Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj, hogyha nekem Lucifer...

Az baj, hogyha nekem Lucifer szimpatikusabb és rokonszenvesebb, mint Isten?

Figyelt kérdés
Egyesek sötétség angyalának nevezik. Szerintem meg Lucifer, azaz Ördög a szabadság fejedelme. Sátán nem korlátoz, azt csinálsz, amit akarsz és nem várja el tőled, hogy imádjad, szolgáljad őt. A Mennyországban vég nélkül imádni és dicsérni kell az Urat és ott csak jó lehetsz. A Sátán birodalma viszont sokkal demokratikusabb, hozzá sokan bekerülhetnek. Nem köti feltételekhez a tagságot, mint Isten. Sátán úgy szeret, ahogy vagyok, nem dorgál meg, ha bűnös vagyok. Isten meg megbüntet érte. Pokolban legalább vannak jó orgiák.

júl. 17. 12:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha én önként a kárhozatot választom, mert Sátán jobb fej és kevésbé szigorú, vaskalapos, mint Isten? Sátán sokkal megengedőbb, liberálisabb és engedékenyebb. Jóarc, szívesen buliznék vele.
júl. 17. 16:59
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!


A gyermeki tudatlanság,Télapóban való hit nem bűn,csak kínos egy írástudó ember esetében.


Sátán jelleméről nyilván,még nincs személyes tapasztalatod,csak a kamaszos lázadás beszél belőled....Ő előbb-utóbb bemutatja önmagát és te megszenveded azt,de akkor már késő lesz!


A naív tudatlanságod csúcsa,amint Isten jelleméről tökéletesen téves nézeteid vannak.


Jó lenne,ha felismernéd a tényt,hogy a "spanyolviaszt" már felfedezték!

júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%

(Jelenések 3:19) 19 Mindazokat, akiket szeretek, megfeddem és megfegyelmezem. Ezért legyél buzgó, és bánd meg a bűneidet!


Ha egy szülő nem fegyelmezi a gyermekét, akkor nem szereti, mivel hagyja, hogy rosszalkodjon, és helytelenségeket kövessen el.

ez pedig ahhoz vezet, hogy a személy nem érzi a súlyát a tettének, és természetesnek veszi, hogy rosszalkodjon.


Melyik szülő szeretné ha a gyermeke arról lenne ismert, hogy állandóan rosszat tesz?


Ha Isten nem szeretne, nem foglalkozna veled, és a törvény szegésért, nem bocsátana meg, azonnal megbüntetne,

júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
36%

Már megbocsáss, de az erkölcstelen élet érzéketlen, mivel nem csak Istent és az alapelveit utasítja el, hanem mások életének, erkölcsi értékének mértékét.

Önző egoista, nincs benne szeretet, hűség.

ezek a tulajdonság hiányoznak belőle.

Ezért egy békés boldog társadalom megbontójának számít.

júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Isten olyan, mint egy gonosz, büntető apuka. Soha életemben nem éreztem Istennek a szeretetét. És egyre távolodok tőle.
júl. 17. 22:12
 16/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
20%

Az a baj, hogy a tulajdon hitedet nem ismered. Bár ezen könnyen lehet segíteni. Az egész önmagába, amit írtál, keresztény hit szempontjából helytelen.

Primo, Isten a Végtelen Szeretet, sosem utasít el téged.

Secundo, a pokolban nem szórakozol. Végtelenül szenvedsz.

Tertio, a Sátánt az Úr a hazugság atyjának nevezi. Sokat ígér, keveset ad, s mindent elvesz.

Quatro, tapasztaltad már, milyen Isten dicsőíteni, jelen lenni az Ő szeretetében? Ha nem, mi alapján mondod, hogy a menny rossz?

Ennyit tudtam, így hirtelen mint fundamentális tévedést írni.

Az alapvető hittani ismeretek nélkül sajnos nehéz helyesen látni Istent.

júl. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező szűleid nem mesélzek neked a Piroskárol és a farkas meséről. Kezd itt. Olvasd el. Vond le a tanúságot mintha igaz lenne.


Ha meg vagy képzeld magad elé az ördögöt egyik kezében mézet kinál másik kezêben köték van. Elkezdtem a bűn mézét enni a kezéből. Amíg eszed szépen kekötöz téged a bűn szenvedélyéhez itt már kevesebb szabad akaratod lesz, a szenvedélyeid és bálványaid irányitanak téged.


Vegyünk néhány dolgot konkrétan. Mennyien isznak Monstert, Red Bullt, Hellt? Sokan. Milyen érzés utána jó mert sok koffein van benne. Igen ám de kimutatták hogy ezek az italok rákkeltőek, és elszaporodtak a fiatalkorú rákosok.


Ez csak egy példa a sok élvezet rövid és hosszú hatásáról. Ellentétes hatású!!


Vegyük most Istent mit mond. Azt mondta szaporodjatok. Hol tartunk ma? Fogamzasgátló, abortusz. Megkérdezel egy fruskát mit mond? Én aztán nem szülök. Kinek kell a szülési fájdalom? Aztán meg honnan tudjam ott hagy a férfi a nyakamban a babával. Itt tartunk.


De amikor eljön ennek a nőnek a 48-49-50 éveknek a kapuzárási pánikban beleszeret egy férfiba és már minden idegszálával arra törekszik legyen gyereke, mert addig benőtt a feje lágya. Sajnálom, nem fogadta el Isten rendjét most már nem lehet..

Ez is az élvezetek utjának története ahogy az alkohol a cigi mind-mind hosszutávon károsak.


Nézzük Isten útját. Mit mond Krisztus? Széles a pokolba vezető út sokan mennek arra. De a menyországba vezető út igen keskeny kevesen találják meg az utat.


Ez az amiben te is jársz, a könnyebb utat választod amin sokan járnak. Bármit is csinálsz most, kérdezd meg mindig magadtól, hosszútávon segít ez engem? Jó ez nekem tíz év múlva?


Milyen csodálatos Krisztus mondása és Istené, szaporodjatok. Kösd össze: Az anya kemény fájdalmak közepette egy szűk úton megszüli gyermekét. Onnantól kezdve úgy érzi mintha a mennyországban lenne, megküzdött érte, a sajátja, öbelöle van, megérte, olyan mint ő. Hosszútávú életre szóló öröme van az asszonynak Hol tud neked a Sátán ilyen örömöt adni a szêles utjával?

júl. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Jégszív ***** válasza:

Tisztázzuk!

- Meg tudod fogalmazni magadnak, MIÉRT szimpatikus?

- Mi helyezi nálad előbbre Istennél

- Egyáltalán: TUDOD/sejted, hogy létezik?


Gondolkodásod(?) egyébként nem "ördögtől való": a perzsa dualista vallásokra (jó és rossz isten) hajaz.

júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"...mert nem ítélkezik"


Sátán nem ítélkezik, de ítéletet hajt végre.

júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Amikor majd eltávozol az élők sorábol és lelkének megengedi Isten hogy az ő tiszta erkolcsével lásd lepergő életedet újra. Szörnyen rosszul fogod érezni magad hogy ott ahol jól érzed magad, szembesülüsz bűneiddel és kovetkezményeiddel. Itt lent elbagatelizaliod elhesegeted, de ott nem fogod tudni. Szégyelni fogod magad talán bele is szédulsz a pokolba. Jönni fognak érted, de mivel ott már nem lesz szabad akaratod, elvisznek egy kicsit megpiritani téged. Legalább jól lesülsz.
júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!