Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos emberek szerint...

A vallásos emberek szerint miért kell, hogy egy isten, teremtő hozza létre a világot?

Figyelt kérdés
Magától is simán létrejöhetett. Az is lehet, hogy a világ mindig is létezett és létezni fog. Miért kell mindenféle mesés elemeket belemagyarázni? Az istenbe vetett hit miben különbözik attól, ha valaki a szuperhősöket imádja? Kvázi isten is egy szuperhős a Biblia szerint. Akkor a Biblia egy fantasy regény?

júl. 18. 10:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
25%

Mutass valamit ami véletlenül, magától jött létre.

Pl. Egy művirág?

Mi van az élővel?

júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
18%
Az univerzum jóval komplexebb és sokkal több értelemmel van rendezve mint a kezedben a telefon amit a nyomkodsz. Ugye mégsem gondolod komolyan, hogy a telefonod simán magától is létrejöhet? Van rá végülis egy nagyon minimális statisztikai esély, ezért a scientisták szuperhőse a véletlen. Xd
júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
54%

#2


A telefon abban a formában jött ki a gyárból, ahogy a kezedben tartod. De előtte évmilliárdokon keresztül formálódott az az anyag, amiből készült.

Ugyanúgy, a világ sem abban a formában jött létre, ahogy ma ismerjük, hanem egy végtelenül egyszerű formában, gyakorlatilag még anyag sem létezett akkoriban, hanem csak hatalmas nagy nyomás, hőmérséklet, és plazma.

júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 IstenGyermeke1 ***** válasza:
12%

Mert a Szentírás ezt tanítja.


#3

A plazma az nem az anyag halmazállapota? Akkor mégis létezett anyag?

júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal életszerűbb, hogy a világ csak úgy magától lett, vagy mindig is létezett, semmint hogy valami tökéletes, szuperhős, természetfeletti istenke azt megalkotta. Sőt, ha van egy isten, akkor ez számos további kérdéseket felvet, pl őt ki teremtette. A világ csak úgy van, lett.. Semmi értelme filozófiákat gyártani eköré.. Valamelyest csodálom a keresztények hatalmas nagy képzelőerejét és fantáziáját, én nem tudom, hogy lehet így élni.. Belemagyarázni mindent a semmibe.
júl. 18. 10:59
 6/78 IstenGyermeke1 ***** válasza:
13%

#5

Mi alapján kell, hogy valaki teremtse az Istent? Neki önmagában való élete van.

Én körbenézek a világban, s látom, hogy minden, mi teremtetett szép, s minél tovább tanulom a biológiát, annál inkább rácsodálkozom, hogy nemcsak milyen jól ki van találva, de a millió hibalehetőség közepette még mindig élünk. Én ebben az Örökkévaló művét látom.

A tökéletlen, öntudatlan “Anyag” meg nem tud magánál tökéletesebbet létrehozni. Mert szerintem az ember, aki gondolkodik, érez, fejlődik; és az öntudatlan, örök, folyton változó “Anyag” közül az előbbi a tökéletesebb.

De nem kötelező velem egyetérteni. Ezt nem bizonyításnak szántam (tehát aki kötözködni akar, az ne evvel jöjjön).

júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:
Van az univerzum, növények, állatok, emberek, fizikai törvények, különböző atomok, anyagok, molekulák stb.. Én azt vitatom, hogy ezeket egy istenség hozta volna létre. Nem. Ezek mindig is voltak, maguktól. A világ az van, magától lett, vagy mindig is létezett. Nem volt létrehozója. A világ örök és senki nem tervezte. Én tudom, hogy ezt egyes keresztényeknek nehéz feldolgozni, de ez az igazság.
júl. 18. 11:11
 8/78 anonim ***** válasza:
39%

"Ezek mindig is voltak, maguktól....ez az igazság"


Na akkor már csak a bizonyitékot kellene prezentálnod.

júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
40%

@ Szikszai.B


Az analógiából miért hiányzik, hogy a telefon létrejötte nem magától történt a gyárban? :) Nem kellett hozzá tervező?

júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
54%

#4


"A plazma az nem az anyag halmazállapota? Akkor mégis létezett anyag?"


A plazma már kicsit később jött létre, az első Planck-idő után, ha jól emlékszem.


#9


"Az analógiából miért hiányzik, hogy a telefon létrejötte nem magától történt a gyárban? :) Nem kellett hozzá tervező?"


Igen, a telefont egy tervező hozta létre, és ez meg is látszik pl. azon, hogy egy gyárban a telefonok alig pár százaléka lesz selejt.

A természetben születő egyedek viszont elég nagy százaléka "selejt". Vagy eleve hibásan jön világra, vagy már szülés közben életét veszti.

Ebből is látszik, hogy a élőlényeket nem valamilyen intelligencia fejlesztette ki, hanem az evolúció.

júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!