Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Figyelt kérdés

Nem beleszületett vallásos vagyok, hanem most kezdem ízlelgetni a dolgot. Eddigi életem során - nem vagyok rá büszke - de jó pár férfival voltam együtt, és minden egyes kapcsolat kudarcba fulladt, mindig sérültem lelkileg.

Pár hónapja találtam Youtube-on egy magyar lányt, aki Istenről beszél és nagyon tetszik amiket mond.

Említi, hogy azért kell várni a szexualitással a házasságig, hogy biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban. Azért, hogy se testileg se lelkileg ne sérülj. Mert Isten szeret és megakar óvni. Nekem ez a monológja nagyon tetszett, és habár én már elkéstem ezzel, szeretném innentől kezdve ezt követni.

De mégis hogyan lehet ellenállni a vágynak? Tegyük fel megismerek valakit, aki remek ember, de ugye előre nem tudhatom hogy ő lesz-e majd a férjem. Ha vágyok rá, mert annyira túltengenek bennem a hormonok, mit tegyek hogy ellenálljak a kísértésnek?

Olyan választ nem várok, hogy engedjek a kísértésnek mert sajnos mindig itt rontottam el eddigi életem során és mindig kihasználtak a férfiak!



aug. 7. 17:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%

Ezen csak akaraterővel lehet segíteni, mint bármin, amit el akar kerülni az ember (cigi, ital, drog).

Plusz kerülni az olyan helyzeteket, amik oda vezethetnek, hogy ez megtörténjen (közös alvás, hosszabb ideig otthon kettesben maradni).

aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Le kell mondanom a közös alvásról? Pedig az egyik legintimebb (érzelmi és nem szexuális értelemben) kapcsolatteremtési módszernek tartom mikor valakivel már olyan mély a kapcsolatom...
aug. 7. 17:23
 3/39 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván abban van a legnagyobb "veszély", hogy történjen valami, amit tiszta szívvel nem szeretnél.
aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
24%

Azért nehéz ellenállnod a vágyaidnak, mert vannak, és azért vannak, mert valójában nem gondolod őket rossznak.


Ha belátod, hogy az adott tettek rosszak, akkor nem fogsz rájuk vágyni, ahogy pl. arra se vágysz, hogy a metró alá lökd a büdös, ordító kisgyerekeket, mert tudod, hogy az rossz.

aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
67%

"azért kell várni a szexualitással a házasságig, hogy biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban"


Ez teljesen jogos.


Én pl. még soha, egyetlen házasságot nem láttam felbomlani, a környezetemben a válást csak hallomásból ismerik, a félrekufircolás meg csak a filmekben létezik, azok között is csak a scifikben.

aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
10%

Nem írtad, hogy melyik felekezet szerint ismerkedsz a kereszténységgel.

Ha nem tilos az önkielégítés, akkor ezzel is csökkentheted a feszültséget, főleg, ha eddig is csináltad.

De visszafelé is elsülhet, ha éppen ez ébreszti fel benned a vágyat.

aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
49%

"...melyik felekezet szerint ismerkedsz a kereszténységgel. Ha nem tilos az önkielégítés"


Az már régen rossz, ha egy felekezet dönti el (s nem a Biblia = Isten Szava), hogy szabad-e bűnt elkövetni vagy sem.

aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
4%

Házasságon belül is ugyan úgy kudarcba fulladhat az egész, nem lesz jobb a házasságtól.


Ha nem éled ki a vágyaidat szenvedni fogsz.

aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
20%
7. Kérlek, ne csinálj már itt a kérdés alatt hitvitát...
aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
58%

"hitvitát"


Te hitvitának gondolod, hogy egy bizonyos cselekedet tetszik-e Istennek vagy elítéli?


Ha figyelmesen olvasod a Bibliát, akkor fel sem merül benned ilyesmi. Minden le van benne írva, alapelv szinten...

aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!