Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben hol a nő...

A kereszténységben hol a nő helye? A kereszténység is olyan másodrendű szerepre szánta, szánja a nőt, mit az iszlám?

Figyelt kérdés

Azt nagyjából látjuk,hogy az iszlámban hol.

Kisebb nagyobb mértékben,de másodrendű.

De legalább van CSALÁD az iszlám világban.


Nyugaton-ugyan nem mondhatni rá,hogy keresztény(már nem)-sokkal többet tehetnek és érhetnek el a nők,de a család is szétzilálódott.(nem csak emiatt)


A kereszténység is olyan másodrendű szerepre szánta,szánja a nőt, mit az iszlám?


A nőknek tényleg a családi otthon melegének a megteremtése lenne a feladatuk és ennyi?

Mélyen vallásos családokban a nők nem szorulnak háttérbe vagy nem élik meg annak?

A muszlim nők,hogy élik meg a helyzetük?

Főleg ha megtudják,hogy máshol másként is élhet egy nő ?


Szaud-arábiában fényes nappal lefejeztek egy nőt a járókelők szeme láttára,mert autót vezetett !!!Kirángatták és ...



2016. máj. 25. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Szervusz.


Isten a Nőt, kiegészítőként alkotta a Férfinak nem vetélytársnak, s nem is úgy, hogy a Férj másodrendű senkinek tekintse.

Persze a család vezetésére, a Férfit nevezte ki, de ez nem jelenti azt, hogy elnyomja a feleségét.


Mi történik ha ez volna?:


(1Péter 3:7) 7 Ti férjek, hasonló módon továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük, tiszteletet adva nekik mint gyengébb edénynek — a női nemnek —, mivel velük együtt örökösei is vagytok az élet ki nem érdemelt kegyének; hogy imáitok akadályba ne ütközzenek.


Isten nem hallgatja meg annak a Férjnek az imáját, aki a feleségét nem az írás, vagy Isten vezetése szerint kezeli.

(Efézus 5:25) 25 Férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket, mint ahogy a Krisztus is szerette a gyülekezetet, és odaadta magát érte,


Jézus példát mutatott a férjeknek, hogyan kell bánniuk azzal akit szeretnek és ha kell készen kell állniuk akár meghalni is értük.


A Lényeg a szeretet, milyen szeretet működik?

Ha a krisztusi szeretet működik a házasságban, ott a nehézségeket is könnyebben lehet kezelni, mert Istenre tekintenek mind a ketten vezetésért

2016. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Az Isten a nőt a férfi oldalbordájából alkotta meg, nem a talpából, nem is a fejéből, hogy alacsonyabb, vagy felsőbbrendű legyen nála. Ketten egy egészet alkotnak. A férfi gondoskodik a család megélhetéséről, az asszony a családi béke, az otthon melegének megteremtéséről. Ez semmivel nem kisebb szerep, mint a "karrier", sőt valószínűsítem, hogy az anyai, házastársi feladatok ellátása a világ legszebb hivatása.
2016. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
96%

Rossz emberek es jok mindenhol vannak.


Az en ferjem arab. A tenyeren hordoz miota megismerkedtunk, soha egyetlen egyszer meg csak a hangjat se emelte fel ram. Nem varta el hogy atterjek miatta (de 12 ev utan megtettem magam miatt), sot a gyerekeinktol elvarta/tuk, hogy megismerjek mindket kulturat s hagyta hogy ok talaljak meg a sajat utjukat.


Tisztelettel bant mindenkivel (csaladom - pedig a mai napig keresztenyek illetve noverem atesita) a ket fiam ahogy befejezte az egyetemet megnosultek, a lanyom a 3. Diplomajat fogja a nyaron kezhez kapni, ezek anyagi oldalat javareszt o teremtette elo.


Amint a kicsi 7 eves lett en is visszamentem tanulni es befejeztem az iskolat. 2 diplomam van es dolgozom. De az itthon eltoltott 10 ev alatt egyszer sem erzetem magam alacsonyabb rendunek vagy tapasztaltam azt, hogy iranyitani vagy utalni probalt volna arr, hogy 'en vagyok a fonok mert en keresek'. Minden honapba hazaadta a penzt es en kezeltem, annyit tartott meg amit a megtakaritasokra (gyerekek, kozos es az enyem) befizetett minden honapba, meg a sajat dolgaira (kocsi edzoterem berlet..) elkoltott.


Kerdezz es lass es erts, ne csak hallgass azokra akiken szemellenzo van/mediabol informaltak, vagy sallang informacioik vannak. Olyanra hallgass aki tobb vallast is tanulmanyozott es nem utalattal beszel, hanem pro es kontra ervei vannak, amik stabilan allnak. hisz ismetlem rossz emberek mindenhol vannak. Nem vallas, nemzetiseg vagy borszin kerdese.

