Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a Jehova...

Miért van az, hogy a Jehova tanúi erőszakosak voltak, de amikor mormonokkal beszéltem, ők nem voltak erőszakosak? Mi az oka?

Figyelt kérdés
aug. 1. 23:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

A Zsidókhoz írt levél nem arról szól, hogy Jézus a mindenható Atya Isten, akinek imádatot kell bemutatni. A kolossé levélben olvasottak sem.

Az tény, hogy kiemeli Jézus szerepét az Atyja szándékában, de ettől Jézus továbbra is a kinevezése alapján él, ami nem jelenti, hogy az imádat neki jár, vagy neki kell bemutatni. Erre az a vers utal nyomatékosan, hogy mindent Isten dicsőségére tesz Jézus is, nem a saját dicsőségére, vagy hogy elbitorolja az Atyjának járó imádatot magának.

A Jézusnak járó hódolatot, vagy tiszteletet, engedelmességet, összemossátok vagy keveritek az Istennek járó imádattal.


Ezzel pedig azt a téves információt közvetítitek Jézusról, hogy elvette, vagy elbitorolja az Atyjának járó imádatot. Ő soha nem tett és nem is fog ilyet tenni.

A zsidókhoz írt levélben is azt olvassuk, hogy Jézus nem egyenlővé vált az Atyjával hatalomban vagy életformában, hanem tükrözi, más szóval utánozza az Atyja tetteit gondolkodását, mivel jól ismeri a Teremtőjét.

Amikor pedig leült az Atyja mellé a feltámadása után, akkor magasabb pozíciót kapott mint az többi angyalok. Addig pedig nem rendelkezett ekkora hatalommal, alárendelt engedelmességgel élt az Atyjával.

(Héberek 1:3, 4) . . .Miután pedig megtisztított minket a bűneinktől, leült a fenséges Isten jobbjára a magasban. 4 Így hát hatalmasabbá vált, mint az angyalok, mivel kiválóbb nevet örökölt az övéknél.


Ez a vers arról szól, hogy miután a megváltás feladatát elvégezte, akkor kapta meg ezt a kinevezést, előtte nem volt ekkora hatalma, kinevezése.


A Trónját, vagy is a királyi kinevezését az Atyjától kapta, ami ezer évre szól. Utána pedig újra minden az Atya hatalmában lesz, és Jézus is aláveti magát Isten akaratának.

(Héberek 1:8) . . .„Isten a te trónod mindörökre, és királyságod jogara az igazság jogara. . .

(1Korintusz 15:27, 28) . . .De amikor azt mondja, hogy minden alá lett vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki mindent alávetett neki. 28 Miután pedig Isten mindent alávetett neki, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek.


Nem értem miről szól? Miért is ne érthetném, ha a teljes Bibliát figyelembe veszem, és nem csak részeket, verseket ragadok ki, hanem más írásokat is figyelembe veszek.

Ellenben valóban úgy lehetne értelmezni, ahogyan mások tanítják.

aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%

3-as, ha a mormonok megszólítanak, s mondod, hogy nem érdekel, békén hagynak.

A Jehovák meg nem értenek a szóból, erőszakosak, buták, s barom elveik vannak, lásd véradás tiltása.

aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Vagy Harry Potter fóbiásak...
aug. 2. 10:29
 14/31 anonim ***** válasza:
30%

Ekkora hazugságot.

A Tanúk nem ordítanak torkuk szakadtából senki után.

Az tény, hogy a nemleges válasz után gyakran egy kérdéssel szeretnék kideríteni mi az oka, de nem azért, hogy erőszakosak legyenek, hanem hogy megértsék mit érez valaki, és hogyan tudnának segíteni.

Ezt jó indulatból teszik, nem pedig erőszakból, vagy mennyiség gyűjtésből.


Mennyire nem látják némelyek a szándékot....

Csak hogy legyen mivel gyűlöletet kelteni.

aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

9


Kedves Kérdező.

Jehova Tanúi nem utálják a katolikus vallású embereket sem. Ellenben nem mennének oda senkihez, hogy Isten királyságának jóhírét megosszák másokkal, és pontos ismeret alapján taítványokat képezzenek.

S nem is balhéznak, ez egy hatalmas tévedés.


Tudod nem egyszer történik, hogy békésen áldogálunk az állvány mellett, és néhány más vallású ordítva köpködve kötözködik. A járókelők között sokan megvédtek minket, ha nem is értenek velünk egyet.

S bizony többnyire katolikus hithez tartozók tesznek ilyet.


A Tanúk azt az oktatást kapják a szolgálatra, hogy legyenek óvatosan célratörőek. Ha probléma adódik, akkor erősen javasolt a távozás más területre, vagy haza menni, és máskor folytatni.

aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

Egy kérdéssel???

Ide kb ötször jöttek, azt gondolván, hogy lengyel vagyok, holott az első után mondtam, hogy nem, és nem érdekel.

Ennek ellenére folyton jöttek még egy ideig.

Ismerősöm ajtajába betették a lábukat, hogy ne tudja becsukni.

Csomó tapasztalat van az erőszakosságukra…

aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
69%

15-ös, persze, mert aki odamegy köpködni, az közli rögtön, hogy “én katolikus vagyok”, ugye?

Röhejes vagy.

aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%
#14 Egy bizonyos "vérbűnt" (nem az inkviziciót) kérte rajtam számon, és igen, ordítva. #8 vagyok,
aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
És ez miért baj? A tanárok is szoktak ordítani másokra.
aug. 2. 11:57
 20/31 anonim ***** válasza:

7

Muszáj találkoznod Jézussal, hogy követni tudd. Ekkor megy át az ember a kapun.

Nem elég az írott Ige.


Hallani kell a jó Pásztor hangját.


Azért nem fogadod el, amikor Jézusra mutatok, mert nem Istentől vagy.

Jézus azt mondta a Benne hívőknek, hogy aki Titeket elfogad engem fogad el. Te nem fogadtad be Őt,mert akkor Őt dicsőítenéd.

Bennem Jézus Krisztus az Úr, befogadtam és az Ő Atyja az én mennyei Atyám, hozzájuk tartozom.

De ez sem tudod felfogni. Kb. mint a farizeusok, akik nem hittek Jézusnak csak megbotránkozni tudtak, mint Te szoksz itt.

aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!