Az emancipáció lényegében lázadás Isten elrendelése ellen?
Az emancipáció Egyenjogúsítást jelent.
Ha kérdésedben a női emancipációt érted, akkor igen, Isten teokratikus elrendelése elleni.
Azonban itt megjegyzem, hogy ez nem a női nem teljes elnyomását, vagy rabszolgaságát jelenti, mint néhány nemzetben.
Istenen kívül, mindenki alá van vetve egy vezetésnek, még maga a messiási király Jézus is. Még se érzi Jézus elnyomva magát, vagy hogy Ő rabszolga lenne.
Nem. Isten egyenjogúnak (szabad akarat) de eltérőnek teremtette a nőt és a férfit. A férfiaknak rendelt feladat (tiszteljék a nőt és szeressék) olyan szinten el lett felejtve, hogy ha a nők alapvető jogaikat hangúlyozzák rögtön felmerül a kérdés, hogy lázadás Isten elrendelése ellen.
Minden nőnek más talentum adatott, ahogy a férfiaknak is. A nőnek nem a konyhában a helye, nem szülnie kell, nem az az élete értelme, hogy a férfit kiszolgálja. Attól, hogy évezredeken keresztül a nő tulajdon volt, az értelmi képességükről vitáztak a férfiak és a szükségleteik kielégítésére (s.e.x, ételkészítés stb) tartották mintegy rabszolgaként őket, nem engedték tanulni, fejlődni, lenézték őket, nem jelenti azt, hogy ez Isten akarata. Sajnos ma is van még az üvegplafon és a férfiak többsége fél az okos nőktől.
Semilyen területen sem lázadás, ha...
Attól függ, hogy melyik Istent vesszük alapul. A muszlimok allahjánál talán lázadás. De a zsidóknál már nem. Már az ó-szövetségben is szerepel, hogy a férfi és a nő egy testé válik, nem két test, hanem egy. Valamint van benne olyan törvény is, hogy a házasságtörő asszonyt ki kell végezni, de nem csak őt, hanem a szeretőjét is! Tehát nem hagyja csak a nőnek a felelősséget. Bár az is igaz, hogy például a válás kimondását a férfiaknak engedi csak meg tudtommal.
Viszont Jézussal ez kicsit megváltozott. Jézus kimondta a házasság felbonthatatlanságát egyrészről, kivételt képezve a hűtlenség esetét. Az apostolok ezt még pontosították, kijelölve a férfiak és a nők szerepét családon belül, viszont itt kimondták mindkét oldal számára a másik segítését és kölcsönösségét a tiszteletben és szeretetben.
Ami mondjuk a rabszolgák emancipációját illeti, abban ugyancsak megszületett az irányelv, hogy egyrészt mindenki fogadja el a számára kijelölt helyet az életben, tehát a rabszolga ne akarjon az ura fölé nőni csak azért, mert mindketten keresztények, viszont a rabszolga tartók számára is feladatul adják, hogy emberként bannyajanak a rabszolgákkal, vagyis ne higyjék magukat többnek, nagyobb embernek csak azért, mert ők szabadok. Jézus maga, kimondta az egyenlőséget az emberek között, és önmaga között is. A másik ember szolgálatát pedig önként vállalt, istennek tetsző cselekedetnek mondta, nem pedig kényszernek.
nem lazadas, ha egyenjoguak a nok
Prokator:
"Bár az is igaz, hogy például a válás kimondását a férfiaknak engedi csak meg tudtommal.
Viszont Jézussal ez kicsit megváltozott. Jézus kimondta a házasság felbonthatatlanságát egyrészről, kivételt képezve a hűtlenség esetét."
Az okori Keleten a válás nem olyan volt, mint most, nem is ezt ertettek alatta.
Amit Jezus elott megengedtek, az az volt, hogy ha egy ferfinak elege lett egy/a felesegebol, kulonosebb indoklas es egy filler nelkul kitehette az otthonukbol, egyedul, abban a ruhaban, ami rajta volt es kesz. Mehetett prostitualtnak, vagy a szuleihez, ha visszevettek, vagy bevetel hijan ehen pusztult. Erre a gyakorlatra mondta Jezus, hogy megengedtek nektek, mert olyan kemeny volt a szivetek a felesegetekkel szemben, es kb. ugyis csinaltatok volna. De ne csinaljatok EZT megsem, ti ferfiak, csak akkor, ha hazassagtores tortenik. (Ez is foleg az esetlegesen megfogant gyermek szarmazasanak tisztazasa miatt kellett.) Jezus tehat eppen a noket vedte ezzel, hogy megszolta asszonyok utcara valo kidobasat. Jezus semmit nem mond arrol a valasrol, ahogy az ma, a modern Europaban torvenyes, es birosag mondja ki. Ahol a vagyont megosztjak es egymasnak tartasdijat fizetnek, a korulmenyektol fuggoen. Es ahol egy no dolgozhat, kiralynotol, miniszterelnokig, koztarsasagi elnokig majdnem mindent, tehat nem pusztul el elvalt nokent egyedul. Ahogy kolcsonos beleegyezesen alapulo meleg kapcsolatok sem leteztek akkor ugy, ahogy ma. Tehat a Biblia ezekrol sem szol.
Az egyenjogúság és az egyenrangúság két különböző fogalom tény hogy a társadalomban férfiaknak is a nőknek egyen jogúaknak kell lenniük.
A keresztény családnak viszont a teokracia szerint kell működnie következő hatalmi rend szerint ami Istentől van a férj feje a feleségnek, a férj feje pedig a Krisztus ebben az alávetettségben ott van az Isten parancsa is a mindkét fél részre férfi számára, hogy úgy szeresse a feleségét mint a saját testét, a feleség számára pedig az a parancs hogy úgy tisztelje a férjét mint az Urat.
Itt jegyezném meg ez a alávetettség a nők reszeről teljesen önkéntes a keresztény házasságban erre a hatalmi rendre is igent mond ha ez a hatalmi rend valami valamilyen oknál fogva megtörik itt kiteszik a házasságukat gonosz szellemi erőknek.
Azok a nőknél problémás akik mikor erről beszélnek előttük előszeretettel mondják válaszul hogy igen így van de a férfié a felelősség is ez természetesen így van de mivel ez van részükről kihangsúlyozva biztonságot tesznek a beszédükben arról hogy nálunk egyáltalán nem így működik a dolog
van benne egy ellenállás, lázadás ezzel szemben lehetséges hogy világi behatás érte a házasságot az emancipáció beszivárgott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!