kerulni kell. Azt tudod, ugye, hogy a szexualis vagy termeszetes, es nincs modszer arra, hogy az erzest magat megakadalyozd. Csak a lehetoseget tudod praktikusan csokkenteni, hogy a vágy beteljesedjen, akar ugy, hogy torekszel arra, hogy ne nagyon maradj vele kettesben zart terben sokaig, foleg az esti orakban.

Nem igaz az, hogy ha igazan igy akarod, akkor nem is fog eszedbe jutni, mert az, hogy valaki "a budos, bogo kisgyereket a metro ala akarja lokni", ahogy valaki irta, az nem univerzalis emberi vagy, amit a szeretett fel irant egy egeszseges ember erez.

3. Azert jott szoba, hogy melyik felekezet vagy egyhaz, mert nem minden egyhaz tanitja azt, hogy varni kell az eskuvovel. A Bibliaban nincs errol szo, mert az okori Keleten senkinek eszebe sem jutott nem varni. Az emberek nagyon fiatalon hazasodtak, ahogy nemileg erette valtak. Nem szerelembol, hanem tobbnyire a szulok hoztak ossze a hazassagot. Egyuttjaras nem volt, ha a dontes megszuletett, hamar megvolt az eskuvo es nem is voltak a hazassag elott kettesben. Az a fajta szerelem, amit mi atelunk, es a nem 16 eves fejjel kotott, kesoi hazassag nagyon ritka volt, hatekony vedekezes pedig egyaltalan nem volt. Ez, hogy van egy a 10-15+ eves periodus, amikor az ember mar szexualisan erett, de tarsadalmilag meg nem erett a hazassagra, ES maganak kell megtalalni a parjat altalaban kolcsonos szerelembol ES a terhesseg veszelye nelkul elhetnek az emberek szexualis eletet, nagyon uj dolog.

Ugyhogy azt, hogy mit tanitanak az egyhazak, maguk spekulaljak ki.


Nyilvan tedd azt, amit magad szamara a legjobbnak latsz.

De elofordul az, hogy van egy atlagosnal vonzobb fiatal lany, akire konnyen felfigyelnek a fiuk. Ezek a fiuk aztan sokfelek, altalaban nem CSAK azt akarjak, de azt IS akarjak, es ELOSZOR azt akarjak, es csak utana akarjak megismerni mas szempontbol a lanyt. Igy aztan sok szexualis kapcsolatra sok szakitas jut, ami erzelmileg kimerito es egy ido utan alaassa a lany onertekeleset is. Ilyen helyzetben nem kell elmenni a falig, eleg, ha azt mondja a kezdemenyezoknek, hogy o csak komolyabb kapcsolatban akar szexualis eletet elni es csak kesobb. Ha valakit tenyleg CSAK az erdekelne, az ilyenkor altalaban kihatral. De ezzel nem a szakitasok, hanem a kapcsolatok szama csokken. Ha valaki pedig azt mondja, hogy o csak az eskuvo utan akar, akkor a kapcsolatok szama drasztikusan csokkenni fog, mert ebben nem sokan partnerek. Sok istenhivo sem. Azert vannak, akik igen.

aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
52%

most latom azt a 14-ben

"általában ezekben a kapcsolatokban a partnerem mindig önző volt, tehát azt se lehet mondani hogy legalább testileg jó lett volna."

MINDIG onzo volt es testileg sem volt jo? miert maradtal veluk akkor, miert ok hagytak el?

"Elhitette hogy szeret engem, hónapokig, majd nemes egyszerűséggel lecserélt valaki másra aki szintén könnyelműen odadobta magát neki."

de biztos, hogy honapokig nem szeretett, csak a szex miatt volt veled? es a masikat is csak a szex miatt akarta?

szoval felmerulne itt par kerdes, na mindegy

szerintem is, ahogy valaki irta, az onismeretre es a masok ismeretere is kellene torekedned

arra nem tudunk valaszolni, hogyan lehetne meg visszafogottabban oltozkodni, ha nem latjuk, most milyen vagy

aug. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
13%

#27 Kerdezo

aa nem vagy naiv, kicsit sem a-a

eddigiek alapjan lathato hogy nagyon az vagy


de ezzel nincs gond! onmagaban ez nem baj ahogy a videosnal sem

csak mint latod emiatt megjartad tobbszor is

valoban tobbet kene tudni, hogy ferfiak kitartottak melletted mindenbe amig elnem jutottak a szexig?

lenyegeben te kezdemenyezheted tehat tul hamar, egy ferfi akinek nem csak alkalmi kell es a tema megis ez hogy na agybabujunk es te azt mondod varjunk vele akar megmondod hogy par honapot

no ha ekkor is kitart akkor biztos nem amiatt van

viszont ha nem akkor min. par nap es ott hagy


valoszinu te par nap utan nem birtal magaddal...

annyit azert kibirhat a kiehezett is


megint mas dolog az intimitas arrol ne mondj le

eppen aki szeret valoban az nem fogja eroltetni minel tobbszor es jobban utasitod el az agyban

csak osszebujas, egymas mellet fekves es kesz

de nincs tipitapiDino

aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
19%

#37 marmint hogy szexrol, szexualis dolgokrol ha lemondasz is de intimitasrol nem

masik pelda hogy olebe ulsz pl. vagy olebe fekszel/o fekszik oledbe


aztan nehez eldonteni mikortol is legyen hazasag kozosen tudjatok csak eldonteni


amugy jo kiindulasi alap lenne ha hivokent hivo part keresnel... persze elobb hivonek kell lened gyakorlo hivonek, mert egy szinten csak szoban hivo (es meg csak nem is szoban kereszteny) ember mas mint aki igy elte eletet legalabb egy ideje

aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
56%

A 37-esben olvasottak elindítottak bennem egy-két olyan gondolatmenetet, amik első pillanatban fel sem merültek bennem.

FONTOS! Senki fölött nem ítélkezem. Nem ismerem a korábbi kapcsolataidat, emiatt lehet, hogy nem helytálló, amit írok. DE arra kérlek, hogy olvasd végig, és gondold végig, mert lehet, hogy van benne igazság.

Azt írod a 2-es kommentben, hogy az együttalvást nagyon szereted. Nem tudom, hogy te ezt mikor, a kapcsolat milyen fokán teszed, de lehetséges, hogy nem a megfelelőn.

Biztos megvannak a testi gyengédség különböző kifejezései (kéz megfogása, ölelés, csók, ölbeülés, szex stb.). Ezeknek mind megvan egy jelentése. Ez mindenkinél különbözik. Ha ezeket úgy alkalmazzák, hogy a kapcsolat még nem tart ott MINDKETTEJÜK SZERINT, az bizony komoly “félreértésekhez” (értsd: a fiú pl. elkezd “nyomulni,” mert mondjuk számára a csók az egy igen komoly dolog, pedig a lány számára kevésbé), ezáltal a kapcsolat hibás vezetéséhez és ez bizony vezethet ahhoz, amit írtál. Mert nem elég felelősségteljes a fiatalember, mert félreértelmezi mit szeretnél, mert lehetséges, hogy a kapcsolat a másik megismerése helyett a testiség felé fordult. Ezek mindegyike rossz. Ezért javasolnám, hogy érdemes lenne megismerni a másikat. Bizonyos gesztusaidra hogy reagál? Légy figyelmes, s próbáld meg szem előtt tartani, hogy kettőtök közül, bizony, az “érzékenyebb értelmezésű” fél szerint kell haladni a gyengédség kifejezésével.

aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!