Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták zöme miért hiszik,...

Az ateisták zöme miért hiszik, hogy az élet értelme, az a világi dolgok élvezete?

Figyelt kérdés
Nagyszerű, élj a mának, menj el moziba, nyaralni, koncertekre, a hétfő mindig eljön!
júl. 26. 11:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, téged rettenetesen átvertek. Javaslom, hogy olvass el a biblián kívül más könyveket is.
júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy átvertek. Hiszen elmentem a koncertre, és mi történt? nem 1 óra alatt lett vége, hanem olyan volt mintha öt percig tartott volna.
júl. 26. 20:39
 23/28 anonim ***** válasza:
69%
Ha vallás hitre épül és hinni kell (mert ugye bizonyíték nincs), akkor én miért ne hihetnék másban? Az én hitem szerint amit a kesztények csinálnak az az istenkáromlás és amit a többi ember az van isten akarata szerint. Az én próféciáim pont az ellenkezőjét állítják, mint ami a kérdező idéz. És én ebben a hitben szentül meg vagyok győződve, hiszen csak az én hitem az igaz hit, a többi mind hamis.
júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
60%
#22: Akkor te is Isten ellen tettél. Most itt az ideje a bűnbocsánatnak. Mondj el száz miatyánot és nem maszturbálhatsz egy hétig. A lényeg hogy ne élvezd az életet.
júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
csak mondom, az ateistaknak, hogy a hivok nagy resze nem azt gondolja a temarol, amit a kerdezo, es nem ugy el, ahogy a 14-ben leirja
júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
47%
A keresztények zöme miért hiszi, hogy minél szarabb a jelenlegi életünk, annál jobb lesz a túlvilágon?
júl. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Amúgy ha valaminek az értelmét keressük akkor az indítékát keressük tkp. Hogy megtegyük-e azt a dolgot. Valamilyen cél, szándék ami miatt azt akarjuk hogy értelem tárgya megvalósuljon. Csak az a helyzet, hogy az életet nem mi befolyásoljuk. Legalábbis, hogy van-e vagy nincs. Már van. Innen közelítve értelmetlen az a kérdés hogy mi az élet értelme, hisz mi nem tudjuk se létrehozni, se elpusztítani azt.


Amúgy meg akármi lehet. Lehet valami szuperlény egyszer csak gondolt egyet, nézett jobbra nézett balra. Hát mit csináljon? Létrehozza már az életet ne unatkozzon. Azt itt vagyunk.


De különben az is lehet, hogy elképesztő nagy jelentősége van ittlétünknek. Csak kábé senki nincs tudatában. Lehet van emellé egy összpontosult ellenérdek, ami folyamatosan tesz azért, hogy a világi dolgokkal foglalkozzunk, míg meg nem halunk. Most nem egy sötét ősgonoszra gondolok. Hanem mint mondjuk egy másik ország vagy cég. A saját malmát hajtja.

júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#26.

Nem hiszi. A keresztények szerint a földi élet is szép, de csak egy kis töredéket annak, amit a mennyek országa nyújt.

júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!