Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szidják olyan sokan a...

Miért szidják olyan sokan a Jehova Tanúit, miközben példás, segítőkész emberek, akik nem csak prédikálnak, de segítők és tettre készek is tudnak lenni, ha kell?

Figyelt kérdés

Olyan ügyben írok, mely talán egyeseknek jelentéktelen, nekem viszont nagyon fontos. Rátérek a témára:

Nagyon bántanak bizonyos dolgok: kezdem az elején.

Mindig érdekelt valamennyire Isten. Egyszer, kb két és fél éve beszéltem egy magát Jehova Tanújának mondó valakivel, aki kilátásba helyezte azt, hogy náluk meg tudok térni. Viszont azt is írta, hogy lehet, hogy nem tudja megbeszélni ezt a gyülekezet vezetőjével. Azt is írta, hogy meg kell térítenie bizonyos okoknál fogva néhány jó barátomat. Én nem ismertem akkor a Jehova Tanúit és segítséget kértem, hiszen nem akartam bűntény áldozata lenni és a barátaimat is meg akartam védeni. Persze, jó dolog az örök élet, de szerintem nem bármi áron. Ráadásul én akkor alkoholista voltam és nem is tudtam volna mit kezdeni az örök élettel. Minden percem szenvedés volt. Nem is érte volna meg engem meg téríteni. Nem az voltam akkor még, aki ma vagyok.

Ne értsék félre: nem adtam az illetőt egyházi személyek kezére és nem is ismertem igazán keresztyén papot.

No meg nem is nagyon hittem Isten létében. Bűnözők létében annál inkább. Határozottan éreztem a veszélyt. Vannak megérzésem, amik többnyire megbízhatóak. Persze mára megtanultam azt, hogy ne hagyatkozzak kizárólag rájuk egy fontos dologban még akkor sem, ha más döntési tényező nem áll rendelkezésemre, mert ami nekem csak egy döntés, az másnak az életébe kerülhet.

Folytatom mondandómat: tudom, hogy sokszor viselkedtem úgy, hogy méltatlannak találhassanak arra, hogy közöm legyen a kereszténységhez, mert sokszor gyengének, ostobának mutatkoztam. Ennek oka az, hogy voltak betegségeim. Egy évtizednyi maximális mértékű stressz és három évig tartó nyugtatóként való alkohol ivás nem volt jó hatással az agyamra és a viselkedésemre. Teljesen rossz irányba vitt el az ital és nem vagyok rá büszke még akkor sem, ha nem szórakozásból, hanem stressz kezelésére ittam. Nem probléma megoldás helyett ittam, de egy idő után az alkohol olyan dolgokra rávitt, amikre nem vagyok büszke. Azt hittem, mert azt mondták, hogy néhány évig tartó rendszeres alkohol fogyasztás nem áthat. Hát nekem ártott, pedig nem azt akartam. Nem gyengeség miatt ittam, hanem olyan okból, mint amilyen okból valaki beveszi a gyógyszert a magas vérnyomás kezelésére.

Sok embernek és az is lehet, hogy nem csak embereknek ártottam ezen állapotban. Aztán jött az, amire nem számítottam, hogy ily korán eljöhet: majdnem belehaltam az említett káros hatásokba. Sajnos az emlékeim nagy része is kitörlődött és tanulni sem tudtam már. Tudtam, hogy létezik például gázpalack, ami életveszélyes, de nem tudtam azt, hogy hogy néz ki és hiába olvastam utána, mégsem tudtam megjegyezni. A rettegés állandósult. Ezen állapotot nem hiszem, hogy kizárólag az alkohol okozta, hanem köze lehetett a stressz okozta károkhoz is. Már menni is alig bírtam. Nem volt jó kilátásom, mivel egy esztendeig voltam ebben a szörnyű állapotban. Egyre rosszabb lett.

Aztán valakik segítettek és CSODA történt. Nem szeretnék róluk többet mondani, de Jehova fénye alatt pár perc alatt csináltak csodát. Pár perc alatt meggyógyítottak.

Persze sok dolgot újra kellett tanulnom, de a kapott majdnem zseniális memóriával ez nem jelentett gondot. Új életet kaptam. E mellett pedig rájöttem arra, hogy ebben a világban sem mindenki rossz. Rájöttem arra, hogy ebben a világban is vannak igaz barátok, sőt ismeretlen, önzetlen jótevők is, hiszen megtehették volna azt, hogy hagynak meghalni, hiszen felfoghatták volna úgy a dolgot, hogy van helyettem sok millió olyan ember a Földön, akik máris értékesek és nem csak talán azok lesznek majd valamikor. Ráadásul a majd és a soha az sok esetben úgy viszonyul egymáshoz, mint anya és gyermek. Úgy értem ezt, hogy ha valamit várnak némely emberektől, hogy majd véghez viszik, annak a dolognak sok esetben az lesz a sorsa, hogy soha nem megy végbe. Ők mégis segítettek. Önzetlenül. Viszont rájöttem arra, hogy ezzel az újonnan kapott élettel nem bánhatok felelőtlenül, és nem csak ezzel, hanem más személyekkel sem. Addig mindenkitől azt kaptam a világban, hogy csak belém rúgtak, kihasználtak, eldobtak, szóval nem értettek, vagy nem is akartak megérteni. Rájöttem az említett nemes segítség után arra, hogy mi mennyit ér. Rájöttem már arra is, hogy hogy érdemes élni: ésszel, szívvel, nyitottan a világra, minden nap tanulva, fejlődve, és ezt főleg szellemi lelki értelemben mondom.

