Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Hogyan álljak ellen a vágyaimnak?

Figyelt kérdés

Nem beleszületett vallásos vagyok, hanem most kezdem ízlelgetni a dolgot. Eddigi életem során - nem vagyok rá büszke - de jó pár férfival voltam együtt, és minden egyes kapcsolat kudarcba fulladt, mindig sérültem lelkileg.

Pár hónapja találtam Youtube-on egy magyar lányt, aki Istenről beszél és nagyon tetszik amiket mond.

Említi, hogy azért kell várni a szexualitással a házasságig, hogy biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban. Azért, hogy se testileg se lelkileg ne sérülj. Mert Isten szeret és megakar óvni. Nekem ez a monológja nagyon tetszett, és habár én már elkéstem ezzel, szeretném innentől kezdve ezt követni.

De mégis hogyan lehet ellenállni a vágynak? Tegyük fel megismerek valakit, aki remek ember, de ugye előre nem tudhatom hogy ő lesz-e majd a férjem. Ha vágyok rá, mert annyira túltengenek bennem a hormonok, mit tegyek hogy ellenálljak a kísértésnek?

Olyan választ nem várok, hogy engedjek a kísértésnek mert sajnos mindig itt rontottam el eddigi életem során és mindig kihasználtak a férfiak!



aug. 7. 17:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
27%

"Említi, hogy azért kell várni a szexualitással a házasságig, hogy biztosan csak annak add oda magad aki életed végéig kitart melletted jóban-rosszban."

. És ennek mégis mi köze a valláshoz, a hithez, a túlvilági léthez stb.?


Megmondom: semmi. Ezt az egészet azért találták ki, hogy a férfi biztosra menjen, a gyerek tőle van. Megmaradt azért, mert akitől megfosztjuk a testi autonómiáját, azzal bármit meg lehet tenni.


Ha van Isten, biztosan nem zavarja, hogy élvezed a testiséget. Nincs kiégés, csak az emberbe bele van ültetve ez a hamis erkölcs, ami hamis megbánást generál.

aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Tévedsz 11-es.


Nekem igenis jót fog tenni a szexmegvonás. És nem holmi szexista múltbéli szabályok miatt.

aug. 7. 18:22
 13/39 anonim ***** válasza:
11%

#12: és honnan tudod, ha már a gondolattól is szenvedsz?


De simán elhiszem: vannak emberek, akik kasztrálták magukat, mert hogy az a jó.


De nem fogsz tudni érvelni amellett, hogy ez a helyes, vallás által preferált út.

aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Vallási szempontból nem tudok érvelni, saját szempontból viszont igen.

Eddig akárhányszor engedtem a csábításnak, a vágynak, általában az lett a vége hogy a férfiak kihasználtak. Ki hosszabb, ki rövidebb ideig. Bármit megtesznek addig a pontig amíg odaadom magam nekik, onnantól meg le vagyok sz.rva. Ebben mi a jó? Ha engedek a vágynak ez lesz a vége, de ebben nekem mi a jó? Sérülök érzelmileg, mert csak arra kellettem az illetőnek, és általában ezekben a kapcsolatokban a partnerem mindig önző volt, tehát azt se lehet mondani hogy legalább testileg jó lett volna. Mint ahogy említettem is, volt akinél hosszabb idő után derült ki hogy milyen ember valójában. Elhitette hogy szeret engem, hónapokig, majd nemes egyszerűséggel lecserélt valaki másra aki szintén könnyelműen odadobta magát neki.

Nem kollektíven a férfiakat hibáztatom ezért, hanem magamat. Úgy gondolom ha várok a házasságig a szexualitással, akkor többet nem érhet ilyen csalódás. Ha nem adom oda magamat egy pasinak, akkor nincs miért megjátszania hogy szeret. Csak az fog maradni, aki tényleg szeret.

aug. 7. 18:33
 15/39 anonim ***** válasza:
16%

Akkor itt hitbéli motívum nem nagyon van.


Ebben az esetben az önmegtartóztatás mellett az önismeret, emberismeret fejlesztését is javaslom.

aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
53%

Azokat a férfiakat akiknek csak egy kis időre kellesz úgy lehet kiszűrni, hogy legyél a férfival együtt szex nélkül, aki hosszútávra tervez veled ezt el fogja viselni.


Nem tudom jó ötlet-e, de ez tűnik racionálisnak.

aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
42%

Szia


Tegyél komoly erőfeszítést azért, hogy szellemi dolgok körül járjanak a gondolataid, és kérd Isten segítségét, Ő az ima meghallgatója. Ő tudja, mi válik leginkább a javunkra, és tanácsokat ad ezt illetően. Az már rajtunk múlik, hogy megfogadjuk-e vagy sem.


Pl, nenézz olyan filmeket, vagy képeket, amik fokozzák a vágyaidat. Tanúlj meg önuralmat gyakorolni, ami nem könnyű, de nem is lehetetlen.

Ha hibázól, ne add fel.

A link egy olyan cikket tartalmaz, ami erről szól, és Biblia versekkel segít.

[link]


A Biblia tele van jó példákkal, amin érdemes elgondolkodni.

Pl Józsefnek hogyan sikerült egy csábító asszonynak nemet mondania, aki rendszeresen zaklatta, hogy legyen köztük szexuális kapcsolat.

aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
55%
Az embernek nemcsak vágyai vannak, hanem valamennyi esze is. Ezt sokan nem veszik figyelembe, nem törekszenek a másik belső tulajdonságainak megismerésére, próbálj ismereteket szerezni erről az oldalról is.
aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
42%

"Pár hónapja találtam Youtube-on egy magyar lányt, aki Istenről beszél és nagyon tetszik amiket mond."


