Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A párizsi olimpia megnyitóján...

A párizsi olimpia megnyitóján miért a kereszténységet gúnyolták ki, miért nem az iszlámot inkább?

Figyelt kérdés

Ha a szabadság, testvériség és egyenlőség eszméi szerint az LMBTQ szellemében kigúnyolták a kereszténységet, akkor miért nem egy olyan vallást gúnyoltak inkább ki, amely sokkal konzervatívabb, amely sokkal kevésbé illeszkedik a szabadság, testvériség, egyenlőség eszméibe és ahol valóban nincs szabadság és komoly elnyomásban él az emberek jelentős része?

Az iszlám sokkal kevésbé elfogadó e tekintetben. Nem inkább azt kellett volna kigúnyolni akkor?



júl. 30. 15:01
1 2 3
 11/27 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
52%
Jézus az iszlámban is fontos karakter, szóval ez ugyanúgy érinti a muszlimokat, mint a keresztényeket.
júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
28%

Mi van akkor ha az a jelent nem az utolsó vacsora feldolgozása hanem Jan Hermansz van Bijlert: Istenek ünnepe művének a feldolgozása??


Az egész hiszti pedig csak az áldozati szerepben tetszelgés és rágalmazás.

júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
22%
#9 ez nem egy kutya, vagy egy civilizálatlan állat, hanem egy szervezett egyház, és annak az egyházközössége, iskolája, intézménye. Ha szerinted ezek kutya szinten vannak, legyen, de akkor ne mondd, hogy én gúnyolom az egyházat.
júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező!

Tényleg jó volna ha megjelölnéd pontosan mire gondolsz mikor a kereszténység gúnyolásáról beszélsz.

Mert ez így magában légből kapott állítás.

Aztán ha konkrétan megfogalmaztad, és megjelölted, megvizsgálhatjuk kinek mi a problémája...

júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 VZ2 ***** válasza:
16%

#12 AHA! Eddig nem tudtál a létezéséről, de most hirtelen ismered ezt a művet. Na ez a gerinctelen LMBTQ mellébeszélés.


[link]


Nincs istenhitem, nem vagyok vallásos.

aug. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%

15 VZ2


"Eddig nem tudtál a létezéséről, de most hirtelen ismered ezt a művet. "

Nem nekem kellett tudnom a létezéséről hanem a szervezőknek.

Egyébként a művészetek terén pont, hogy jártasabb vagyok az átlagnál de mint látható a Biblia terén is.



"Na ez a gerinctelen LMBTQ mellébeszélés."

Vizsgáljuk meg a két képet.


Istenek ünnepe:

[link]


Utolsó vacsora:

[link]


Az Utolsó vacsora festmény esetén nagyon lényeges az apostolok száma. Az olimpián nagyjából harmincan voltak ott. Szerinted nagyjából harminc apostol volt?


Leonardo festményén a központi alak feje körül a háttér látható míg az Istenek ünnepe festményen a központi alakja körül látható egy olyan fényesség mint az olimpián szereplő személy fején a dísz.


Ha nem csak ezt a kiragadott képet vizsgáljuk hanem a műsort akkor ennél a kritizált résznél például bejön a képbe Dionüszosz is aki az én Biblia ismereteim alapján nem köthető a kereszténységhez.


Az Olimpiához szerinted kapcsolódik az utolsó vacsora?

Az Olimpiához szerinted kapcsolódnak a görögök, görög istenek?


Tehát akkor mi az érv arra, hogy ez az utolsó vacsora festmény lenne?

Egy megfelelő pillanatban és szögből elkapott fénykép HASONLÍT az utolsó vacsora című festményre nagyjából abban, hogy van egy asztal (szerűség) és mögötte emberek.


"Na ez a gerinctelen"

Ha gerinctelenséget akarsz elég megnézni a sok álkeresztény gyűlölködőt akik megpróbálják az áldozatott játszani.

aug. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Tislerics Máté ***** válasza:
0%

A legtöbb Olimpiai nyitóünnepségnek szokott olyan tematikája lenni, ami utal az ókori Olümpiai játékokra és annak a kornak a kultúrájára, mitológiájára. Ez pont egy ilyen rész volt, amit Dionüszosz megjelenésével egyértelművé is tettek. Az akkori világban sokkal elfogadottabb volt, ha valaki pl. homoszexuális. Ezért nem volt meglepő, hogy ennél a résznél kaptak nagy szerepet az LMBTQ közösség tagjai. Azért lássuk be az ő szerepeltetésük szinte borítékolható volt tekintettel arra, hogy Párizsban rendezték.