Na ennyi lett volna a történetem. Tényleg nem értem miért szidja mindenki, mikor példát kéne venniük az elszántságukról.



júl. 19. 08:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert a szektájuk családokat szakít szét, nem egyszer vezetett a saját gyerekeik halálához egy-egy aberrált tévtanuk, mint pl a vértranszfúzió tiltása, a keresztény tanokat és Isten szavát pedig saját kedvük szerint átírják, kiforgatják, Isten nevét pedig meggyalázzák azzal hogy egy mára közismerten hibás műszót erőltetnek a neveként.
júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

"segítők és tettre készek is tudnak lenni"

. Értsd, zargatnak, hogy megmentsenek a pokoltól, ami a fejükben van.

júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Nekem csak közvetett tapasztalatom van. Nagymamám benne van, az apukája halála környékén szervezték be. Tinikoromban kezdett térítgetni, nyelvtanulásnak álcázva (német nyelvű kiadványokkal). Egy darabig lelkesedtem, aztán kijózanodtam. Nem feszegette hálistennek, most már csak a random "szidjuk a katolikusokat"-rohamait kell elviselni.

A kedves hittársai nagyapám (aki nem volt JT Soha, nem is érdekelte) utolsó 10 évében, amikor már tényleg nagyon nehéz volt vele, nem segítettek semmit. Sőt, nyomasztották, hogy miért nem megy gyakrabban az összejövetelekre. A papa halála óta többet segítenek, ezt nem vitatom. Hálás is vagyok érte. Most, hogy a mamám megint el tud menni velük ide-oda, jobban részt tud venni az összejöveteleken, megint értékes tag lett, aki megérdemli a segítséget.

Engem ez háborít fel igazán, hogy a gyakorlati segítséget és támogatást ki kell úgymond érdemelni, miközben folyton azt hallgatom, hogy náluk mekkora testvéri szeretet van, ami sehol máshol nincs. Nálam a testvéri szeretetnek más a definíciója.

júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De segítenek!

Segítettek nekem kijutni abból a förtelmes állapotból és semmit nem vártak cserébe. Szeretetet kaptam, hosszú évek óta először egy teljesen idegentől, cserébe nem vártam semmit, nem ajánlották, hogy lépjek be hozzájuk, magamtól dönthettem.

Szerintem a felsoroltak egyedi esetek, egy a millióból.

júl. 19. 10:29
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Pont az ilyen embereket célozzák meg a szekták.
júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

4


Azt tudod, hogy az antikrisztus szelleme van közöttük, aki Jézus Isteni mivoltát tagadja.


Volt itt vki a gyakorin, aki azt írta, hogy hiába hozok Igéket ne higyék el, hogy Jézus Isten...


Nem tudom, hogy vele de én gyűlölöm a hazugságot. Na ebben a gyülekezetben ez a szellemiség rendesen átveri az embereket. Bevitte Őket a vallásosság dzsungelébe, megtérni sem tudnak..


Jézus Krisztus az Út, az Igazság és az Élet.

A Vele való személyes találkozással jutunk át a kapun Isten országába.


Keresd Jézust ezügyben, míg megtalálható

júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Mert a Jehova tanúi fenn hordják az orrukat.
júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Szia


34 éve vagyok Tanú. Ahogy olvastam az írásodat, az egyik mondaton megakadt a szemem:

""beszéltem egy magát Jehova Tanújának mondó valakivel, aki kilátásba helyezte azt, hogy náluk meg tudok térni. Viszont azt is írta, hogy lehet, hogy nem tudja megbeszélni ezt a gyülekezet vezetőjével. Azt is írta, hogy meg kell térítenie bizonyos okoknál fogva néhány jó barátomat.""


Ey kicsit furán hangzik nekem ez a pár mondat.

Nem értem mit kell a vénekkel megbeszélnie, és azt sem, hogy mit jelent, hogy néhány barátodat meg kell téríteni?

Az első mondat pedig úgy hangzik, mint ha kizárólag Jehova tanú ajánlják fel a "megtérés" lehetőségét.

júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

1


Ez nem igaz, engem sem szakítottak szét a családomtól. Ezt az elterjedt rosszul megfogalmazott hírt adják szájról szájra évtizedek óta, de valójában senki nem tudja, mi az alapja ennek.

júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

1

A másik megszokott hírverés a Transzfúzió elutasítása, ami nem jár tömeges elhalálozásokkal, sokan utána sem néznek ennek az állítás alapjának, még a tekintélyes orvosok és szaksebészek sem híresztelik ezt, mivel sok orvos alkalmaz vért helyettesítő eljárásokat a műtéte során, sokkal sikeresebben.

júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!