Kiről van szó?

aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
22%

Ó, nekem csodálatos alkalom lenne egy kis katekézisre a tisztaság erényéről, de attól inkább megkímélek mindenkit. Pedig azt kéne tanítani, hogy Isten képmásaként és a Szentlélek templomaként (benne van ám a Bibliában) bánjunk a testünkkel; nem azt, hogy hogy kell “védekezni” a termékenységünk (evvel a saját testünk egy részét kiáltjuk ki ellenségnek, nem is értem, hogy lehet ilyen állapotban összhangba lenni Istennel és saját magunkkal) és a szexualitást pedig egyszerű örömre redukálva le.

Kedves kérdező!

Nagyon örülök, hogy a tisztaság útja vonzó számodra. Ha kéred, szívesen írok neked róla.

Jó lenne tudni a lány nevét, akit találtál, milyen felekezethez tartozik. A “legyél katolikus” szöveget most kivételesen elhagynám.

Maximálisan együtt tudok veled érezni, én férfiként küzdök szexuális bűnökkel. Az egész alapja, hogy most, abban a pillanatban hogyan állsz az egészhez. Ha már “üdvös megkönnyebbülésként” tekintesz arra a cselekedetre, akkor már régen rossz, ilyenkor érdemes olyan közekbe tartózkodni, ahol kicsi a veszélye annak, hogy elbuksz. A legjobb ezt kéz a kézben tenni Jézussal, hiszen Ő harcol érted a gonosszal, csak el kell fogadni. És mégis, milyen nehéz ez! Az Istent kéne a nagyobb jónak látni a bűnnel szemben. Ez lenne az egész küzdelem alapja.

Aztán a bűnre vezető alkalmakat meg kerülni kéne. Ezeknek a teteje az együttalvás, már önmagában régen rossz, hogy hogy jutsz el a fiúval az ágyig. Mert, ugye, az ágy az sokunk agyában valami egyenlőségjel-szerű kapcsolatban van a szexszel, ezenfelül lenge ruhában, ráadásul nem is tiszta fejjel (magyarul félálomban) fekszetek egymás mellett, ami kicsit nagyon közel van.

Aztán pedig, a szemérmes öltözködést is javasolnám. Mert szerintem — bár nem vagyok nő — nektek nem az a jobb, ha rád nézek és arra gondolok (elnézést a kifejezésért, de ez így jobban visszaadja a nemi késztetést), hogy milyen jó lenne megb@szni, hanem, hogy jófej lány (nem egy hátrány ha csinos is, ami nem egyenlő a kivágott ruhával) szeretném jobban megismerni.

Aztán tedd tisztává a szándékaidat. Hogy te nem leszel az x-edik nő, akit a vágyai kielégítésére használ, hanem te valódi szeretetet szeretnél. Ó, milyen gyorsan híre megy ennek pár eset után! S evvel kapcsolatban nem egy ártalmas dolog olyan fickót választani, aki mondjuk nem a leendő sokadik trófeáját látja benned.

És még sorolhatnám! De milyen jó, hogy van józan eszünk, meg lelkiismeretünk, meg egy Istenünk!

Ezenfelül, mondanám, hogy a házasság szentségét nem poénból alkotta meg az Úr. Főképp nem azért, hogy nekünk önkényes korlátokat szabjon. Nem viccből mondom én is, meg az Egyházam is (meg egypár más felekezet is), hogy a szexualitásnak a házasságban van helye. Mondj nemet! Ha megpróbál érzelmileg rávenni, nem kötelező ám vele randizni!

Mert nem abból fog kiderülni, hogy a fiú valóban szeret-e téged, hogy miket mond, meg hogy most milyen intim gesztusokkal fejezitek ki a gyengédséget. Onnan tudod, hogy hogy bánik veled. Tisztel-e téged? Tiszteletben tartja, hogy te most mit szeretnél és mit nem? Az érintései a szeretete vagy inkább a kéjvágyának kifejezései? Hogy néz rád? Mint, aki szeret téged, vagy mint aki azt vizualizálja, hogy festhetsz a ruháid nélkül? És még van rengeteg hasonló kérdés.

Mert sajnos ellenkező esetben nem hiába k*rváz le. Ezt nem tiszteletlenségből vagy lebecsülésből mondom. Megfizette az árát (az időt, energiát stb.), megkapta, amit akart, a szexet; s már dob is.

Ezért javasolnám, hogy válogasd meg a randipartnereid. S én nagyon szívesen írok az egészről vallásosabb megközelítésből is, a Katolikus Anyaszentegyház tanításai szerint (ezek, mivel az Úr Jézus megígérte, nem tévedhetnek).

A mindenható Isten rendezze el napjaidat az Ő békéjében, és áldásának ajándékait engedje meg néked! Minden háborgatástól szabadítson meg téged, s elmédet csillapító nyugalmával szilárdítsa meg! Hogy így a hit, a remény és a szeretet drágaköveivel ékesedj! Szálljon reád az Ő Szentlelke, miképp az apostolokra pünkösd napján! Hogy Általa a bölcsesség, az értelem, a jótanács, a tudomány, a lelki erősség, a jámborság és az istenfélelem karizmáit megkapd! Hogy a szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség, jóság, hűség, hit, szelídség, szerénység, tisztaság és önmegtartóztatás gyümölcsiben tündökölj! Ezeket adja meg neked a mindenható Isten, ki Atya, Fiú, Lélek!

aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!