Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, hogyha nekem Lucifer...

Az baj, hogyha nekem Lucifer szimpatikusabb és rokonszenvesebb, mint Isten?

Figyelt kérdés
Egyesek sötétség angyalának nevezik. Szerintem meg Lucifer, azaz Ördög a szabadság fejedelme. Sátán nem korlátoz, azt csinálsz, amit akarsz és nem várja el tőled, hogy imádjad, szolgáljad őt. A Mennyországban vég nélkül imádni és dicsérni kell az Urat és ott csak jó lehetsz. A Sátán birodalma viszont sokkal demokratikusabb, hozzá sokan bekerülhetnek. Nem köti feltételekhez a tagságot, mint Isten. Sátán úgy szeret, ahogy vagyok, nem dorgál meg, ha bűnös vagyok. Isten meg megbüntet érte. Pokolban legalább vannak jó orgiák.

júl. 17. 12:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Mit érdekel engem, hogy neked ki szimpatikus.
júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Amíg ilyen dedós szinten gondolkodsz, teljesen mindegy, kit imádsz.
júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
mindenki leszarja
júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%

Nem baj.

Nem vagy egyedül.

Én Inari Ókami-val vagyok így. Van itthon kamidana-m és minden nap imádkozom

valamint teszek ki áldozati ételt. Nem is ért nagyobb baj azóta.

júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
25%

Hát szia!

Ez egy fontos kérdés, és úgy gondolom, azt kell tennünk, ami a lelkiismeretünk szerint jó. Ha az a meggyőződésed, hogy a szabadság és az önazonosság jó, de sátáni találmányok, akkor ilyen szempontból a Sátánt kell követned. Más kérdés, hogy ezek szerint felcseréled a neveket, hiszen valójában ezek isteni találmányok.


Aki gyilkos galócát eszik, az nem büntetésből fog mérgezést kapni, hanem mert a gyomor nem erre lett kitalálva. A gonosz tettek szenvedést okoznak a léleknek, mert a lélek Isten lehelete.

Az ember nem születik gombásznak, így nem mindig tudja, milyen gombától fog mérgezést kapni. Én azért tartom meg az Egyház parancsait, mert bízom abban, és úgy tapasztalom, hogy jót akar. Aki úgy tapasztalja, hogy az Egyház rosszat akar, az nem fog bízni benne, és a parancsokat sem fogja megtartani.


Isten a pokolban is nagyon szereti az embert, sőt még a Sátánt is, hiszen Isten nem tud sem gyűlölni, sem büntetni, sem elutasítani, sem semmiféle rossz dolgot tenni.


Íme a jóság szabálya:

"Mindazt, amit szeretnétek, hogy megtegyenek nektek az emberek, tegyétek meg ti is nekik. Mert ez a törvény és a próféták." (Mt 7,12)

júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 KZitus ***** válasza:
10%

#5

Mióta szól Sátánról ez (Mt 7,12) a vers? Itt nem emberek tegyenek jót MÁSIK EMBERNEK?

Te embernek tekinted Sátánt?

júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Szerintem Sátán sokkal emberibb, mint Isten, mert nem ítélkezik. Sátán akkor is tárt karokkal vár engem, ha Isten elutasít engem.
júl. 17. 16:30
 8/26 anonim ***** válasza:
22%

Nem baj, élj vele boldogan, áldásom rád. A tűz lángjában gyötrődve orgiák? Ez valami új ötlet, erről még nem hallottam. Ez kb. olyan, mintha maszturbáló végstádimú rákosokról szólnának a hírek a tévében. Rosszul tudom, hogy aki kegyetlenül szenved testileg, az közben nem tud egyben élvezkedni? A kettő kizárja egymást.

Lehet, hogy szívesen átírnád a Bibliát, de abban nem az van, hogy "Az Emberfia elküldi majd angyalait, és összegyűjtenek országából minden botránkozást okozót és gonosztevőt, és a tüzes kemencébe vetik őket: ott lesznek majd nagy orgiák", hanem így szól: "Az Emberfia elküldi majd angyalait, és összegyűjtenek országából minden botránkozást okozót és gonosztevőt, és a tüzes kemencébe vetik őket: ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás." (Mt 13:41-42)

júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
27%
Nekem meg Vegeta a szimpi, nem Goku
júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
23%

Mt 25:41-

"Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre! Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre."

júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!