Nyilván maga a kompozíció nagyon is hajazott Da Vinci Utolsó Vacsorájára, ami egy (már-már elcsépelt) annyira gyakori jelenség. Számtalan olyan festményt, szobrot, installációt lehet találni, ami Da Vinci freskójára utal. Ez a mű sokkal inkább egy MÉM, mint vallási szimbólum pont a rengeteg féle felhasználása miatt. Van Star Wars-os, McDonald's-os, Rock legendás, stb. verzió. Akinek ezek felkavarónak, vagy gúnyolódásnak hatnak, azok nyilván nagyon a szívükön viselik ezt a vallást. Fogalmazhatunk úgy is, hogy (finoman szólva) nem túl nehéz megbántani őket.


Szerintem ami itt leginkább felháborította a hívőket az sokkal inkább a LMBTQ emberek szerepeltetése volt. Nyilván a szervezőknek is tisztában kellett volna lenniük azzal, hogy egy Krisztust ábrázoló freskóra való utalás nem a legbölcsebb a LMBTQ-t amúgy is elutasító Keresztényekkel szemben. Tudniuk kellet volna, hogy ez őket fel fogja háborítani. Még akkor is, ha a görög Isteneket akarták bemutatni. Ez egy fiaskó volt, amiért elnézést is kértek a szervezők. Persze a Keresztények felháborodását ez nem csillapította.

aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
8%

"Nyilván maga a kompozíció nagyon is hajazott Da Vinci Utolsó Vacsorájára,"


Igen, asztalnál ültek valakik. Pont ugyan az.

Akkor innentől a keresztények levédettek mindent ahol egy asztalnál ülnek valakik? Röhejes az egész.


Ha legalább az emberek száma megegyezett volna de még az sem.


Van olyan festmény is ahol Mária a kezében tartja a kisbaba Jézust. Akkor innentől minden festmény ahol nem Mária és Jézus van hanem csak egy random ember egy kisbabával az már provokálás a keresztények számára?


Közben pedig ha a keresztények sértenek meg valakit akkor ők csak a hitüket követik. De ha valamiben már párhuzamot látnak akkor onnantól ők vérig vannak sértve és mekkora áldozatok akiket mindig bántanak.


Szerintem egyszerűen szánalmas az amit művelnek.

aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Tislerics Máté ***** válasza:
#18! Nem az asztalnál ülés a lényeg. Da Vinci freskója nagyon jellegzetes. Az egész világon bárki felismeri. A széles asztal középen krisztussal. Még glória szerű fejdísze is volt a középső Nőnek/férfinak. Erről nagyon sok embernek Leonardo Utolsó Vacsorája ugrik be. Amivel egyébként semmi baj sincs. Sajnos a Keresztények nagyon bigottok tudnak lenni és ilyen ártatlan dolgokon is vérig sértve érzik magukat.
aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem egyszerűen szánalmas az amit művelnek."

Akik ebbe a performanszba Leonardo Utolsó Vacsoráját akarták beleláttatni, azok is ugyanúgy provokálni akarnak, mint a drag queen-ek. Sok keresztény meg felül ennek. Ezt keresztényként írom. Én végignéztem a megnyitót, nem tetszett ez a rész, sőt botrányosan ízléstelen volt és nem olimpiára való - de eszembe sem jutott Leonardo művét belelátni. Amíg napokkal később valaki nem vágta úgy össze.

Sokkal inkább ez jutott eszembe erről az előadásról:

[link]

Ez amúgy id. Brueghel festménye. Van itt eszem-iszom, dínom-dánom, tánc, egymást ölelő meztelen vagy majdnem meztelen férfiak, kicsapongás, testiség. És jó sokan vannak, nem 13-an. Ahogy ez a bacchanáliában, mint ismert művészeti témában szokás. Tipikusan ez volt a körítése ("művészi tematikát" inkább nem írnék) ennek a drag queen-es ugrabugrálásnak.


"A széles asztal középen krisztussal."

De aki látta az egészet és nem csak a kivágott képet, az tudja, hogy ez nem egy széles asztal volt, hanem egy vörösszőnyeges kifutó, aminek egyébként mindkét oldalán ültek.


"Még glória szerű fejdísze is volt a középső Nőnek/férfinak."

Nekem speciel arról a Szabadság-szobor jutott eszembe, amit egyébként a franciák készítettek az USA-nak. A dagi nő/férfi a fején levő korona-szerűségnek ugyanúgy hét ága volt, mint a Szabadság-szobor fején levő koronának.

aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!