Es ahol az iszlam neveben olnek vagy elnyomjak a noket ok nem tekinthetok muszlimnak. O csak a gazdasag es a penzehseg aldozatai, akiket azert fizetnek. Hogy azt mondjak en Allah neveben olok a vallasomert (bun es egyenes ut a pokol annak aki artatlan embertarsat ok nelkul megoli)


Parom mondta van olyan orszag, ahol 2016-ban a Koranra hivatkozva nem engedik vezetni a noket, ostoba es hazug ferfiak (hisz kocsi sem volt meg akkor) vagy nem szavazhatnak (meg a próféta idejeben is megtehettek)-ezek az ostoba elnyomo ferfiak, nem a jo iszlam peldai (lasd jo csaladapakat belyegeznek meg otthon -minden ferfi aggressziv, mert nehanyan rosszul bannak a csaladdal). Csak ahol orszag szinten igy megy ott nehez valtoztatni ) egyes bantalmazott noknek meg otthon is nehez kiszakadni, akkor gondolj bele ahol orszag szinten nyomjak el oket).


Ha barmi kerdesed van szivesen segitek. De irj privatot kerlek, nem fogok belemenni semmi ostoba vagy gyalazkodo vitaba es visszanezni a topikban.

Forduljunk tisztelettel egymas hite es meggyozodese fele.

Higyjunk Istenben ez a lenyeg, legyen a neve akarmi is. Higyjuk,szeressuk es feljuk ot.

2016. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
Szaúd Arábia egy szélsőséges muszlim állam, ostobaság lenne az alapján megítélni Ázsia jelentős részét. A Korán szerint a nők birtokolhattak és örökölhettek földeket akkor, amikor a keresztény európában még tizenéves lányokat adtak el felnőtt férfiaknak.
2016. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Elég összetett dolog, hogy napjainkban, egy átlag keresztény hogy tekint a nőkre...

Sok minden függ attól, hogy az adott családban mennyire, és milyen mélyen van jelen a vallásosság, de egy Isten által helyeselt családban a nő igenis másodrendű (példának ott van #1). A férfi szolgálja Istent, a nő meg a férfit.

A Biblia nagyon világosan, és félre nem érthetően ki is mondja ezt: 1Timóteus 2:11-14 "Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben. Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután, és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe." - bár emberszámba kell venni a nőt, de sosem lesz a férfival egyenrangú.


Ha a keresztények is olyan komolyan vennék a Bibliát, mint a keletiek az iszlám vallást, akkor nálunk se lenne sokkal több joga a nőknek (már pusztán ebből az idézetből is kiderül, hogy a keresztény Isten NEM nézi jó szemmel ha a nők dolgozni akarnak, az meg egyenesen szentségtörés, ha férfi beosztottjaik vannak, és a férjükkel sem lehetnek egyenrangúak)

Bár sok függ attól is, hogy csak az Újszöveséget nézzük, vagy hozzávesszük még a jóval betegebb Ószövetséget is, amit az Újszövetség szerint nem lehet félretolni, de a keresztények mégis meg tudják magyarázni, hogy miért nem számítanak egyes részletek. Ha az Ószövetséget is hozzávesszük, akkor simán megerőszakolhatsz egy szűz lányt, ha azután hajlandó vagy feleségül venni (5Mózes 22:28-29), egy férfi szabadon eladhatja a lányát szexrabszolgának (2Mózes 21:7-8), a hajadon lányokat, akik már nem szüzek, halálra lehet kövezni (5Mózes 22:20-21) stb stb...


Viszont manapság a legtöbb keresztény nem feltétlenül az egyház, vagy a Biblia alapján alkot istenképet, hanem elképzelnek egy kedves apót, aki azért van, hogy ha imádkoznak hozzá, megbocsátja a bűneiket, és haláluk után bejuttatja őket az örök boldogságba. Erre az istenképre nagyobb hatást gyakorolnak a mai társadalmi normák, mint a saját szent könyvük, szóval sokan meg vannak rökönyödve, ha valaki megjegyzi, hogy Isten az Ószövetségben megáldotta azokat, akik csecsemőket csapkodtak a falhoz, vagy ha már itt tartunk, azon is, hogy gyakorlatilag a férfi szolgálatára teremtette a nőt.


Összességében: keresztény nőnek lenni nem olyan rossz, mint iszlámnak lenni, de pusztán azért, mert itt már nem veszik komolyan az emberek a vallást. Volt már nálunk is tömeges nőgyilkosság "boszorkányüldözés" címszó alatt a középkorban, amikor az egyház a virágkorát élte, és amikor azt hitték, hogy a női szexualitásnak Luciferhez, a sötétség fejedelméhez van köze.

