Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A párizsi olimpia megnyitóján...

A párizsi olimpia megnyitóján miért a kereszténységet gúnyolták ki, miért nem az iszlámot inkább?

Figyelt kérdés

Ha a szabadság, testvériség és egyenlőség eszméi szerint az LMBTQ szellemében kigúnyolták a kereszténységet, akkor miért nem egy olyan vallást gúnyoltak inkább ki, amely sokkal konzervatívabb, amely sokkal kevésbé illeszkedik a szabadság, testvériség, egyenlőség eszméibe és ahol valóban nincs szabadság és komoly elnyomásban él az emberek jelentős része?

Az iszlám sokkal kevésbé elfogadó e tekintetben. Nem inkább azt kellett volna kigúnyolni akkor?



júl. 30. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Azt már megtették azt hiszem 2015-ben. A válasz nem maradt el. Kinyírták őket. Tőlük félnek. Jézus azonban azt tanította, ha megdobbak kővel, dobj vissza egy friss ropogós, finom kenyeret. Ezért merték megtenni, amit tettek. De a pokolra jutnak miatta.
júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%

Tudod bizonyítani, hogy a kereszténységet gúnyolták?


Mert az, hogy egy festményre utalok, már az magában még nem gúnyolása annak, és akkor még nem beszéltünk arról, hogyan érinti ez az egész kereszténységet.

júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
#2 A festmény témája volta meghatározó.
júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
46%

A céljuk egyáltalán nem biztos, hogy a gúnyolás volt. Sőt még az sem, hogy azt a bizonyos festményt akarták volna megjeleníteni.


Ha megnézed a videót akkor elégé kétségessé válik az egész.

júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan már, te is tudod, hogy a nagy elfogadás és a szólásszabadság jegyében minden vallást lehet kritizálni (legfőképpen a kereszténységet, a többnél már megy a "ne bántsd a kultúrámat"-hiszti), kivéve az iszlámot. Mert a válasz terrortámadás szokott lenni. Lsd. Charlie Hebdo. Ez ilyen egyszerű.
júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%
Én pl azért szoktam a kereszténységet gúnyolni, mert egész gyerekkoromban kötelező templom meg hittan volt. Egy életre meggyűlöltem. Azért ezt, mert ez cs*szte el a gyerekkorom és nem az iszlám.
júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%
Igen,őket lett volna indokolt gúnyolni,de amikor a csigazabálók azt megpróbálták,négány tucatot lemészároltak a legtoleránsabbak. Így azoktól már rettegnek, mint ördög a tömjéntől.
júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

#3: tudod bizonyítani, hogy a kereszténységet gúnyolták?


Erre a kérdésre kellene válaszolni.


Ti evidensnek veszítek, ha az LMBTQ keresztény, nemzeti stb. jelképeket használ, az gúnyolódás. De miért is?

júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%

#6.


Értem a logikádat: Mivel gyermekkorodban rádugatott egy kutya,minden kutyát a világon ki kell irtani. Éles,mint Gilette!

júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

https://www.youtube.com/watch?v=myAHrXIwqXs


Minden világos.

Jézus az utolsó vacsora című festményen leült a több mint 30 tanítványával (amikor a Bibliát olvastam és a festményt néztem még mintha kevesebben lettek volna de kitudja mit variáltak azóta) egy kifutó két oldalára majd mivel vacsora ezért meg ettek egy görög istenséget.


Valóbban nagyon nagy a hasonlóság az utolsó vacsora című festménnyel amivel Leonardo da Vinci gúnyolta a keresztényeket. Vagy az nem volt gúnyolás?

júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!