Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos emberek szerint...

A vallásos emberek szerint miért kell, hogy egy isten, teremtő hozza létre a világot?

Figyelt kérdés
Magától is simán létrejöhetett. Az is lehet, hogy a világ mindig is létezett és létezni fog. Miért kell mindenféle mesés elemeket belemagyarázni? Az istenbe vetett hit miben különbözik attól, ha valaki a szuperhősöket imádja? Kvázi isten is egy szuperhős a Biblia szerint. Akkor a Biblia egy fantasy regény?

júl. 18. 10:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 A kérdező kommentje:
Én vállalom, hogy a világnak nincsen kezdete és vége. Az mindig is volt.. Az idő meg egy emberi fogalom, mivel örök végtelenség van, ezért gyakorlatilag az idő, mint fogalom nem is értelmezhető..
júl. 18. 18:09
 32/78 A kérdező kommentje:
Isten meg nem létezik. Én az önszerveződésben hiszek.
júl. 18. 18:10
 33/78 IstenGyermeke1 ***** válasza:
19%

Tehát becsukjuk a szemünket, szembemenvén minden bizonyítékkal, azt általunk de facto kijelentett dolgokat meg semmivel sem támasztjuk alá. Ebben az esetben sajnos a vita mint fogalom nem létezik, mert az érvelés ill. annak szándéka az egyik fél részéről hiányzik.

Laudetur Iesus Christus! (In æternum, amen.)

júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
32%

Már hogyne lenne kezdete? Ember időléptékkel nincs eleje és vége csak azért mondod mert beláthato időn belül tudományos módszerekkel sem tudjuk állitani egyiket sem.


Vegyünk egyetlen Nap égitestet. Felfuvodik és összeesik, megszűnik Napként létezni, ez a vége.


Kezdete mindennek van. Az időlépték valóban emberi találmány, de attól még mindennek van kezdete és feltehetően vége is. Igaz mi vallásosak kivételt teszünk Istennel.


"Én vállalom, hogy a világnak nincsen kezdete és vége. Az mindig is volt."


Te itt most összetévesztetzed Istent a világgal. Istennek nincs kezdete és vége, abban a dimenzióban az időn felül álló Isten létezik csak.isten mindig is volt.

júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:

34# "Te itt most összetévesztetzed Istent a világgal. Istennek nincs kezdete és vége, abban a dimenzióban az időn felül álló Isten létezik csak.isten mindig is volt."


Ki beszélt itt Istenről? Senki... Isten nem létezik. Én a világra értettem, hogy mindig is létezett. Mutass rá, hogy mi az, hogy isten!

júl. 19. 00:01
 36/78 anonim ***** válasza:
34%

35

Isten maga a Szeretet.


Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta, hogy aki hisz a Fiúnak örök élete legyen.


Ha utálod a hazugságot és szeretsz szeretni Istenhez tartozol, csak még nem találtad meg a hazafelé tartó utat, kaput


Jézus az Út az Igazság és az Élet!


Keresd Őt, egy imádságra megtalálható.

júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ki beszél Istenről? Tudod erre a hivoszódra vagyok itt. Te írtad ki.


Nem Isten felől jutsz el Istenig, hanem lépésről lépésre, alulról gondolkozva.


Hisszük, hogy Krisztus feltámadt és megjelent apostolainak, akik ennek hatasára eltejesztették a keteszténységet. Ha nem támadt volna fel és utána nem jelent volna meg, akkor szétszéledtek volna, mint amikor elfogták Krisztust akkor is elhagyták és megtagadta Pèter apostol Krisztust.


Vagy mitől van a történelemben több ezer Mária-jelenés. Milyen Szűz Máriához hasonló jelenséget fotóztak le a Zeitouni templom tetején. Miért volt ott négy évig látható 1968-ban?


Miért vannak katolikus romolhatatlan testű halottak?


Mitől van az, hogy amely hadsereg tagjai erősebben imádkoznak megnyerik a csatát? Lepanto és Mohács, Nándorfehérvár.


Mitöl van az, hogy lehetetlen helyzetből sokan nyertek elérték céljukat a hit erejével?


Sorolhatnám. Ezeken az utakon indulj el ha maradt benned isteni igazságkeresés.


Ha ezekre választ találtál akkor kibontakozik egy isteni terv előtted az élet és a halál utáni életről.

júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
47%

Kerdezo: az, hogy a vilagot egy teremto kozmikus intelligencia hozta letre es tartja fent, benne engem es az eletemet - ez egy vilagnezet.

Az, hogy a vilag fogta magat es a semmibol veletlenul letrehozta magat, ugyanigy egy vilagnezet. Azert vilagnezet kerdese, mert nem lehet tudni. Tehat mindenki a megerzese, intuicioja alapjan igy vagy ugy gondolja, egyik sem teny, egyiket sem lehet bizonyitani.

Nem tudok mast mondani arra a kerdesedre, amelyben szamonkered ezt rajtunk, csak ezt.

júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
36%

"Az, hogy a vilag fogta magat es a semmibol veletlenul letrehozta magat, ugyanigy egy vilagnezet. "

Mint ahogy az is, hogy Isten fogta magát, és a semmiből véletlenül létrehozta önmagát, az is egy világnézet.


Tudom, erre most azt mondod, hogy Isten nem a semmiből hozta létre magát, hanem öröktől fogva létezett. Igen, ez is egy világnézet.

Mint ahogy az is, hogy az univerzum sem a semmiből hozta létre önmagát, hanem öröktől fogva létezik valamilyen formában.


Én nem kívánok állást foglalni egyik elgondolás mellett sem. Csupán megérteni szándékozom, hogy ha az egyiket el tudjuk fogani öröktől létezőnek, akkor a másikat miért nem? Illetve ha az egyiknél feltételként szabjuk hogy márpedig kellett lennie kezdetének, akkor a másik magyarázatnál miért nem igényeljük ezt a kritériumot?

Szerintem azonos keretrendszerben kellene megpróbálni gondolkodni mindkettőről, mert ahogy észrevettem, nagyjából ezen bukik el az összes ezzel kapcsolatos vita. Két különböző feltételrendszert szabunk a két világkezdetnek, és nem vagyunk hajlandóak azonos szinten kezelni a kettőt. Az egyiket mindig a másik elé (fölé) akarjuk helyezni önhatalmúlag. Hogy melyiket, az attól függ, hogy hiszünk-e Istenben, vagy sem. Ezért nem jutunk sosem a végére (elejére) ennek az izgalmas kérdésnek.

júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 A kérdező kommentje:
Valószínű ebben a kérdésben nem jutunk dűlőre. Az ilyen vitákkal pont az a probléma, hogy úgysem tudjuk meggyőzni a másikat.
júl. 19. 16:27
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!