Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Figyelt kérdés

Nem beleszületett vallásos vagyok, hanem most kezdem ízlelgetni a dolgot. Eddigi életem során - nem vagyok rá büszke - de jó pár férfival voltam együtt, és minden egyes kapcsolat kudarcba fulladt, mindig sérültem lelkileg.

Pár hónapja találtam Youtube-on egy magyar lányt, aki Istenről beszél és nagyon tetszik amiket mond.

Említi, hogy azért kell várni a szexualitással a házasságig, hogy biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban. Azért, hogy se testileg se lelkileg ne sérülj. Mert Isten szeret és megakar óvni. Nekem ez a monológja nagyon tetszett, és habár én már elkéstem ezzel, szeretném innentől kezdve ezt követni.

De mégis hogyan lehet ellenállni a vágynak? Tegyük fel megismerek valakit, aki remek ember, de ugye előre nem tudhatom hogy ő lesz-e majd a férjem. Ha vágyok rá, mert annyira túltengenek bennem a hormonok, mit tegyek hogy ellenálljak a kísértésnek?

Olyan választ nem várok, hogy engedjek a kísértésnek mert sajnos mindig itt rontottam el eddigi életem során és mindig kihasználtak a férfiak!



aug. 7. 17:14
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! A kihívó öltözködés elhagyása nem probléma, amúgy sem öltözködtem kihívóan soha.

De hogyan lehetne még visszafogottabban de mégis csinosan öltózni?

aug. 8. 02:08
 22/39 A kérdező kommentje:
Bella girl magazin youtube csatorna egyébként, a lány pedig Anna
aug. 8. 02:30
 23/39 Antigonio de la mancha ***** válasza:
60%
Kár, hogy tippelgetni kell, hogy milyen felekezeti hátterű és nem vállaja nyiltan, mert önjelölt semmilyen felekezeti hátterű észosztóval tele a padlás. Pedig ő biztos tagozódik valahova a családjával együtt, és ha ezt felvállalná még hitelesebb lenne. Talán pünkösdista vagy Adventista.
aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
45%

#22


Ja, így tudom már, ki az.

Nekem nem szimpatikus az a csaj.

Mindjuk már keresztény sem vagyok, de talán akkor is irritálna, ha még az lennék.

De azért köszi a választ. 😅

aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Miért nem szimpatikus?
aug. 8. 09:15
 26/39 anonim ***** válasza:
23%

#25


Azért, mert látszik a stílusán, hogy egy tipikus naiv hívő, akivel bármit el lehet hitetni.

Az ilyeneket meg nagyon nem komálom.

aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#26


Én nem vagyok naív, csak azt teszem meg vallástól függetlenül ami úgy érzem jót tesz nekem és a földi életemnek. Van kedved privátban beszélgetni a vallásról? Úgy éezem te el tudnál látni hasznos infókkal.

aug. 8. 09:30
 28/39 anonim ***** válasza:

#27


Írtam neked.

aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
56%

#22

Ránéztem egy kicsit, szimpinek tűnik. Nem hinném, hogy katolikus (mondjuk attól még nem lesz rossz), de neoprotestánsnak sem. Nézeteibe nem sikerült belekötnöm. Tehát rossznak semmiképp sem tartom.


#23

Sajnos nem rakott ki elég olyan tartalmat, amiből meg lehetne állapítani a felekezeti hovatartozását.

aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
34%

Sziasztok,


Az említett YouTube csatornáról:

Én korábban is néztem már a lány csatornáját, akkor még katolikusnak vallotta magát (legalábbis én így emlékszem, bár lehet, keverem mással). Most megint ránéztem, mert a Kérdező említette, és az egyik kommentben megkérdezték, hogy milyen felekezetű, erre újjászületett kereszténynek vallotta magát. A szó használat alapján valami neoprotestáns kisegyház tagja lehet. Habár nem ez a legnagyobb baj.

Hanem az, hogy nem vállalja fel, hova jár, ami szerintem ciki. Vagy ha simán csak keresztény, de nem jár felekezetbe, azt is leírhatná.


Én pl. sosem tagadtam, hogy katolikus családból származom, majd egy pár évet az adventistáknál töltöttem.

aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!