2016. máj. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3,4


És most mi az általános az Iszlám világban?

4,Lehet,hogy ti a ritka kivétel vagytok. Érezd magad szerencsésnek. Gyanítom a nem iszlám(hitetlen)világban is sokan szeretnének így élni.


Beszéltem olyannak aki tanulmányozta a Koránt és szerinte tévút az Iszlám.Ahogy a muszlimok is bálványimádásnak tartanak úgy a Kábát is annak tartják ezen az oldalon.

Elkanyarodtam !!!!

2016. máj. 26. 10:42
 7/21 A kérdező kommentje:

5,NA pont egy ilyen választól féltem


Ezek szerint vallási alapon a nők helyzetét az iszlám világban mi keresztények nem is nagyon bírálhatnánk,mert nálunk is ez lenne ha komolyabban vennénk a Bibliát?


Na és a zsidók? Övék az Ószövetség,de mégsem azt csinálják amit leírtál!

2016. máj. 26. 10:48
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

"A nőknek tényleg a családi otthon melegének a megteremtése lenne a feladatuk és ennyi? "


Ez semmivel sem kevesebb, mint aki karriert épít és milliókat keres. Sőt, ott látszik meg igazán, hogy mennyire számít a családi élet épsége, melege, mikor látjuk ma ezt a sok sérült gyereket, fiatalt, akiknek nem megfelelő a családi háttere. Gyereket nevelni az egyik legnehezebb, de legszebb feladat.

2016. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ha így tetted fel a kérdést, akkor az ötös választól ne félj, hanem tekintsd természetesnek.


Te itt nem arra kapsz választ, hogy a kereszténységben hol a nő helye, hanem arra, hogy erről a válaszolók miként vélekednek.


A következőt mondhatja, aki próbál objektív lenni.

1. Egy dolog a kereszténység és az iszlám hivatalos tanítás, és más dolog ezek konkrét gyakorlata.

2. Sem egyik, sem másik soha nem volt egységes, hanem helyenként és koronként más és mást vallottak róla, másképp értelmezték.

3. Ma a kereszténység alapvetően más mondjuk Norvégiában és a Fülöp szigeteken. És mindkét helyen más a nő szerepe. De nem a vallás miatt. Ugyanezt elmondhatod az iszlámra is. Tekintsd például a szaudi gyakorlatot és a meglehetősen nagy létszámú francia muszlimokat.

4. Ha a nő valódi helyét vallási alapon akarod megfejteni, csak tévútra juthatsz. Azt más módon kell vizsgálni.

2016. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha a férfi nem ezt tényleg igaznak gondolná, és nem csak a nőket próbálnák beetetni vele, akkor irigyelnék a nőktől a háztartásbeli gyereknevelés kiváltságát, nem pedig a világ legmegalázóbb, legmélyebb sértésének tartanák, ha csak felmerül, hogy nagyobb, vagy egyenlő szerepet vállalhatnának a gyereknevelésben, mint a nő.


Lehet mondani, hogy a nők szerepe sokkal-sokkal összetettebb (ami természetesen igaz is) de nem igaz, hogy a Bibliának nincs semmi hatása, vagy jelentősége. Sosem voltam vallásos, de a családom nagy része az, ezért kb 18 éves koromig elég komoly szerepe volt a kereszténységnek az életemben, ha akartam, ha nem. Egyszer, amikor más, már kihalt vallásokról olvastam, találkoztam egy vallással, ahol a nők és a férfiak egyenrangúak voltak (Yotengrit); nem volt senki mestere és tartozéka a másiknak, ugyanannyit értek és nem volt az én nemem beállítva az emberiség hanyatlásának okának. Amilyen szentimentális kis sz@r vagyok, egy teljesen el is érzékenyültem ettől, hiszen eddig még nem tapasztaltam, hogy egy vallás elismer teljes jogú/rangú embernek. Szóval bizonyos dolgoknak nagyobb hatása lehet ránk, mint gondolnánk…


Jelenleg mélyen bele van ivódva a társadalmunkba, hogy a férfi több a nőnél, és a nő kötelessége, hogy lássa el a férfit, amíg az jár-kel a világban és sikereket ér el. Vajon mennyivel lenne másabb az életszemléletünk, ha olyan vallásunk lenne, amiben Isten egy nő, és a Bibliánk központi szereplői nők lennének? Ok, lehetne 1-2 komolyabb férfi szereplő is, de nem sok, és velük is csak azt mutatnák be, hogy egy igaz férfi elsődleges életcélja az, hogy a nő, az anya szolgálatában álljon. Valahogy nem hiszem, hogy ugyanilyen világban élnénk. (Nem mondom, hogy jobb lenne, vagy rosszabb, csak azt, hogy hatalmas hatása lenne a kultúrára és az emberek életére.)

2016. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!