Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták zöme miért hiszik,...

Az ateisták zöme miért hiszik, hogy az élet értelme, az a világi dolgok élvezete?

Figyelt kérdés
Nagyszerű, élj a mának, menj el moziba, nyaralni, koncertekre, a hétfő mindig eljön!
júl. 26. 11:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
31%

#10.

Én elsősorban nem az érzékek világában keresem az örömöket, hanem szellemi és lelki síkon.


Amúgy sehol nem írtam, hogy baj lenne azzal, ha valaki az örömöknek él. Éppen hogy azt írtam, hogy minden ember törekszik a boldogság elérésére. Valaki ilyen úton, valaki olyan úton. Én nem gyűlölöm a materialistákat és az ateistákat, sőt, a vulgármaterialista, harcos antiteistákat sem. Megértem őket. A hedonistákat is megértem. Nem biztos, hogy én is az ő útjukat akarom követni, de elfogadom, ha nekik ez az örömök keresésének az útja.

júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem hisszük azt. De ha csak egyszer élünk, akkor azt miért csesszük el? Miért kellene szenvednünk azért, hogy néhány embernek még jobb lehessen? Miért higgyük el a mesét, hogy van menyország, ahol majd annak lesz jó, akinek itt rossz volt? Ez csak arra jó, hogy jó szolgái legyünk a földi urainknak, a királynak, a földesúrnak, a rabszolgatartónak, a milliárdos gyárosnak. Ennek mi értelme?
júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, akkor szerinted mi az élet értelme? Miért kell itt élnünk úgy, hogy minden információt megvont tűlünk Isten a létezésének bizonyíthatóságát illetően?
júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
A Prédikátor könyve szerint az élet értelme az Isten félelme és az Ő parancsolatainak megtartása: "Féld az Istent, és tartsd meg az ő parancsolatait, mert ez minden embernek kötelessége" (Prédikátor 12:13). A világi élvezetek nem az élet valódi értelmét képviselik, mert múlandók és hiábavalók; nem hoznak tartós beteljesülést vagy igazi boldogságot. A Prédikátor könyve kiemeli, hogy az ilyen élvezetek végső soron üresek, és csak Istenben található meg az igazi cél és elégedettség.
júl. 26. 19:32
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

Na, ez aztán tényleg remek és értelmes cél. Meg még nélkülözhetetlen is.

Tudod, hogy kinek van szüksége folyamatos parancsolgatásra és dicsőítésre?

júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

#14

Szerintem ez szörnyen hangzik. Számomra rémálom lenne elpazarolni az életemet egy képzelt lényért, hogy azért ne élvezzem és használjam ki az élet adta lehetőségeket, hogy őt szolgáljam. Érdekes a szóhasználat egyébként, nem is véletlen. Mintha egy rabszolgatartó próbálná vígasztalni a szolgáit.

Nyilván mindenkinek szíve joga a saját élete felől rendelkezni. Semmivel se jobb vagy rosszabb ez, mint egy buddhista, egy muszlim, egy pogány vagy bárki más hite. Más és érthető módon, nem fog mindenkinek tetszeni.

23/N (#7)

júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, téged rettenetesen megvezettek. Ezzel ugyanis nem Istent szolgálod, hanem a kizsákmányoló hatalmi elitet, a gyárosokat, a munkáltatódat, a céged tulajdonosát, a korrupt politikusokat. Pont ugyanúgy, mint a hogy régen a rabszolgatartókat és a királyokat szolgálták az emberek azért, mert elhitették velük, hogy akkor lesz jó nekik a túlvilágon, ha itt szar.

Nem az ilyen bigott elvárásoknak mefelelően kell élni, hanem az erkölcs szerint. Élj úgy hogy ne árts másnak! A többit meg élvezd nyugodtan. Szórakozz, szexelj minél többet, menj el nyaralni.

Mert azzal nem ártasz másnak, hogy elmész nyaralni, hiszen ezzel megélhetést biztosítasz annak, aki szállást ad neked, kiszolgál az étteremben, stb. Ha ezeket megvonod magadtól, azzal más embert is megfosztasz a megélhetésétől. Ez nem gonosz tett akkor?

Az, hogy nem leszel totál depis, nem bűn! Isten nem azt várja tőled, hogy hülye légy, hogy szar életed legyen, ezt a vallások várják csak el, akik félremagyarázzák Isten akaratát.

júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%
#17: Pontosan. Ha az emberek úgy élnének, ahogy a kérdező elvárná, akkor a mai emberek kétharmadának nem lenne munkája és éhenhalna. Ez aztán baromira istennek tetsző tett, hogy elvesszük más ember kenyerét.
júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Mert azzal nem ártasz másnak, hogy elmész nyaralni, hiszen ezzel megélhetést biztosítasz annak, aki szállást ad neked, kiszolgál az étteremben, stb. Ha ezeket megvonod magadtól, azzal más embert is megfosztasz a megélhetésétől. Ez nem gonosz tett akkor?



Nem hinném, mert a szegények sem tudnak elmenni, akkor ők is gonosz emberek? pfff, ugyanmár!

júl. 26. 20:07
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
De mond már el, hogy mi a jó abban, hogy rossz?
júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!