Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a Jehova...

Miért van az, hogy a Jehova tanúi erőszakosak voltak, de amikor mormonokkal beszéltem, ők nem voltak erőszakosak? Mi az oka?

Figyelt kérdés
aug. 1. 23:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem:


A JT hittérítőnek fel kell mutatnia eredményeket(megtérítettek száma),míg a mormon dolga,célja a hitéről való bizonyságtevés,számszerű hatékonyság felmutatása nélkül.

aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Mert a mormonok normálisak.
aug. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
29%

1


Jehova Tanúi nem hittérítők, hanem evangélium hírdetők. Isten királyságának jó hírét mondják el másoknak, Jézus is erről beszélt, és minden tanítványát ezzel a feladattal bízta meg.

Illetve még parancsba adta, hogy tegyenek tanítványokká minden nemzetből embereket, és tanítsák meg Jézus parancsait megtartani.


Ugyanakkor nem a szám a lényeg, mert akkor Jézus nem alkalmazta volna azt a szemléltetést, hogy lesznek akik 100, 60, vagy 30-szoros gyümölcsöt teremnek, mindenki a körülményeihez mérten vesz részt ebben a feladatban.


A Tanúk nem erőszakosak, mindössze azért tűnhetnek annak, mert segíteni szeretnének felismerni a Biblia igazságait, ezért tesznek fel kérdéseket.

Nyilván előfordulhat egy-két buzgóbb személy, de nem erőszakosság a motivációja.


2


Tudod, egyszer azt olvastam a mormon egyházról, hogy nem a Biblia az életük alapja, és televan olyan szokásokkal, emberi hagyományokkal, amiket Isten szava nem támogat.

Ilyen pl: hogy ők örömmel fogadják Ádám bűnbe esését, illetve egyforma fehérneműt kell viselniük a nadrág alatt....

Erre valaki azt írta, hogy ez nem normális....


Nem vagyunk egyformák, mindenki más hibát keres és talál.

Jézusban is találtak, miért is lennénk mi kivételek.

aug. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

3

Kár, hogy nem Jézust imádjátok, mert akkor az Atyát is imádhatnátok egyben.

aug. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
"" Jézus sohasem mondta magáról hogy Ő isten ""
aug. 2. 07:16
 6/31 anonim ***** válasza:

5

A JW tanúi szokásos hamis hivatkozásuk....nem is ismerik Jézust, nem is hallják a jó Pásztor hangját.


Ha keresnéd erre a Bibliában a választ találnál rá.

De mivel azt tanították be a vének, hogy nem mondja magáról ezt hiszed el...


Kiálts fel Jézusnak, hisz Ő a főpap a JW vénei szerint is.

A Bibliából válaszol.


Különben olvasd el a Zsidókhoz 1.

Vagy Kol. 2.


Fogadjunk, hogy nem érted az ott olvasottakat. Megmondom miért, mert még zárva van az Ige, csakis Jézus tudja felnyitni és kinyilatkoztatni a benne írtakat

aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%

6

Nem ismerjük Jézust?

Hogy ne ismerhetnénk, mikor az Ő életét és munkásságát tanulmányozzuk az írások alapján, és igyekszünk a követőiként utánozni az életét, és a parancsait betartani, és másokkal is megismertetni, és betartatni.

Nem csak úgy lehet megismerni valakit, hogy személyesen találkozunk vele, hanem a tetteiből, szavaiból tudjuk meg milyen is Ő.

Ha valaki személyesen találkozik egy emberrel, azzal csak az ábrázatát, a kinézetét ismeri meg. De ha látja a tetteit, olvas a cselekedeteiről gondolkodásáról, akkor megismerheti a személyiségét.


A vének nem mondták soha, hogy Jézushoz kell kiálltani, mert Ő a főpap.

Az imát mindig is az Atyjának kell elmondani, az Atyjához kell intézni nem Jézushoz.

Így terjednek a hamis információk a Tanúkról.

Jézus is elmondta, hogy az Atyához kell imádkozni, nem hozzá. Az viszont igaz, hogy az imát amit mondunk Istennek, Jézus nevére, személyére hivatkozva, Jézus nevében mondjuk.

(Máté 6:9) . . .»Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved.

"Mi Atyánk, ki vagy az égben, szenteltessék meg a neved"

(János 15:16) . . .így bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek.

(Lukács 11:2) . . .„Amikor imádkoztok, ezt mondjátok: »Atyánk, legyen megszentelve a neved. . .

Jézus pedig nem csak Főpap, hanem a gyülekezet feje, Ő irányítja Isten népének összes gyülekezetét.

Jézus minden felett kapott hatalmat, ami nem jelenti, hogy akkor az Atya mellékvágányra került. Az imádat továbbra is az Atyának jár, Jézusnak pedig engedelmességgel tartozunk.


A Biblia szerint kell eljárni és a vének nem mondanak mást mint ami írva van. Egyébként pedig ha valamit tanítanak, annak személy szerint utána kell járni. Az első keresztény tanítványok szavainak is utána néztek, nem csak meghallgatták, és elhitték.

aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

Kétszer szólított meg mormon hittérítő. Közöltem, hogy rom. kat. vagyok, udvariasan elköszöntek.

Egy tanúnak ugyanezt mondtam. Kb. 100 méteren jött utánam, amíg a metróalagútba nem értem, végig torkaszakadtából üvöltve gyalázta és gyilkosozta a vallásom.

aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Én is utálom a katolikusokat, de nem csinálok balhét a való életben.
aug. 2. 09:29
 10/31 anonim ***** válasza:
#9 Örülök, hogy nem vagy kirekesztő. ☺
aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!